Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlymellényről vélemény/tapasz...

Súlymellényről vélemény/tapasztalat? Saját testsúlyos edzéshez gondoltam: főleg pullups, dips, pushups.

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

méreg drága

jobban jársz egy ilyen húzódzkodó-tolódzkodó övvel, fekvő helyett meg fekvenyomás

2023. febr. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
A súlymellény több tízezer forint, és csak egy súly, nem állítható, nem éri meg, ezért peogresszió fenntartására alkalmatlan sokkal jobban megéri venni egy tolódzkodó övet, amire aztán tudsz súlytárcsákat akasztani.
2023. febr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
de olyan verzió jó lehet ami nem fix súlyú, hanem tudsz még rá pakolni súlyt vagy levenni
2023. febr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Ha sok a folos penzed.. Huzockodasra meg tolockodasra jo amugy meg eleg max egy 20-30kgos, de fekvozni meg a 40es is keves es mar azis 50-60ezer.. En egy regebbi ovet hasznalok erre (huzockodas, tolockodas) azon kivul sulyzos edzest csinalok
2023. febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Övvel szoktam, és bármennyi sulyt rakhatok. (Persze amekkorát az öv birja)
2023. febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Saját súlyos edzéshez, a fekvőtámaszok nehezítésére a gumiszalagok is beváltak. Átfűzöm a hátam mögött, a tenyerem alatt rögzítem és úgy nyomom.
2023. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

"fekvőtámaszok nehezítésére a gumiszalagok is beváltak"

Hurrá! Rövidtávon oké, de hosszútávú progresszió megint csak nem elérhető színes gumiszalagokkal, ugyanis ezek fixek. Ezért jó ténylegesen egy tolódzkodó öv, amire mindig lehet nagyobb súlyt lógatni, határ a csillagos ég.

2023. febr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Az övön szerintem lengenek ide-oda a súlyok. Biztos van ott is olyan ahol ez nem olyan zavaró, de jelen van. Jól néz ki az a b.szott nagy súly, amit a csávóka emelget. De nem feltétlenül praktikus. A mellénnyel szabad a kezed, a súlyok is jól el vannak helyezve. Az ára a súlyától függ. 20000 körül lehet kapni 10 kilósakat. 30 alatt kicsivel meg vannak pl 20 kilósak. Jelenleg. De a márkától is függ. Az edzésbe sokszor kell beletenni pénzt. Van aki a fehérjét tartja fölösnek. Van aki a súlyzózást. Van aki mindent, mert street workoutban is tud mindent is csinálni. A mellény is csak egy a sok közül. Vannak támogatói és vannak ellenzői. Súlyzót is minek vegyen az ember ennyi erővel otthonra, ha a konditeremben ingyen (a havi bérlettől eltekintve) használhatja, és addig van ott ameddig akarja/bírja.

Ha te szeretnél, és van elég pénzed, akkor vegyél egyet! Vagy ha ismerősnek van, kérd el egy időre és próbáld ki azt! Ha tetszik, akkor vegyél egyet magadnak! Aki már pro bodybuilder (itt gyakorin is), az persze, egy "gyenge" mellénnyel nem foglalkozik. Annak a lánc meg az öv kell. De egy kezdőnek/haladónak szerintem remek a mellény.

2023. júl. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na megvettem a súlymellényt. Sajnos nincs túl jó tapasztalatom vele. Lehet, hogy azokon jobban áll, akik nem vékony alkatúak, de rajtam valahogy nem áll stabilan. Mozog ide-oda, egyszerűen zavaró. Most nyáron ezzel egyszerűen nem érdemes semmit csinálni, mert rád fog rohadni. És mindegy, hogy milyen az anyaga. Ha légáteresztő (lenne), akkor is ott van rajtad, melegít. A váll részen is kényelmetlen kicsit. Mondjuk ennek nem párnázott a válla.

Lehet, hogy csak én vagyok eléggé elkeseredve ez miatt. Most kidobott pénznek érzem. És hiába van rajta örök életű garancia. Talán szoknom kell magát a mellényt. Vagy elfogadni, hogy ez nem olyan, amilyennek a videókban láttam. Ott minden jó, ott nincs semminek sem hibája. A való életben van.


Szóval a legjobb esetben is kérdéses, hogy a mellény kell-e az embernek. Nyáron semmi esetre. Télen, vagy hidegebb időben még elviselhető lehet. Az ember a hibái által (is) tanul. A pénz pótolható. Ha valaki nagyon szeretne egy ilyen mellényt, az először inkább próbálja ki valami havernál, vagy ha van esetleg, akkor egy edzőteremben. Ha még mindig kell, akkor érdemes. De így blindre csalódás érhet.

2023. júl. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!