Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért maradok skinny fat, ha...

Miért maradok skinny fat, ha figyelek szinte mindenre?

Figyelt kérdés

190 cm vagyok, 27 éves, reggel wc után 83.8 kg. Már edzek egy ideje, heti 4x kb, nagy súlyokkal, kifulladásig, edzés végén futni is szoktam, így durván 2 óra az edzés. Utána szauna.

Kajálni reggel zabpelyhet szoktam, mindenféle magvakkal, dióval, fehérjeporral. Most épp rakott karfiolt ettem sok hússal edzés előtt, edzés után tojásrántottát sok zöldséggel. Gyakran eszem gyrost is, sok zöldség, rizs, hús. Igazából mindig tele szoktam lenni, nem tudnék többet enni. Edzés után is iszom Carnivor tömegnövelőt, amiben bcaa, glutamin, kreatin is van.

Nem értem azt, hogy egy 18 évesnek hogy lehet nagy válla és karja, amikor nekem vékonyabbnak tűnik, nem néz ki izmosan. Ráadásul neki alig van hasi hája, nekem meg rendesen nagy belem van, pedig edzek rendesen, odafigyelek a kajára. Elolvastam már rengeteg cikket. Nincs stresszes életem, alszom eleget, nem iszom alkoholt.

2 éve voltam még foodtesten, ott mondjuk kijött, hogy a tojásfehérjére, kazeinre, gliadinra érzékeny vagyok. De nincs bajom, ha tejsavós dolgot eszem/iszom, egyébként azóta gyakrabban iszom rizsfehérjét vagy marhafejérjét is, tejből is rizstejet iszom. Tojás után sincs bajom.

Úgy érzem magam, hogy eljárok sokat edzeni, iszom a porokat, figyelek mindenre, de mégse izmosodnék úgy, ahogy kellene, és még a hasam is zsíros.

Tényleg full teleeszem magam, nem is értem hogy valaki hogy tud akkora benga állat lenni, és még úgy is kockás a hasa, annak mennyit kell zabálnia, meg hogy nem hájas.

Tényleg arra tudok gondolni, hogy ez genetika vagy felszívódási zavarom van. Valami azért látszódik rajtam, hogy kicsit edzegetek, de nagyon hájas a hasam ahhoz képest.



2023. febr. 15. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Én speciel halálbüntetést adnék annak az embernek, aki a "skinny fat" szót kitalálta. Eddig volt vékony ember, meg kövér ember, de ugyan érezze már szarul magát az is, aki vékony, legyen skinny fat is!


Te viszont ha 27 évesen még mindig nem érted, hogy az emberek nem egyformák, akkor súlyos bajok vannak veled. Igen, más az emberek genetikája, valaki magas és vékony, és akármit eszik, nem hízik, más meg hamar felkapja a kilókat. Az egyik ember hasra hízik, a másik nem. sok nőnek cingárak a lábai akkor is, ha amúgy egy dagadék, másnak meg hájas a combja még akkor is, ha 50 kiló. De ezeket már gyerekkorban fel szokás ismerni és nem 27 évesen nagy szemekkel csodálkozni rajta. Amúgy sem értelek, egyik mondatodban azt elemzed, hogy zabálsz, a másikban meg, hogy miért nem lapos a hasad. WTF?

2023. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Először el kéne döntened, hogy fogyni akarsz vagy nem. Ha így eszel nem fog lemenni a hasad. Itt az alapokkal van gond.
2023. febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Csinálhatsz bármit, de ameddig nincs rendben az edzésed, táplálkozásod és regenerációd, minden felesleges.


1.Edzésben fejlődsz? Megvan a progresszív túlterhelés?


2.Viszel be elég kalóriát? Megvan a napi fehérjebeviteled?


3.Alszol naponta legalább 7 órát?


Ezeket a kérdéseket tedd rendbe, mert valahol itt lesz a probléma. Olyan pedig nincs, hogy mindent jól csinálsz, de nem fejlődsz. Még a legrosszabb genetikából is lehet jó fizikum.


Az én csípőm nagyon nagy. Mégsem panaszkodok. Ezt van, ebből kell gazdálkodni.


De, ameddig olyan szinten vagy, hogy "eljárok edzeni meg iszom s porokat", én nem csodálkozom, hogy nincs fejlődés. :D


Meg mit vársz magadtól? Egy esztétikus fizikum naturálban, ahol nem tűnsz el pólóban és látszik, hogy edzel, az több év kemény munka.


Közösségi médiákat iktasd ki, mert az is közrejátszhat, hogy emiatt nem vagy elégedett. Az nem a valóság.

2023. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első: ha a halálbüntetéses, hibáztatós dolgokat lehagyod, akkor nem pontoztalak volna le. A mondanivalód lényege: genetika.


Másodiknak: az alábbi linken úgy olvastam, hogy kellő fehérjebevitel és edzés mellett lehet izmot növelni és zsírt leadni, body recompositionre fókuszálnék: [link]


Harmadik: Fejlődtem azért az edzésben igen. Súlyokat is addig emelem, ameddig bírom. Egy ideig számoltam a kalória/fehérje bevitelemet Yazio appal, legalább 120 gramm fehérje meg szokott lenni napi szinten, van hogy 160 gramm is. Tömegnövelőt is a kalória miatt iszom. Viszont azt érzem, hogy már nem esik jól a kajálás, és az app megkövetelné, hogy még többet egyek, de egyszerűen nem tudok annyit bevinni, meg ha azt látom, hogy főként zsírként raktározódik el, akkor kedvem sem lesz teletömni magam. Napi 8 óra alvás is meg szokott lenni, igen.

Hát nagyon mást nem tudok szerintem csinálni, folytatom tovább az edzést, elfogadom magam aztán ennyi. Nem ma kezdtem az edzést, igazából évekkel ezelőtt kezdtem, akkor még heti 3 napot edzettem, mostanában már 4et, engem igazából csak az zavar, hogy nem nézek ki úgy, mint amennyi energiát belefektetek. De ez valószínűleg genetika miatt lesz.

2023. febr. 15. 15:07
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha évekig nem működött a recomp, akkor le lehet vonni a következtetést. Ha zsírosodsz akkor ne tömd magad, nem betömegelni kell, ennyi idő alatt már kitapasztalhattad volna, hogy mire van szüksége a szerveztednek. Nyilván ha párhetente-havonta túl sokat vagy túl keveset eszel az nem célravezető. Ha amúgy se az az alkat vagy aki szinte bármitől fejlődik, akkor különösen nagy figyelmet kell fordítani mindenre. A "nagy súlyokkal, kifulladásig" önmagában nem jelenti azt, hogy hatékony az edzésed. Van akinek elég ennyi, de nem mindenkinek. Ajánlom ezt a youtube csatornát: https://www.youtube.com/playlist?list=PLyqKj7LwU2RukxJbBHi9B..
2023. febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Genetika.. bar ha tenyleg regota jol csinalsz mindent akkor ugy is latszodnia kene a fejlodesnek. Miota edzel?
2023. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Ezt a deficitben való izomépítést gyorsan felejtsd el.

Lehet izmot építeni deficitben is, de az olyan minimális, hogy konkrétan nem ér semmit.


"és az app megkövetelné, hogy még többet egyek"

Na most, szerinted egy alkalmazás tudni fogja, hogy mennyi kalóriára van szükséged? Ezt csak Te tudod kitapasztalni. Ne egy app alapján lődd be a kalóriáid, mert az esetek többségében kevesebbre lesz szükséged.


Több év edzés után pedig, ha tényleg mindent jól csináltál, akkor a genetikai maxod közel körülbelül 70%-át kilehet hozni.


Gyanítom, hogy szimplán csak türelmetlen vagy.


Szintentartásnyi kalória+100/150, progresszív edzés, regeneráció.


Ennek a body recompnak sok értelme nem lesz, csak időhúzás.

2023. febr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Alapvetően ez nem genetika kérdése, valamit elcseszel.


- Kezdeném ott, hogy 2 óra edzés kva sok, bele kéne férned az 1 órába.

- Kardio + súlyokkal edzés egy napon nem a legjobb mert nem fog tudni a szervezeted mindenből regenerálódni és az izom nem fog fejlődni.

- Attól hogy "bukásig" csinálsz valamit az nem jelent semmit, simán lehet látni edzőterembe olyanokat akik bukásig csinálnak gyakorlatokat majd felálnak a padtól mintha semmi sem történt volna.

- Vagy tömegelj vagy fogyj ha stagnálsz annak sok értelme nincsen.

2023. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A képlet egyszerű pedig.Ha cal pluszba vagy és megvan a fehérjemennyiség muszaj izmot építened.

Ez mindenkire érvényes.Ami nem ervényes mindenkire az ennek a mértéke illetve a sebessége.Kezdő illetve középhaladó szinten.Mert haladó szinten már más tészta.Ott örülsz az évi 1 kg izomnak is,vagy annak hogy egy kicsit arányokat sikerült javítani.


Én revizió ala venném az edzésprogramot,a gyakorlatokat valamint a pihenőnapjaimat.

Ugyanis hiába zabálsz eleget ha nem regenerálódsz.Ha nem regenerálódsz akkor meg nincs izomgyarapodas de haj az nőhet vagy megmaradhat.Így eshet meg hogy egy zsirpacni maradsz akkor is,ha helyesen ettél de elb..tad a hiprtrófiát a túledzéssel vagy a kevés pihenéssel.

2023. febr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként már csak azért is gondolom, hogy genetika, meg felszívódási gondok, mert egy időben együtt edzettem haverral, aki szintén magas, 185 cm körüli, ugyanazt a tömegnövelőt ittuk, neki nagy lett a karja, nekem nem. Neki úgy volt kockás hasa, hogy nem hasazott és nem kardiózott, én igen, nekem mégis volt rajta háj.
2023. febr. 16. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!