Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egyszerű edzés elég nőként jó...

Egyszerű edzés elég nőként jó fejlődéshez?

Figyelt kérdés

Egyszerű alatt azt értem, hogy egy héten 2 felsőtest (hétfő, péntek) és 2 alsótest edzés (szerda,vasárnap). Azon belül csak néhány gyakorlat de azok a lehető legnagyobb súllyal, folyamatosan növelve a terhelést. Felsőtest: döntött törzsű evezés, oldalemelés egykezessel, bicepszezés rúddal, fej fölött tricepszezés nem tudom a nevét 😀)

Alsótest: guggolás, csípőtolás, kitörés + hasazás


Annyi gyakorlat van, de nagy baj ha egy izmot egyszer, egyféleképpen edzek és aztán 3 napig pihen? Túl kevés? A lehető legegyszerűbb de még elég hatásos edzést szeretnék!


2023. márc. 7. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Nincs külön női edzés, ahogy nincs külön férfi edzés sem. Továbbá a felosztáson semmi nem múlik, ahogy igazából a gyakorlatszelekción sem.

"néhány gyakorlat de azok a lehető legnagyobb súllyal, folyamatosan növelve a terhelést"

Na látod, ennek van jelentősége fejlődés szempontjából!

2023. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerű edzés teljesen jó, kezdőknek pedig pláne. Órási súlyok nem is fontosak, inkább a kivitelezésre figyelj és hogy tényleg azok az izmok dolgozzanak amiket épp meg akarsz dolgoztatni. Valami nyomó gyarkolat mehetne még.
2023. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy nincs női és férfi edzés. Azért írtam, mert nincs mellezés közte ha valaki hiányolná, nem is fontos nekem. Egy szép hát, tónusos karok és kerek váll elég.


De tényleg mindegy a felosztás, az is hány gyakorlat vagy milyen gyakorlat van egy izomra? Az is hány nap telik el két edzés között ugyanarra az izomra?...

2023. márc. 7. 12:55
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem igen, jó az elgondolás.

Legyen az edzések mellé jó étrend is, akkor a várt eredmény nem marad el.

Sok sikert kívánok! 💪🏻😉

2023. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!