Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme így elkezdeni edzeni?

Van értelme így elkezdeni edzeni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy a testedzés, 50%-a az edzés másik fele pedig az étrend. Ha bizonyos okok miatt nem tudok odafigyelni hogy mit eszek, mennyi kalóriát viszek be stb, így is van értelme elkezdeni edzeni? Tömeget szeretnék növelni.

2023. márc. 15. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem tudom, hova akarok menni, van értelme elindulni? Na, ez is ilyen. Szarrá edzheted magad, de ha nem lesz elég a kalória, nem fog nőni a tömeged. Ha elég a kaja, de nem elég a fehérje, nőni fog a tömeged, de nem izmot, hanem zsírt szedsz fel. Ha ezek a kockázati tényezők nem zavarnak, akkor rajta!
2023. márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Az 50% élből nem reális, mert az edzés és az étrend mellett a regeneráció is egy alappillére a sportnak, ergo maximum 33% lehet reális, de azokat az oldalakat élből kerüld, amik konkrét százalékokra próbálják leegyszerűsíteni a testépítést. Nyilván ha tömegnövelési céljaid vannak, akkor ahhoz tartós kalóriatöbblet szükséges. Na most ha nem tudsz rendesen táplálkozni, nem tudod mérni a napi kalóriabeviteledet, akkor abszolút a véletlenre bízod a célodat. Ettől függetlenül edzeni mindig van értelme, ez nem is kérdés. Én már rég 150 kiló fölötti súllyal guggoltam, amikor először eszembe jutott, hogy basszus, talán illene odafigyelni az étkezésre is, nem csak zabálgatni anyám levesét, meg apám szalonnáját.
2023. márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem keveset eszel, de boven megvan a szukseges tapanyag, akkor tomegnovelesre jo lesz.
2023. márc. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az edzes mindig fontos amugy.

Akkor erdemes, ha van energiad

2023. márc. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BlodDrunk ***** válasza:
81%

Van értelme! Mindig van értelme sportolni bármit is!

Nyilván nem lesz optimális és hamarabb falnak ütközöl de van értelme!

Aztán késöbb ha komolyan gondolod és jobban szeretnél fejlődni,jobb eredményeket elérni,majd csinálsz etrendet,kiszamolod a kaját stb stb..

Egy a lényeg,élvezd amit csinálsz!

Mert ha nem élvezed hamar abbahagyod :)

2023. márc. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen időközönként van az a "nem tudok odafigyelni hogy mit eszek, mennyi kalóriát viszek be"? Csak mert tömeget növelni a tartós kalóriatöbblettől lehet, attól még hogy egy-egy nap nem tudsz eleget enni, nem fogsz összeesni.
2023. márc. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!