Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edv valaki itt Crohn betegként?

Edv valaki itt Crohn betegként?

Figyelt kérdés
Cronh

2023. márc. 18. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Mi az az Edv? És a Cronh?
2023. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Edz! Bocsánat. Crohn betegség egy gyulladásos megbetegedés. Gyógyíthatatlan, de szinten lehet tartani jó állapotot. Viszont egyik tünete a fogyás...
2023. márc. 18. 21:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit kapsz rá kezelésként?

Kezeléssel van valami tüneted?

2023. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Biológiai terápia 2 havonta. Stelara a neve. Tünetmentes vagyok, jól érzem magam. 1 éve volt egy műtétem, 25cm t vágtak ki a vastagbelemből. Lényegében megelőző műtét volt. Előtte is jól voltam, most talán mégjobban.

Annyi a lényeg hogy eszek mint az állat. Mindent, és nagy mennyiségeket, jó ízűen. De ez csak arra elég hogy megtartsam a 81kg om. 190cm hez nem tűnik olyan soknak.

Modulen tápszert írattam fel az orvossal mert rohadtul sokba kerül az etetésem, és muszály valamivel rásegíteni😁. Az lenne a tisztelet teljes kérdésem hogy ez a tápszer segítene az edzésben is? Vannak benne olyan anyagok amik jók lebetnek testedzéshez is?

2023. márc. 19. 07:49
 5/6 BlodDrunk ***** válasza:
100%

Az edzés maga biztos jó hatással lenne,mert a mozgás mindig jó,főleg ha beteg az ember,pl te eseted ugye ahol velejáró az izom le épülése és csontritkulas,remek megelőzés az edzés.

De ha szeretnél tömeget felszedni,az étkezést mindenképp orvossal,szakemberrel beszélbém meg,hogy nehogy túlterheld az emésztőrendszered,vagy egyáltalán van-e értelme ha többet eszel? Képes-e feldolgozni a szervezeted.

2023. márc. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valószínűleg felszívódási zavarom is van. Az a 20cm amit kivettek a vastagbelemből, ott már felszívódás nem igen van🙂

Szóval nem amiatt. Talán azért mert valamennyi gyulladás mindig jelen van. Teljesen jól vagyok csak zavar hogy nehezen tudom megtartani a súlyom. Doki javasolta az edzést "megindul az" 😄 Az a szerencsém hogy a munkám miatt "autószerelő" sokat jövök-megyek, emelek, hajolgatok. Erre szeretnék még saját súlyos edzést itthon, közbe nyomom a modulent is. Legalább olyat akarok amikor még fociztam. de kellene még vagy 4-5kg 🤔

2023. márc. 19. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!