Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnék felszedni 4-5...

Hogyan tudnék felszedni 4-5 kg izmot, és milyen gyorsan, mennyit kell hozzá edzenem egy héten, hogyan kezdjek hozzá? többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

173 cm vagyok és 50-51 kg:(

Az lenne a célom hogy egy éven belül felszedjek 4-5 kg tiszta izmot, nem szeretnék sietni, mert tudom hogy ez egy folyamat. Elsősorban a karomon, a fenekemen, és a combomon lenne a hangsúly. Egy szép, feszes, tónusos női testet akarok elérni

Hogyan kezdjek neki? Mennyit, mit(ne) egyek? Milyen edzést ajánlotok? Hetente hányszor edzzek, egy edzés mennyi ideig tartson?


Előre is köszönöm a válaszokat, jöhet hideg-meleg, minden tanácsot nagyon szívesen fogadok!


2023. márc. 19. 19:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
26%
Matematikailag lehetséges, de "Egy szép, feszes, tónusos női testet akarok elérni" csak ez nem feltétlen testépítés. Ha kevesebb lenne rajtad a zsír (bár szerintem most sincs sok), és kilátszana alóla az izom, akkor lehet, hogy tetszene az, amit látsz a tükörben. Lehet, hogy 1 év múlva fele annyi izomzatot szednél fel, mint amennyit akarsz ma, de mégis megtalálnád amit kerestél, mert szép szálkás lennél. A testépítés sajnos zsírnövekedéssel is jár, ezt muszáj beleszámolni. Tudod minimalizálni a zsírt, de az a növekedést nagyban lassítja, és akkor tuti nem kerül fel rád 1 év alatt annyi izom.
2023. márc. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%
A kérdező az oldalon rég ismert, korábbi anorexiás. Ismerve az előéletét a fogyókúrás topikból, azt mondanám, hogy személyi edző és pszichológus folyamatos támogatása nélkül hozzá se fogjon.
2023. márc. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
56%
Pont most volt a fókuszban egy anorexiás csaj, aki testépítő manapság. De mélyről indulva lehet nagyot fejlődni, mivel még a normális mennyiségű izom sincs rajta.
2023. márc. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
69%
Nem tudom, hogy a kérdezőnek milyen a genetikája. De én pl. mindig vékony voltam és ha nem ettem mindennap sokat,egy két napig akár nem ettem eleget azonnal elkezdődött a súlyvesztés. Erre hab volt a tortán, hogy olyan munkahelyem lett ahol nem volt lehetőségem enni rendesen. (2 rövid szünet volt és inkább a cigit választottam + egy fél szendvics rohanva elfogyasztása) és elindulás hazaérés között eltelt 13 óra. Reggel olyan korán indultam, hogy nem bírtam még enni. Szóval este ettem először rendesen. 171 cm-hez lettem 49 kg és riasztóan néztem ki. Akkor kezdtem el edzeni súlyzóval otthon és munkába mivel inni lehetett bármikor, tömegnövelő shake-t vittem (tudom, hogy rossz mert cukor az egész de be kellett rúgni az elindulást). Étrendem annyi volt, hogy olaj nélkül kisütött csirkemell, rizs és rengeteg párolt zöldség. Mennyiséget nem számoltam, annyit ettem amennyit csak bírtam. Nekem a monoton kaja megfelelő. A shake-t ittam tejjel és semmi másféle kiegészítő étel nem volt, semmi csalás. Napi kB 3 liter víz. Az első csomag tömegnövelő mikor elfogyott, váltottam fehérjére szintén tejjel. Keményen edzettem, 2 naponta teljes test, de folyamatosan növelve a terhelést. ( Amit csináltam: bicepszezés rúddal, lórúgás, vállból nyomás, döntött törzsű evezés, guggolás, kitörés, bolgár guggolás,hasprés).Pár hónap után munkát váltottam,ezután ettem ugyanazt napi 4-5 alkalommal,mindig annyit amennyit bírtam, heti 4 edzéshez beraktam még 2 nap erőnléti edzéseket. A kezdetektől számítva fél év múlva 60 kg voltam, nagyon jó alakom lett, a hátamon minden apró izom, amiknek előtte a létezéséről sem tudtam kirajzolódott, a seggem kikekerekedett, a combomon ha megfeszítettem látszott térd fölött, hogy elválik az izom, a hasamon ha feszítettem látszott 4 kocka, a karjaim gyönyörűek voltak. Imádtam a testem, erős voltam és kicsattantam az energiától...és ehhez elég volt 6 hónap. 49 kgról 60 kg.
2023. márc. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
6 hónap alatt ilyen eredmény, ilyen alacsony zsírral a végén, erősen átlag fölötti, még egy férfinél is elmenne. Az persze 100%, hogy ez nem 11kg izomnyereség. Talán van benne maximum 3kg zsír, 2kg folyadék és gyomortartalom, és számoljunk 1 kiló mérési pontatlanságot, de még így is csúcs, annak a tudatában is, hogy alapból nem rendelkeztél izomtömeggel, tehát "könnyebb" volt gyorsan fejlődni, de ehhez akkor is grat, ezzel lehet motiválni másokat is.
2023. márc. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
15: hát a fehérjeshake-rizs-csirkemell-brokkolival inkább ne motiváljon senkit.
2023. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

Mégis kit motiválna a rizs és a hús? Van millió étel ami tele van fehérjével, ha neki nincs baja a rizzsel, akkor egye, másnak nem muszáj.

Ha meglátsz egy izmos testet, senkit sem az étrend fog motiválni, mármint egy átlag embert, lehet a te perverziód ez, de másé nem. Másokat általában az elért eredmények motiválnak. Fú milyen izmos lett és milyen sovány volt pedig. Ez az eredmény a motiváló. Vagy ha valaki lefogy, akkor az motivál, hogy neki ment, és ilyen jól néz ki, és nem az, ahogy a büdös izzadságában tocsogva megszakadva emeli a súlyokat. Az odáig vezető út kemény és áldozatokkal jár. De az eredmény!

2023. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

17: ha valaki ostoba módon kizsigereli és tönkreteszi a szervezetét, hogy jobban nézzen ki egy kicsit, az puszta ostobaság,nem motiváció.


Nekem az motiváló, ha olyan ember sikerét látom, aki értelmesen érte el a célját, okosan építkezve. Egy anorexiás épp úgy nem lesz példakép, ahogy egy csirkerizsbrokkolis.

2023. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
77%
Megkéne tanulni olvasni, az ember azt írta, hogy motiváló, hogy 6 hónap alatt 11 kilót szedett fel. Egy irigy kutya módon meg le kell sajnálni azt is aki dicsérte és aki elérte. Ki nem szarja le, hogy mit evett. Ugyan úgy megtudta volna csinálni más kajával is, de neki tetszett a rizs és a mellfélé, akkor csinálja úgy. Az eredmény motiváló, a végeredmény! Lehetséges, kész, más is megpróbálhatja, mert van remény.
2023. márc. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
67%
Így van, a lényeg itt hogy honnan hova jutottam rövid idő alatt. Nem volt szuper étrendem vagy szuper edzéstervem, senkinek nem mondom, hogy csinálja ugyanezt, csak leírtam velem mi volt. A shake muszáj volt ahhoz a munkahelyhez, eliszogattam reggeltől délig és segített a közérzetemen, az energiaszintemen, a teltség érzésben, napi kalóriában. Munkahely váltás után már nem kellett a shake, néha ittam egyet egyet. Igen egyébként jött fel valamennyi zsír is abban a 11kg-ban, de kellett is a normál élethez, mert borzasztó állapotban voltam. A mellkas csontjaim kiálltak, a csípőcsontom is, pálcika láb és kéz, a térdkalácsom hangsúlyosabb volt mint a combom, az arcom be volt esve. De úgy zsír nem jött fel amit le kellett volna adni és egész nap jól voltam lakva. Erőm se volt az elején, megfogtam azt a nyamvadt rudat és bírtam kb hármat guggolni, meg hármat bicepszezni. Ennyi volt az első "edzésem" és remegett kezem, lábam, éreztem, hogy kész ennyi volt az erőm. De nem adtam fel. Minden edzésen többet és többet csináltam mert nagyon akartam. Annyira jó érzés volt aztán erősnek lenni és olyan testet látni a tükörben amilyet nem is álmodtam előtte.
2023. márc. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!