Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnék felszedni 4-5...

Hogyan tudnék felszedni 4-5 kg izmot, és milyen gyorsan, mennyit kell hozzá edzenem egy héten, hogyan kezdjek hozzá? többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

173 cm vagyok és 50-51 kg:(

Az lenne a célom hogy egy éven belül felszedjek 4-5 kg tiszta izmot, nem szeretnék sietni, mert tudom hogy ez egy folyamat. Elsősorban a karomon, a fenekemen, és a combomon lenne a hangsúly. Egy szép, feszes, tónusos női testet akarok elérni

Hogyan kezdjek neki? Mennyit, mit(ne) egyek? Milyen edzést ajánlotok? Hetente hányszor edzzek, egy edzés mennyi ideig tartson?


Előre is köszönöm a válaszokat, jöhet hideg-meleg, minden tanácsot nagyon szívesen fogadok!


2023. márc. 19. 19:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Az a baj, hogy az ilyen általános kérdésekre csak az általános közhelyeket lehet írni. Nézz utána a következő fogalmaknak: progresszív túlterhelés, edzésprogramozás, kalóriaszámolás, makrotápanyag, aktív/passzív regeneráció. Ha ezekkel a fogalmakkal képbe kerülsz alap szinten, akkor már el fogsz tudni indulni. Egyébként a nulláról senki nem tud téged egyetlen kommentben megtanítani edzeni és diétázni. Ha tényleg semmilyen tudásod nincs a témában, akkor egy jó személyi edző felkeresése is opció lehet. Nézz körül YouTube-on, hiszen ma már edukatív videók és szakmai podcastok tárháza érhető el a témában magyar nyelven is. Egy év alatt még reális is lehet 4-5 kiló izomtömeg felépítése, persze ehhez tényleg kell tudás és teljesítmény.
2023. márc. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Még elfogadnék egy pár tanácsot azért..:)
2023. márc. 19. 20:21
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez már le lett írva itt párszor több embertől is, hogy egy év alatt 4-5, jó esetben 6 kg izmot tudsz felszedni kezdőként, ha az edzésed, étrended nagyon jól össze van rakva, és eleget is pihensz. Persze ezt ne úgy értsd, hogy, ha egy év alatt felszedsz 6 kilót, akkor az mind izom. Edzés, étkezés témában pedig itt nem fogsz használható választ kapni, mivel nem lehet 8-10 sorba leírni, meg ezt nem is csinálják ingyen.😊

Full laikus kezdőként én nem ajánlanám a Youtube-ot, se más közösségi csatornát, ugyanis tele van hozzá nem értő hülyével, és valszeg ezeket nem fogod tudni kiszűrni.

2023. márc. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem szabad általánosítani! Én az osztálytásammal jártam gyúrni 2 évet az érettségi után. Én 19 kilót híztam, ebből kb 14kg volt izom, ő kb 6 kilót hízott! Ekkora eltérések lehetnek ember és ember között, és nem csak a genetika között, hanem szorgalomba és tudásba is. Én mindent megtettem a hatékonyságért, és ettem rendesen. Nála kimaradt a kajálás, mai napig sovány, 15 centivel magasabb de nádszál vékony.

Tehát te is tudod profin, hatékonyan, odafigyelve a tápanyagra, az edzésre, a pihenésre.. és akkor kihozod amit lehet a testedből. Vagy lehet trehányan, és ha kimarad valamelyik összetevő, akkor felejtős az egész.

Az edzés felosztás és az étkezés is nagyon szubjektív lehet, mert nem ismerem az anyagcseréd, a tested, mit szeretsz, mit nem. Egy személyi edző meggyorsíthatja a folyamatot, vagy ha saját magad tapasztalod ki, hogy mennyi kalória pluszra van szükséged, mennyi fehérjére, hogy érzed jól magad...

2023. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
Ehh, majdnem leírtam, hogy ehhez a magassághoz ilyen súllyal fél év alatt felszeded a 6 kiló izmot tisztán, annyira nincs rajtad semmi, de hát nőként már sokkal macerásabb. Ha megáldott az Isten, akkor lehetséges, de ha tónusos izmos testet akarsz, ahhoz nem feltétlen kell tömegelés és testépítés. Simán lehet hacsak kevesebb zsír van rajtad, és kilátszik az izom formája, már tetszeni fog, amit a tükörbe látsz.
2023. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
Csak azt tudnám leírni, amit a 4. Eltérő lehet mindenkinél, hogy mi működik. De a legalapabb dolgok mindenkinél azonosak. Figyelj mindig oda a fehérjére, egy 80g-ot illene tartani Minimum. Pihenés fontos, tehát aludni rendesen, és becsületesen edzeni.
2023. márc. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%
Egy nő nem tud felszedni 4-5 kiló izmot egy év alatt.
2023. márc. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
De melyik nő nem tud? Csak kíváncsiságból rágugliztam, mert lila gőzöm sincs, hogy a nők milyen ütemben izmosodnak. Átlagosan 10 pounds-ot írnak mindenhol az első évben, ez 4.54kg, ennyit tudnak papiron. Nem tudjuk megállapítani, hogy a kérdező milyen állapotban van és képes-e rá, de ne vegyük el a kedvét és a motivációját. Próbálja meg.
2023. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

Na na na na, konkrét számokkal ne dobálózzunk források nélkül, ha kérhetem. Adjuk meg a módját. De pótolom a hiányosságot.

Vagy ez a forrás:

"The average woman can gain 10 pounds of muscle in the first year." - bonytobombshell.

Vagy ez:

"Young women can see gains of 8 to 12 pounds of muscle in their first year of dedicated training" - precisionnutrition

nagyon szívesen.

2023. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%
8 vagyok; Igen, az első az, de a másodikat is olvastam, csak mivel ellenőrizhetőnek tartottam az információt nem linkelgettem. Beírva a keresőbe van millió találat és mind ugyan ezt írja, nem kell nagy erőfeszítés leellenőrizni, de azért köszönöm a kiegészítést, mostanában egyre több ember kér forrást, persze nem baj, így legalább a hitelesebb az információ.
2023. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!