Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítésben mennyire...

A testépítésben mennyire fontos a nyújtás?

Figyelt kérdés
ti nyújtotok?

#nyújtás edzés
2023. ápr. 15. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Van most egy friss tanulmány, ami értékelhetetlenül kicsi mintaszámon, módszertanilag elégtelen mérésekre hivatkozva azt mutatta ki, hogy a nyújtás nem indokolt testépítőknél, mert a "teljes mozgástartományban végzett gyakorlatvégrehajtás negatív szakasza egyben nyújtás is". Na ez egy hatalmas baromság, amit DietGainz és Páldi Gabi féle rokkantak szoktak megosztogatni, akiknek van két gerincsérvük, amik miatt hetekre néha lebénulnak, meg van teniszkönyökük, ideggyuladásuk, izomszakadásuk, de szerintük bemelegíteni, nyújtani, mobilizálni nem fontos, mert azt írta egy tanulmány. A valóság ezzel szemben az, hogy senki nem edz teljes mozgástartományban, továbbá a gyakorlatvégrehajtások negatív szakaszát nyújtásnak nevezni anatómiai és manuálterápiai vicc. Vajon miért van az összes sportágban kiemelt figyelem a nyújtáson? Vajon miért van a világ összes versenysportolójának külön mobilizáló/gyógytorna tréningje? Ha neked tökéletes a hajlékonyságod, elképesztő flexibilis vagy, minden izületed mobilitása a legnagyobb rendben van nyújtás nélkül is, akkor neked nem kell nyújtani. Ha nem, és már kezdődnek a problémák, a fájdalmak, a merevségek, akkor hébe-hóba én azért csak nyújtanék egy picit a helyedben. Ezt a "nyújtás le van szarva" típusú hozzáállást az emberek általában addig érzik magukénak, amíg az első sérülésük, túlterhelésük, gyulladásuk be nem üt. Utána hirtelen már mindenkinek rohadt fontos a nyújtás, meg elmenni dokihoz, meg gyógytorna, meg rehab, meg masszázs, meg hidegterápia, meg hengerezés, meg a többi, csak akkor már eső után köpönyeg.

Egyébként egy testépítőnek tényleg nem kell napi 3 órát jógázni, ez tényleg teljesen felesleges. De amikor olyan gyúrósok okoskodnak a nyújtás fölöslegességéről, akik nem tudják megvakarni a lapockájukat, vagy derékfájdalom nélkül bekötni a cipőjüket, vagy a begyulladt ínhüvelytől lecsavarni a kóla kupakját, az mindig komikus. Már azzal előrébb lenne mindenki, ha csak azon a szar hengeren végiggördülnél naponta egyszer-kétszer.

2023. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kicsit elragattattad magad,én kérdeztem,nem pedig állítottam valamit
2023. ápr. 15. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:

" kérdeztem,nem pedig állítottam valamit "

az #1 nem is rólad beszélt hanem általánosságra célzott csak furán fogalmazta meg. de teljesen igaza van ment a zöld neki 👍

2023. ápr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen nyújtok edzések és futások után is, egy-egy nyújtás kevés idő, de rendszeres a nyújtás. Bizonyos téren hajlékony is vagyok, de nem tornász szinten azért. XD 26F
2023. ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lazy Lover ***** válasza:
Szerintem fontos én mindig nyújtok be melegítek
2023. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Bemelegítés fontos, mert sérüléseket előzöl meg vele. Nyújtás pedig elég vitatott dolog, szerintem nem ad túl sokat az edzésedhez, sokkal fontosabb, hogy az edzésed maga rendben legyen
2023. ápr. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem szoktam nyújtani.Nem azért mert nem jó meg ilyesmi hanem az időm véges.
2023. ápr. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

én nem nyújtok

rendben van a mobilitásom, így feleslegesnek érzem, +rühellem a nyújtást

2023. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!