Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 183cm és 84kgosan elkezdhetek...

183cm és 84kgosan elkezdhetek izmot építeni, vagy inkább menjek le egy alacsonyabb testzsírra?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve edzek már, viszont ebből csak 7-8 hónap volt kalóriatöbblet, a többi szintentartás/deficit. Azaz, gyakorlatilag csak az a 7-8 hónap ért valamit izomépítést tekintve.


Sajnos kövérként nőttem fel, így ha látom azt, hogy a mérleg felfelé mozdul, akkor elkezdek stresszelni és rossz kedvem lesz (ezért is hagytam abba a többletben való edzést "anno"), viszont így nagyon limitálom a fejlődésemet.

Valamiért sokkal egyszerűbbnek tartom azt, ha valaki vékonyan kezdi ezt a sportot, mert ott gyakorlatilag nem kell szálkásítani még előtte, hogy egy normálisabb formát összehozz.. Kövérként még először le kell szálkásítanod, eléred a skinny fat formát 183cm és 85kgsan, 8 hónap alatt felmész 95kgra, most pedig 84kgosan is azon parázol, hogy nem 10%-os a testzsírod, hanem 13-15%. Ez van most nálam.. :D


Megéri sanyargatni magam mondjuk egy 77kgra és onnan elkezdeni ezt az egész izomépítést, vagy teljesen badarság ezt csinálni?



2023. ápr. 29. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem szálkásítanék. Kéne egy hosszabb, több éves szakasz amikor jól van belőve a kalóriaplusz (kicsi, de elégséges) és a fehérje, és akkor felépítenél egy normális izomzatot. Addig pedig bele kell törődni, hogy nem lesz 8 kockád, csak mondjuk 4 vagy 2.
2023. ápr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nem 10%-os a testzsírod, hanem 13-15%. Ez van most nálam.. :D


Szerintem akkor volt 13-15% a testzsirom mikor kezdtem.Aztán soha többet.

Őszinten stolva soha nem zavart hogy kb 20%körüli.

Akarhogyis okoskodnak ezzel az "építünk izmot es egész evben romszalkásak vagyunk ez egy baromság.

Azt elhiszem hogy ilyen 60 70 kilós gyerekek ezt nevezik testepítésnek, de ez baromi messze van egy normalis és latványos izomtömegtől.

El lehet pötchöreszni 7-8 evet +3-4kiló izomért,hogy minden évben ugyanúgy nezel ki kb keves izommal és bordas hassal, de én biztosan nem csinálnám.


Az előzővel értek egyet ha reális eredményeket akarsz.

2023. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem szálkásítanék a helyedben.
2023. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vastagabbak szarok. Tömegelj.
2023. máj. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!