Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzéstervet ajánlotok...

DDavid003 kérdése:

Milyen edzéstervet ajánlotok izomtömeg növeléshez?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyorsabban fejlődni és ehhez kérnék tanácsot.

Most változattam edzéstervet, heti 5 napot edzek, 3 napos bontásban.

1. nap Mell tricepsz ,2. Hát bicepsz 3. Láb váll.

Ez szerintetek mennyire működhet?

19/F 185cm 82kg



2023. máj. 11. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
ez nem edzésterv hanem felosztás. Elmondtuk sokszor, hogy szinte semmi nem a felosztáson múlik. Ami számít az a heti volumen (munkasorozatok száma), és hogy tudsz-e emelni a súlyokon, egy idő után pedig az intenzitás hullámoztatása hogy ne rekedjen meg az erőszint.
2023. máj. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Ez tényleg nem edzésterv, hanem felosztás, vagy inkább különböző testrészek random felsorolása. A felosztás a legutolsó szempont, ami az izomtömeg növekedésével kapcsolatban áll. Progresszív túlterhelés, jól programozott intenzitás/volumen, továbbá a kalóriaszámoláson alapuló étrend. Ezek a mérvadók izomnövelés szempontjából. Reméljük, hogy az edzésprogramozás és az étrendtervezés kapcsán képben vagy.
2023. máj. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat! teljes edzestervem ez( 4x8-10 eket csinálok) 1.nap fekvenyomás ferde padon, tárogatás, alsó csigás összehúzás, tolódzkodás, letolás csigán, tricepsz nyújtás fej felett, koponya törés

2. nap széles lehúzás, evezés széles fogásban, lat pullover, vállvonogatás, hiperhajlítás , francia rudas kar hajlítás, karhajlítás kapalács ba alkarral együtt, karhajlítás üllve.

3. nap oldalemelés, vállbol nyomás előre emelés, tárogatás hátsó vállra, spártai guggolás, lábtoló, lábhajlító, vádli. hasazni minden edzés után szoktam, ez leggyakrabban lábemelés.

2023. máj. 11. 11:06
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Tök jó! Ha van progresszió, mellette pedig jó az étrend, akkor fejlődés is lesz. Hajrá!
2023. máj. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Működhet. Mint irták nem a konkrét gyakorlatokon múlik, hanem a kivitelezésen, étrenden, progresszión, stb. Nincs ilyen, hogy a lábtoló tömeget növel, a smith keretes guggolás pedig szálkásít.
2023. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem ez kínai.Mondd nem gabalyodsz bele csigákba?

Nekem ez egy összehajigált gyakorlatsor, semmi koncepció nélkül.Az már csak mellékes hogy soha nem csinaltam némelyiket a 7 evem alatt.

Hadd kérdezzem már meg, hogy

Egy komoly ferdepados nyomás ,tolódzkodás, letolas (gondolom csigan ,kötélen),aztán tricepsznyújtás után mennyire érzed a homlokraengedést??

Merthogy nagyjabol xarrá van edzve már a tricepszed a közepétől kezdve..

Persze lehet csak én látom rosszul a dolgokat és ennyi es ilyen simán megy mindenkinek.

2023. máj. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Felosztáson nem sok múlik, de én nem edzenék heti 5 napot, ha koxos vagy, akkor oké az 5 nap.

Amúgy meg az izomtömeg növelése az étkezéseden múlik.

Vállvonogatást én nem csinálnék, az a 3 cm amivel megemeled a vállaidat, nem sokat fog hozzátenni semmihez. De ez megint olyan, hogy ha szinpadra készülsz, akkor oké, hogy csinálod.

2023. máj. 12. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha 3 naposat csinalsz akkor nem a ppl a legjobb egy napon leedzeni a heti volument mellre es tricepszre mikozben a mellnel alapbol kap a tricepsz nem a legjobb szerintem ugyanez a hat bicepsznel. Igy vagy visszavennem a volument es beraknek 4nek egy teljes testeset vagy egy felso testet.

Vagy 3 naposnal ha heti egyszer akarsz egy izomcsoportot akkor mell-bicepsz lab-vall hat-triepsz jobb lenne szerintem.

2023. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!