Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem is kell annyi fehérje az...

Nem is kell annyi fehérje az izomépítéshez?

Figyelt kérdés
Felröppent több olyan broscience videó a neten újabban,miszerint egy átlagos (legyen 75kg) embernek nem is igazán kell 1,5-2g/tskg fehérje az izomépítéshez,elég olyan 100g kb.persze kezdő szinten. Aki pedig nem edz,és összevissza kajál,amennyiben nem eszik rengeteget,úgysem eszik meg 50-60g-nél többet egy nap. Ebből indul ki ez az egész. Nem állítom hogy igaz lenne,de mi a véleményetek erről az elméletről,hogy "túl van tolva" ez a fehérjebevitel dolog?

2023. máj. 15. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Az tény, hogy a fehérjebevitel fontossága az elmúlt évtizedekben rohadtul túl lett tolva, és amikor hobbistáktól hallotta az ember a napi 2,5-3,0 g/tskg proteinbevitelt, akkor a fejemet fogtam. Viszont ez a 100 gramm nem tudom, hogy honnan jön. Az összes kutatási anyag egyetért abban, hogy egy sportolónak (különösen egy erősportolónak, akinek célja az izomnövekedés) az 1,5-1,6 g/tskg fehérjebevitel az alapszint. Nyilván itt már lehet rugózni azon, hogy az egyik edző 1,8 g/tskg proteint javasol, a másik edző 2,0 g/tskg proteint, de az összes tudományos mérés szerint az 1,5-1,6 g/tskg a minimum. Értelemszerűen lehet 0,8-1,2 g/tskg fehérjével is pumpálgatni a konditeremben minden érdemi fejlődés nélkól, de ha még egy óvodás is képes tudattalanul megenni napi 1,5 g/tskg proteint, akkor egy izomépítési céllal rendelkező sportoló nehogy már ne tudjon.

Tényleg túl van tolva a fehérjemítosz, de azért ne toljuk túl a túltoltságot se. Maradjunk a realitás talaján. Ha te 65 kiló vagy, akkor neked optimális lesz a 100 gramm fehérje, de ha 75-85-95 kiló, akkor 100 gramm fehérjével nem tudom, hogy milyen izomnövekedést vársz.

2023. máj. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

"75kg) embernek nem is igazán kell 1,5-2g/tskg fehérje az izomépítéshez,elég olyan 100g kb"


A 75 kilós kis kárásznak valóban nem kell ,mert nincs rajta izom.

Annyi voltam edzés nélkül, mikor elkezdtem.

Ahogy nől az izomtömeg és intenzivebb az edzés ,egyre több feherje kell a szervezetnek.

Nem véletlenül.Az izom fehérjékből áll.Tehát csupán a megtartasahoz is kell a feherje. 90 -100 kg között te nem fogsz elkocogni ilyen 100 gramokkal olyan erősportokban sem,ahol nem is cél a tömegnövelés.

2023. máj. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

a 2-esnél a pont.

ezt igazából a zsír mentes testtömeghez kéne viszonyítani, csak ugye azt senki nem tudja pontosan hogy az mennyi, ezért inkább a testsúlyhoz viszonyítjuk, jóval fölé lőve a dolgot biztos ami biztos.

egy kezdőn meg ugye alig van izom, így a zsír mentes testtömege is elég alacsony.

egy 75kilós kezdőnek aki még életében nem sportolt előtte semmit, még 80g fehérje is bőven elég

2023. máj. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Zora1 válasza:
De de kell
2023. máj. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a gond az, hogy sok kezdő egyszerre akar mindent, nem kell sokat visszamenni a kérdésekben, és látni hogy valaki vagy 400g csirkemellet meg fél doboz tojást eszik, mellette fehérjézik és még van vagy 5 féle kiegészítő amit eszik.

Ugyanez az illető lesz az akinél pár hónap múlva elmegy a lelkesedés és hagy mindent.


Mégha nem is a legoptimálisabb, sokkal jobb ha apránként változtat az ember az étrendjén, minthogy mindent felborítson. Kezdőként amúgy is sokkal könnyebben fejlődik az ember és inkább később jön el az, hogy egyre jobban optimalizálnod kell az étrended és az edzésed ahhoz, hogy fejlődj.

2023. máj. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hogyan lehet súly alapján, magasság meg életkor nélkül elmondani, hogy valaki "kis kárász"? 75kg-mal kis kárász ha mondjuk 150cm? Mi van ha 15 éves és 160cm mellett 75kg? Vagy akár 170cm mellett?
2023. máj. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

igen ez fura volt nekem is :D

de az izomtömege mindenképp alacsony szóval igazából mind1

2023. máj. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

6#

Sérti az önérzetedet?

Hát jolvan.Átlagról beszéltünk.

Ugye ha valaki 120 centivel 75 kiló, akkor biztosan nem érvényes a képlet.

Vagy ha 14 éves.Nem tom miért kell belekötni minden xarba.

Nem fogom táblázatokban illusztrálni hogy mi a különbség jelentős és nulla izomtömeg között, 10 centinként korra nemre lebontva.Aki akarta értette ,hogy mi a lényeg.

Az izom 20%-a fehérje; nagy víz (78-79%), a többi szerves (20%) és szervetlen (l-2%) rész.

10 kg izomnak nem kell annyi fehérje, mint 30 nak.A 30 nak meg nem kell annyi mint 40 nek.

Ez a lényege.

2023. máj. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Magyarázd már el, hogy hogyan sértheti az önérzetemet az, ha szerinted minden 75kg-os "kis kárász"?

Én 75kg-os vagyok, de csak 150cm, tehát kövér és szeretném ha kövérnek lennék hívva inkább? Vagy 75kg-os vagyok, de 190cm, de azt kezdem el magyarázni, hogy nem mindenki vékony, aki 75kg-os?

Komolyan kíváncsi vagyok, hogy hogyan jutottál erre a következtetésre. Szerintem te se tudod... :)


Ha kijavít valaki, hogy hülyeséget írsz, akkor nem megsértődni kell, meg személyeskedni, hanem elismerni, hogy hülyeséget írtál.

2023. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2-es pont fordítva mondja, akinek több izma van, annak van szüksége kevesebb fehérjére.

Az elején 1,5x körüli a fehérjeigény, aztán lassan csökken.

2023. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!