Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez miért van bolgár guggolásnál?

Ez miért van bolgár guggolásnál?

Figyelt kérdés

sokkal nehezebbnek érzem 1 db 42 kg-os 1kezessel mint 2db 20kg-os 1kezessel.

mi ennek az oka?

nem 2kiló külömbséget érzek, a 42-essel alig tudok kipréselni 7ismétlést, a 20-asokkal meg 2x annyi is megy.



2023. máj. 16. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Mert 42 kiló nehezebb, mint 20 kiló. Sőt a 42 kiló nehezebb, mint 2x20 kiló. Ez a nagy megfejtés.
2023. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

direkt kiemeltem hogy nem 2kiló külömbséget érzek, 2 20-assal legalább 2x annyi megy mint 1 42-essel

érted?

2023. máj. 16. 19:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A 42 kilóssal középen lelógatva fogod vagy oldalra(eddig csak két kézzel láttam)?Lehet így jobban kell koncentrálnod az egyensúlyozásra vagy a súlyt szorítani nehezebb.Bár eleve nem értem miért csinálod egy darab súlyzóval,nem tűnik logikusnak.
2023. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

középen lelógatva

a fogás tényleg nehezebb, de a lábaim nem bírják nem az alkarom fárad el.

és azért próbálgattam így is mert így a szabad kezemmel tudok kapaszkodni valamibe így nem kell az egyensúlyozással bajlódnom

2023. máj. 16. 22:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Használj gurtnit akkor ha elfárad az alkarod... Filléres dolog és egy nagy segítség tud lenni.
2023. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a szövegértés látom sokaknak nem megy.
2023. máj. 18. 10:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Máshogy oszlik el az erő. Ott középen van minden, a másiknál meg a karod, hátad, farizmod egyenletesebben kapja a terhelést. A tartó láb is besegít valamennyit.


Melyik a könnyebb, 2x 50 kg egykezest felhúzni, vagy egy kézzel egy 100 kg-st? A bolgár guggolás is egy felhúzással kezdődik és ha nagyok a súlyok, amúgy ad a deréknak is. Jó, az a 7 ismétlés amúgy, azt próbáld növelni 10re és utána válts súlyt.

2023. máj. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!