Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogok eredményt elérni, ha...

Fogok eredményt elérni, ha kisebb súllyal végzek több ismétlést? (19 éves lány vagyok)

Figyelt kérdés

Egy hete kezdtem konditerembe járni, az emberek többségén látom, hogy jó nagy súlyokkal edzenek kevesebb ismétléssel. Én izmos vagyok, de sajnos az elmúlt évben kevesebbet mozogtam ezért jött rám egy kis plusz, azt szeretném ledolgozni, de nem feltétlenül szeretném, ha vastagabb lenne a karom, vagy a lábam, csak menjen le róla a háj. Kardiózok is sokat, de azon felül érdemes folytatnom, hogy kisebb súlyokkal nagyobb ismétlésszámmal edzek?


Bocsánat a hülye kérdésért, nem vagyok még jártas ebben a témában:((

Előre is köszönöm a választ!



2023. jún. 3. 13:29
 1/6 MadSeal ***** válasza:

Ha végképp nem szeretnél izmosabb lenni, csak megtartani a jelenlegi alap izomtömeget a diéta során, akkor elég lehet akár heti egyszer 1-2 óra intenzívebb edzés is.

A súlyt mindig aszerint válaszd, hogy az kihívást jelentsen, kezdőként legjobb, ha a bemelegítési szériákon túl olyan súlyokat választasz, amibe szinte bukásig mész, vagyis maximum 1-2 ismétlést hagysz benne. Dolgozhatsz nagyobb ismétlés tartományban, de én a 15 ismétlést nem lépném túl (a legtöbb gyakorlatnál, nyilván vannak gyakorlatok, ahol lehet picit többet is, pl a has).

2023. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A felesleget nem konkrétan a mozgással dolgozod le hanem étrend függő és majd a szervezted eldönti honnan adja le a zsírt.

Megfelelő súlyzós edzéssel és étrenddel az izom méretét lehet növelni, ehhez kell intenzitás de mellette szabályos kivitelezés.

2023. jún. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a kerdes mi a cel, de igen szerintem egy lanynak a szalkasabb testhez, eleg ha csak kis sulyokkal ismetli a szamokat. Ugy megtudja tartani a csinos alakját, nem szed fel sok izmot, de nem is lesz tul puha.
2023. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mit értesz ki súlyokon. 2-3 kilós kézisúlyzókkal feleslegesen bohóckodik a legtöbb lány vagy kitörésnél sokan még annyival se, én azt pl 15 kilósokkal szoktam. Ez a te céljaid alapján talán sok, de azért szépen felépítve 6-8ig el lehet menni.


A fogyás mindenesetre nem ezen múlik, hanem a kaján.

2023. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Kis súly és sok ismétlés nagyjából ugyanolyan eredményt hoz mint a nagy súly kevés ismétlés, ha mindkettővel rendesen megdolgozod az izmaid, így a kérdésed ebből a szempontból irreleváns.


Szerintem ne rettegj attól, hogy formásabb, izmosabb leszel, és eddzél rendesen, máshogy nem igazán érdemes. Ha nagyon nem akarsz izmosabb lenni, akkor megállsz akkora súlynál, ahol épp tartasz, de edzeni akkor is kell szinten tartó kalóriával, ha nem akarsz össze szottyadni.

2023. jún. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogsz. 🧡
2023. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!