Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítsak tovább vagy...

Szálkásítsak tovább vagy kezdjek el tömegelni ?

Figyelt kérdés
102kg-ról indultam, most 94 vagyok kb 20% tzs-vel. Nem célom nyárra kockahas vagy ilyesmi, minél több izmot szeretnék építeni. Jobb megoldás lenne lemenni olyan 14%-ra és onnan építkezni ? Félek ha most kezdem csak elhízok jobban.

2023. júl. 7. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
20 százalékos testzsírral naturál hobbigyúrósként nem tudom, hogy hova tömegelnél még. A cél, hogy 20 kiló felesleg mellé épüljön fél kiló izom? Normális kalóriabevitel mellett végezd a progresszív súlyzós edzést, aztán jönni fog az izom.
2023. júl. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyelőre tovább kell folytatni a szálkásítást.
2023. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Erre nehéz bármit mondani, azt se tudjuk milyen magas vagy. Kép esetleg. 20% az valójában nem sok, már lehet aránylag kockás ha van izom is.
2023. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
Kockahas... 😂
2023. júl. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Mikor felejtik el ezt a tömegelés szálkásítás dolgot az emberek?


Ha nem készülsz versenyre, teljesen felesleges "tömegelni" (ami az emberek 95%-nak annyiban merül ki, hogy 1000 kalóriás többletet tartanak). A szálkásítás meg szintén értelmét veszti naturál hobbista szinten.


Nem lenne tarthatóbb egy 13-15%-os testzsír (mondjuk nem tudom milyen magas vagy, de mondjuk 180cm 80kg-val a 15% tzs teljesen reális lehet) és amikor ezt elérted utána sem tömegelésen gondolkozni, hanem szintentartásnyi kalórián törekedni a progresszióra? Lehet, hogy lassabb lesz az eredmény, de cserébe nem teszed ki a szervezeted annak, hogy hízol 15kgot, majd leadsz belőle 13kg-ot (merthogy jobb esetben is 15kg súlyból 13kg zsír lesz, hacsak nem 3-4-5 év alatt felszedni ezt a 15kgot).


Menj le annyi kgra, ahány magas vagy (180cm -> 80kg), onnan tarts szinten és törekedj a progresszióra. Ennyire van szükséged, mert ez hosszútávon sokkal tarthatóbb.

2023. júl. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor most maradjak meg ezen a testsúlyon ? Mert 192cm vagyok de zsíros. Vagy fogyjak le annyira amíg normálisan nem nézek ki és onnan lassan jöjjek fel 92kg ra és akkor tartsam azt ?
2023. júl. 7. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Ha 192cm mellé 94kg vagy és úgy vagy 20% testzsíron, akkor inkább egy alacsony kalóriadeficitben (200-500) legyél, menj le 15%-ra és azt már tudod tartani.

2023. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%

“Mikor felejtik el ezt a tömegelés szálkásítás dolgot az emberek?”

Az a baj h kb. az összes testépítő meg fitness youtuber meg influencer ezt a marhaságot erőlteti és a sok tájékozatlan fiatal meg úgy követi őket mint birkák a juhászt. Én pont ezért ábrándultam ki háromharmadból mert ő is elkezdte ezt a tömegelős-szálkásítós marhaságot erőltetni, ráadásul ő naturál és szintén naturál hobbistáknak ajánlja ezt… nyilván így többet tud keresni, rengetegen keresik meg h szted szálkásítsak vagy tomegeljek? Írjál már szalkasito meg tomegelo étrendet, mit egyek ami kalória szegény vagy kalória dús. Ebben nagyobb pénz van mintha csak azt mondaná h fogyjál le x kg-ot és onnantól szintentarto kcal + progresszív edzes. Ehelyett mostanában olyanokat tanácsol h 2 évig tomegeljel meg hasonlók. Pedig azt hittem ő nem megy el ebbe az irányba. Azt még el is hiszem h ő ezt csinálja és működik is de az emberek 99%-a nem fog tudni 2 éven keresztül konstans jelleggel tomegelni. Eleve ilyenkor is számolni kellene a kalóriát mert az h ilyenkor barmennyit ehetek és zabálok össze-vissza az nem tömegelés hanem hízókúra, márpedig 90% ezt csinálja tomegeles alatt, 1-2 ezer kaloriaval többet eszik mint kellene és egy malac lesz a végére. Az is simán előfordulhat h vki fél vagy 1 év után megunja az egészet és feladja, vagy egyszerűen nem tud ilyen hosszú időn keresztül tomegelni mert bizony sokszor nem esik jól az étel és kevesebbet eszik mint kellene. Szóval sztem borzalmas dolog azt tanácsolni h tömegeljél 2 évig mert ez kb. tényleg 1 %-nál fog beválni. Vagy legalább akkor tegyük hozzá h ilyenkor is számolni kell a kcalt mert vagy nem lesz a többlet és azért bukik a tomegeles vagy túl nagy többlet és akkor meg jön a malacforma aminek semmi értelme. Na most gondoljunk bele ki az aki 2 éven keresztül folyamatosan kcalt fog számolni, már itt elvérez a 98%, maradék meg nem edz jól nem regeneralodik rendesen.

2023. júl. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tömegelés nem jelenti azt hogy egyből 1000kcal többletbe mész, ugyan úgy tömegelés az, ha sokkal reálisabb 200kcal pluszban vagy ami azt jelenti hogy 0.5-0.8kg t szedsz fel havonta és szükséges ahoz hogy értelmes időben érj el eredményeket.


Egyébként én fogynék még. Ha 190 cm vagy és nem nagyon edzettél akkor szerintem ez inkább 25% feletti testzsír. Még legalább 10 kgt le kéne adnod ahhoz hogy a normál súlyod közelébe érj.(feltéve hogy ilyen magas vagy ilyen edzettséggel)

Tömegelésnek ha alapból el vagy hízva akkor semmi értelme nincsen, főleg nem full kezdőként

2023. júl. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!