Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mell-tricepsz, hát-bicepsz,...

Mell-tricepsz, hát-bicepsz, váll-láb leosztás jó heti 3 napos edzéstervnél?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy a lábat érdemes ketté szedni combhajlítóra és combfeszítőre, de hogy miért, azt nem tudom…

2023. aug. 3. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Még mindig semmi nem múlik a felosztáson, de még mindig rohadt nagy luxus heti egyszer megedzeni egy izmot, aztán 7 teljes napig pihentetni feleslegesen, viszont továbbra is a gyakorlatszelekció, a technika, az intenzitás, a volumen, az RPE, a munkasúly, a progresszió, a konzisztencia a mérvadó fejlődés szempontjából, nem a felosztás.
2023. aug. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

"de még mindig rohadt nagy luxus heti egyszer megedzeni egy izmot, aztán 7 teljes napig pihentetni feleslegesen"


Még mindig nem számít ez sem semmit, ahogyan a felosztás sem.


Van X mennyiségű munka, amire szükséged van. Az, hogy Te ezt hány részre osztod és milyen felosztásban, édesmindegy. Ismerek olyanokat, akik heti alkalommal edzenek mindent, mégis rohadt jó fizikumuk van. Ez nem ezen múlik..

2023. aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Igen, de valójában ha szarrá edzed az adott izmot, mert no pain no gain, háború, spárta, Kathi Béla, akkor is simán 3 (legdurvább esetben is 4) nap múlva már tökéletesen regenerálódva vannak a szövetek, és mehetne neki még egyszer a stimulust. Akinek heti egy bicepszezéssel rohadt jó karja van, annak képzeld el milyen jó karja lenne, ha heti kétszer is megedzené azt a bicepszet. Abba bele se menjünk, hogy jó programozás mentén akár heti háromszor is meg lehetne, meg hogy erőemelők simán guggolnak/fekvenyomnak heti három-négy edzésnapon is, mert ez tényleg messzire vezet.

Ettől függetlenül értem, hogy mit mondasz, és igazad is van, egy platfomon vagyunk, csak árnyalom a dolgokat.

2023. aug. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

3#


Ez egyértelmű, de akik ilyen kérdéseket írnak ki, szerinted mennyi az esélye, hogy normálisan tud edzést programozni? Nyilván genetika is szerepet játszik, én például minden 5. nap edzek mindent, de nálam az RPE 10 az tényleg RPE 10. Akik pedig ilyen kérdéseket írnak ki, és a felosztáson gondolkoznak ott még RPE 5 sem lesz, sajnos sokan nem látják a fától az erdőt, de ettől függetlenül az tény, hogy a heti 2x / izomcsoport az mindig minden esetben jobb lesz, mint a heti 1, de közel sem játszik olyan nagy szerepet, mint azt az emberek többsége gondolja.


Aki heti 1x / izomcsoport edzéssel nem izmos, az 2vel sem lesz az.

2023. aug. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha neked jo meg fejlodsz vele akkor jo. Genetika meg cel fuggo minden. Nem ilyeneken mulik. A labat meg nincs ertelme szetszedned, gondolom kezdo vagy
2023. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, kezdő vagyok.

Még életemben nem jártam teremben, és elég vékony vagyok, izom az nulla rajtam…


Azt gondolom, hogy heti 3* lemenni teremben, illetve teljesen megváltoztatni az étrendemet, pont elég drasztikus elsőre és valamennyit biztos fogok fejlődni így is, ha ezeket jól csinálom.


Alapvetően mindennel kapcsolatban azt gondolom, hogy a mennyiségnél fontosabb a minőség.

2023. aug. 3. 23:24
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

"valamennyit biztos fogok fejlődni így is"

Kezdőként még a legnagyobb baromságoktól is tud fejlődni az ember, úgyhogy emiatt ne aggódj. Kezdd el, élvezd, mellette tanulj, szerezz információkat edzés és táplálkozás terén, aztán egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy mind teljesítményben, mind tudásban középhaladó vagy, aztán majd egy szép napon haladó is.

"azt gondolom, hogy a mennyiségnél fontosabb a minőség"

Meg lehet edzeni heti háromszor is tökéletes technikával, tökéletes szabáloyssággal, tökéletes hatékonysággal az adott izmot, és meg lehet edzeni heti egyszer is trehányul, szarul, értelmetlenül, sérülésveszélyesen, úgyhogy ezt a közhelyes filozofálást engedd el, mert a gyúrásban ez nem játszik. Arra összpontosíts, amit a kommentem elején leírtam, és jönni fog a fejlődés. Hajrá!

2023. aug. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

1/7 anonim ***** válasza:


Ezt mindenhova be spammeled, aztán maga a komment is egy ellentmondást. Azt írod nem számít a felosztás, de alapvetően a bro split szar. Akkor számít nem?

2023. aug. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Bro split csak annak szar aki nem fejlodik vele.. nem vagyunk egyformak. Meghat tok hiteles olyanoktol hallani akik nem csinaltak evegik es amit csinalnak es szerintuk jo, attol se neznek ki sehogy kb 😀
2023. aug. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

“Akinek heti egy bicepszezéssel rohadt jó karja van, annak képzeld el milyen jó karja lenne, ha heti kétszer is megedzené azt a bicepszet.”

Nagyon pici különbség van aközött h te pl. heti 2x 6 sorozattal edzed meg a bicepszed vagy 1x 12 sorozattal, észrevehetetlen lesz a különbség, tapasztalat saját és a környezetem alapján. Annak meg semmi értelme h heti 1x 12 sorozatra azt mondod h ez kevés és tolsz heti 2x 12 sorozatot, az már túl sok sorozat, túledzéshez vezet és nem h nem fejlődsz de még hanyatlik is a teljesítményed. Ez nem így működik h ha többet edzel egy izomcsoportot, 2x annyi sorozatot tolsz rá akkor kétszer akkora lesz, ugyan már…

2023. aug. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!