Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 9 hónap súlyzós edzéssel...

9 hónap súlyzós edzéssel milyenek ezek az egy ismétléses maxok? 78-79 kg vagyok 183 cm 22f

Figyelt kérdés

Fekvenyomás82kg kezdésnél 67kg

Guggolás 110kg kezdésnél 80kg

Felhúzás 125kg (fél éve csinálom néha hanyagoltam 110 kg volt)

Vállbolnyomás 60kg kezdésnél 50kg

Állva bicepsz rúddal 58kg kezdésnel 45kg



2023. aug. 21. 00:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

szerintem ezek elég rossz eredmények.

kezdőként azért gyorsabban kéne h fejlődjön az ember.

bicepsznél amúgy nem szokás 1-es maxot nézni

2023. aug. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

[link]


nem maxolgatni kéne amúgy, főleg ekkora tapasztalattal. Bicepsz max?? Le fog szakadni a karod.

2023. aug. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Ezek tényleg elég rossz számok. Nekem anno emlékszem, hogy pár hónap edzés után megvolt a 125 kilós húzás, a guggiban és a fekvenyomásban pedig kb. egy év után maxoltam abba a súlyba, amit te írsz, pedig én bőven 70 kiló alatt voltam akkor. Gondolom te nem erőemelő szemszögből edzel, hanem testépítői szemszögből, de ezek akkor sem jó számok, bár nyugodtan csekkold le magad a 2. kommentelő által belinkelt oldalon.

9 hónap edzés után amúgy karhajlításban én se ajánlom a maxolást, mert nagyon könnyű nagyon durva sérülést összeszedni. Egyébként is csináld falnál a rudas karhajlítást, mert az ilyen lóbálós, lendítős, csípőlökéses hátradőlős curlnek nem sok értelme van, maximum csak ego lifting.

2023. aug. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
szerintem a 110 kilós guggolás jó, legtöbb 70-80 kilós kondis ismerősöm nem tudja megcsinálni
2023. aug. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Hát, nem tudom.


Első konditermi edzésemnél 80kg-mal szériáztam 72kgosan, rá fél évre pedig 110kg volt a maxom.


De mit számít, hogy mit írunk?

Fejlődtél magadhoz képest? Igen. Ez a lényeg.

2023. aug. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kezdő súlyok nem rosszak. De ezeket az első edzésen nyomtad rögtön vagy valamikor "x" idő után? Csak azért kérdezem, mert nem sok kezdő van aki a nulláról már 110-et felhúz például, vagy 50-et nyom vállból vagy 45-el bicepszezik. Bár ha van valamilyen múltad (más sport, fizikai munka), akkor nem meglepő.

Illetve akkor az is érthető, hogy miért fejlődtél az utóbbi hónapokban relatíve kevesebbet.

Szerintem egyébként ez egy átlagos fejlődés. Az átlag aki lejár és parizeres zsemlét eszik napi 3x még ennyit se biztos, hogy elér. Ha haladsz a terveddel, akkor jó úton vagy, de ezt te tudod. Ha eddig nem tetted, akkor vezess edzésnaplót a használt súlyokról, ismétlésszámokról.

2023. aug. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Előtte 9 hónapig saját testsúlyos edzést csináltam így mentem fel ezidő alatt 66kg ről 76 ra aztán kezdtem el teremben edzeni de amúgy sose volt idegen nekem a saját testsúlyos edzés,csak elotte sosem tudtam 2hétnél tovább csinálni mert szar volt a terv,ja és 12 évesen birkóztam is kb 1évet
2023. aug. 23. 02:18
 8/11 anonim ***** válasza:

"9 hónap súlyzós edzéssel milyenek ezek az egy ismétléses maxok?"


Teljesen felesleges ezen rágódni, 9 hónap az nem sok. Ha tudsz továbbfejlődni, akkor minden rendben van. A kérdés az, hogy hol akadsz el majd 5-10 év múlva.

2023. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kezdő súlyok nem rosszak, egyébként simán lehet, hogy valaki lassabban fejlődik. Nem mindenki rendelkezik tökéletes adottságokkal a súlyzós edzéshez.
2023. aug. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem erőemelő vagy akkor mit számít mennyi az egyismétléses maxod? Ha megvan a progresszió tök mindegy mennyi megy egy db ismétlésbe. A testépítés az esztétikáról szól nem a minél nagyobb súlyokról. Ismerek olyan formákat akikre az átlag azt mondaná h babasúlyokkal edz és mégis tekintélyt parancsoló izomtömegük van, meg olyanokat is akik állandóan azzal veretnek h mekkora súlyokkal dolgoznak és sehogy se néznek ki. Nem kell ezen ennyire görcsölni.
2023. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!