Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehet összeállítani egy...

Hogy lehet összeállítani egy jó szálkásító diétát, hogy fogyjak 1 heti kilót és 9 hónap múlva kockahasam legyen, illetve szedjek fel egy kis izmot?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok,kb 180 cm és elvileg 98 kg.Haverom kicsivel magasabb nálam és neki 68 kg van kockahasa,akkor nekem le kell fogynom 68 kg hogy látható legyen vagy úgy már valószínűleg túl vékony lennék?Vagy ez inkább genetika és alkat kérdése,hogy kinek mikor látszik meg?Heti háromszor megyek edzeni és heti két alkalommal szoktam kimenni futni 30 percet,az elég vagy többet kell fussak?

Az étrendnek hogy kéne kinéznie?Olvastam a sárga kapszulát,ott azt írja,hogy 3g fehérje testsúly kiló grammonként,szánhidrát meg ugyanez csak 2g kilóként.Ezt megpróbáltam betartani,de valami lehetetlen,a csirke meg a tonhal már magában szinte 2-3 ezer naponta,akkor még nem számoltam a rizst,a zöldséget,tojást ilyesmit és a fehérjepor még benne sincs.Aztán elolvastam a body builder oldalon lévő szálkásító étrendet,ott azt írja,hogy fehérjét 2/tskg,szénhidrát pedig 3/tskg és hetente csökkenteni kell,viszont nekem az jött le,hogy a fehérje kell azért,hogy izmosodjak,mert tehát a fehérje bevitel azt segíti,hogy ne veszítsek annyi izmot fogyás közben vagy még esetleg jöjjön is fel némi izom,a szénhidrát pedig minél kevesebb,annál többet fogyok,jól lakni meg mindig teljesen jól laktam,szóval nem érzem azt,hogy nekem szükségem lenne arra,hogy a szénhidrátot 3/tskg-ról kezdjem.Az jó ha mindkettő 2/tskg?Úgy tudok fogyni heti 1 kilót úgy,hogy nem veszítek sok izmot?Vagy hogy tudnám úgy megoldani,hogy olcsó is legyen,tehát bírható legyen pénztárcával,de emellett hatékony is legyen,meglegyen a heti -1 kiló és jövő nyárra esély legyen kockahasra és rendes kinézetre?Sok minden lesz nyáron ami miatt szeretnék valahogy kinézni.



2015. aug. 30. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
napi 2 ezer alatt sehogysem tudod megoldani.
2015. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem napi 2000 alatt szeretném megoldani,csak azt írtam,hogy csak a hal meg a csirke 2-3 ezer és akkor még tényleg semmi más nincs beleszámolva,se a rizs,zöldség meg ilyesmi.

Meg ha kell akkor valahogy megoldom a pénzt,csak nem tudom,hogy akkor most mennyi fehérje és mennyi szánhidrát kell?

2015. aug. 30. 17:18
 3/10 anonim ***** válasza:

fú, hát vannak zavarok...


kezdjük ott, ogy kb 0.8gramm*testtömeg az a fehérje mennyiség, amit be kell vinni naponta, ahhoz a szervezetedet ellásd elegendő fehérjével (ha nem edzel, csak úgy vagy...)

ez természetesen edzéssel terheléssel növekedhet, de 2gramm*testtömegnél több biztosan nem kell naturál senkinek...

ezt neked kell kitapasztalnod, hogy neked mennyire van szükséged, de célszerű 2gramm*testtömegről indulni... illetve nem, de erről majd később...


Nem a szénhidrát mennyiségén múlik igazából, hogy fogysz, vagy nem, mindössze a szénhidrát az az anyag, amiből a legegyszerűbb kevés kajával rengeteg kalóriát bevinni, ezért kell vele csínján bánni.


az esszenciális zsírok fogyasztására is oda kell figyelni.



Nos ez az összes gramm*testsúly igazából ezeket testépítők találták ki, és nem zsíros testekre vonatkoznak, hanem relatíve száraz tömegekre, tehát, ha rajtad vanés most kedves leszek, 20-25kg-zsír, az baromira nem kér tápanyagot...

Nyugodtan számolhatod úgy az étrendedet, mintha 70-75kg lennél, ugyanis nagyon nem hinném, hogy 17 évesen szinte 0 edzésmúlttal ennél nagyobb izomtömeged lenne ilyen magasság mellé, valószínűleg még ennyi sincs...


tehát én a helyedben belőném a kajámat 70kg-ra

2*es fehérjével, 2*-ös szénhidráttal, és minimális zsírral, de annak az 1/3-a esszenciális zsír legyen...


tehát kb így raknám össze:

140gramm fehérje, 140gramm szénhidrát, 10-35gramm zsír.


Amennyiben nincs meg a heti 1kg fogyás, akkor 10%-ot elveszel a szénhidrátból, ha több mint 1kg, akkor hozzáadsz 10%-ot. így 2-3 hét alatt be lehet állítani a kaját.

2015. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
jah, és még annyit, hogy a zöldséget soha nem számolom bele, ha nap közben nasizhatnékom van, akkor zöldség.
2015. aug. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

egyébként 140gramm fehérje, az kb 600gramm csirkemell

kb 200gramm rizs, ez havi 18kg csirke, 6kg rizs,

28000ft csirke, 3000ft rizs

az napi 1060 ft...

persze, ha zöldségeket is veszel, meg zabpelyhet, meg fehérjeport esetleg, akkor némileg több lesz a költség, de napi átlagban bőven 2000 alatt lehet maradni, ha leszálkásítasz és utána tömegelni szeretnél, még az se fog napi 2000 fölé menni, ha ügyesen gazdálkodsz.

2015. aug. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja meg még 1 üveg lenmag olaj, napi 1-2 evőkanállal.
2015. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

7.-es vagyok. Annyit kihagytam, hogy hiába vagy 70 kiló, nem lesz kockahasad, ha nem vagy izmos. Te leszálkásítasz, aztán tömegelsz és szálkásítasz és kockás lesz. AMúgy meg zavarok vannak, fehérje elég 2g, ch-ból meg 4-5g kell általánosan. Te 3-ról kezdhetsz, 2g fehérje mennyen, 1g zsír. Rizs, csirek, tonhalkonzerv, zőccséget kell enni. Reggel tojás+zabpehely, este túró, többi zabálás csirke+hal/hal+csirek gechÍÍÍÍ. Kalória deficit meglegyen.



Üdv, KOX

2015. aug. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
túró még véletlen se kell mivel van benne cukor + lassítja az anyagcserédet ...
2015. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
írj még baromságokat... az anyagcsere sejtszinten zajlik... a túró semmiben nem befolyásolja... az amit te anyagcserének hiszel, az az emésztés...
2015. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: Be lettél oltva. Vágod?



KOX

2015. aug. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!