Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen olyan zsírégetés/kardió...

Milyen olyan zsírégetés/kardiómozgás van, ami nem terheli a térdet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Régebb szálkásító időszakban mindig futottam aerobmozgásként (zsírégetés). Azonban idén lesérült a jobb térdem, kiderült, hogy genetikai bajom van, így nem futhatok, nem guggolhatok, nem térdelhetek, nem terhelhetem a térdeimet. Állítólag bringáznom szabad, meg úszni pl. A térdeim be tudnak hajlani, olyan mozgásokat ezért végéezhetek, csak az a lényeg, hogy kifejezetten lefele irányba ne terheljem, nyomjam össze a térdem, mivel puha benne a porc, és nem bírja ki. Szeretnék ötleteket kérni tőletek, mert kifogyott a kreativitásom, viszont nem akarok folyton szobabiciklizni. Szerintem az elipszis trainer sem feltétlen jó, mert állok, meg volt olyan javaslat, hogy hátonfekve tekerjem a semmit, de az már amúgysem volt sosem a kedvencem, szóvalha van ötlet, akkor szívesen hallgatnám. Akár felsőtest mozgatások, csak tényleg n em tudok ilyet. Karkörözzek, vagy árnyékoljak ülve? vagy mit csináljak? :'D


Köszi előre is!


27/F



2023. szept. 21. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem kérdezed meg az orvostól/gyógytornásztól? Egyébként evezőgép?
2023. szept. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
amiket írtál tökéletes, elmész biciklizni, uszodába, zsákolsz
2023. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha van lehetőséged úszni, annál kímélőbb aerob edzést nem fogsz találni. Csak hát macerás, mert nem olyan, mint mikor csak lemegy az ember a ház elé, aztán elkezd kocogni valamerre.
2023. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó, de csak ezért nem fogok uszodába járni, meg én kondiba járok, szóval így uszodába elbattyogni plusz öltözés, plusz vizes leszek és sok idő átöltözni. Szóval én konditermi meg otthoni dolgokra gondoltam. Hát igen, ahogy írod, macerás. Régebb úsztam, covid alatt, alig volt ember a széchenyiben plusz 1300 vagy mennyi volt a belépő az alap 3 ezer helyett, de nincs már időm rá :/ 2-3 óra volt az életemből, főleg ha még pihenés képp szaunázol is egyet. Azért nem kérdezem meg az orvost, mert 5 hónapra rá kaptam időpontot, hogy kértem, és 5 perc alatt lezavarta a "vizsgálatot", telefonon meg elérhetetlen (sztk), most ezért fizetősbe nem megyek, majd november végén mehetek kontrollra, akkor majd kérdezek, csak most nincs kitől.

Az evezőgépen én is gondolkodtam, csak ott is a láb hajlítása van, vagyis tömegemet tolom el a géptől :/

2023. szept. 22. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Megmondták hogy milyen mozgásfajtákat csinálhatsz? Igen? Akkor csináld azt.
2023. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!