Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tolódzkodásnál fájni szokott...

Tolódzkodásnál fájni szokott a kulcscsontom. Mit csináljak hogy elmúljon a fájdalom? Vagy inkább hanyagoljam ezt a gyakorlatot?

Figyelt kérdés
Illetve fekve tárogatásnál kézisúlyzóval meg a vállamnál érzek fájdalmat. Azt sem tudom hogy mitől lehet

2023. szept. 26. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem tudjuk látatlanban, hogy mitől lehet, ráadásul nem vagyunk szakemberek sem. Rossz mobilitás, rossz technika, rosszul megválasztott munkasúly, vagy bármi más okozhatja a problémát. Próbálj meg rajönni a forrásra, vagy akár keress fel egy gyógytornászt vagy edzőt, de akár el is hagyhatod ezeket a gyakorlatokat. Van élet a tolódzkodás és a tárogatás nélkül is.
2023. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha korábban nem fájt, akkor történt vele valami, és akkor érdemes lenne kideríteni az okokat mielőbb, de addig sem kellene ezeket a gyakorlatokat erőltetni.

Ha pedig már korábban is fájt, akkor eleve nem is lett volna szabad ilyen gyakorlatokat csinálni.

2023. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy olyan gép, amire rátérdelsz, és segít, ha nem bírnád el a saját súlyodat. Na ez nekem olyan abnormális testtartást eredményezett, hogy a csuklóm fájt tőle, viszont amikor segítő nélkül csináltam, teljes testsúllyal, akkor elmúlt. Lehet te is felveszel a segítség miatt valami indokolatlan pózt. Ülő tolódzkodógépen is fáj?
2023. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor először kezdtem tolódzkodni, nekem is fájt egy ideig. Ropogott is állandóan. Amikor elkezdtem egykezesekkel fekve nyomni mellé, teljesen elmúlt. Azóta sem fáj. A tárogatást én feleslegesnek és veszélyesnek tartom. Elég a fekve nyomás és a tolódzkodás szerintem mellre.
2023. szept. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. szept. 29. 07:47
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es. Neked lehet fölösleges és veszélyes a tárogatás, de megfelelő súllyal és helyesen végezve egyáltalán nem veszélyesebb bármely más gyakorlatnál.

Tegnap az egyik kondis haverom éppen egy célgépen szenvedett részleges izomszakadást, nekem a térdem ugrott ki egy évvel ezelőtt a lábgépen, pedig még csak a szokásos súly felével melegítettem, és csak aztán emeltem volna a súlyokat.

2023. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy a testmozgás során ne érezd fájdalmat, mivel ez sérülést vagy túlerőltetést jelezhet. Amennyiben továbbra is fájdalmat érzel a tolódzkodás vagy fekve tárogatás során, fontos lépéseket tehetsz:


1. **Szünet és pihenés**: Egyelőre hagyj fel a fájdalmas gyakorlatokkal, és adj időt a testednek a pihenésre és a regenerálódásra. Ne erőltess semmit, ami fájdalmat okoz.


2. **Javított technika**: Ellenőrizd a gyakorlatok technikáját. Lehet, hogy hibás testtartás vagy rossz mozgási minta okozza a fájdalmat. Keress segítséget egy edzőtől vagy szakértőtől, hogy ellenőrizze a technikádat és tanácsot adjon.


3. **Mobilizáció és nyújtás**: Kezdd el a váll- és kulcscsont környékét célzó mobilizációs és nyújtó gyakorlatokat. Ezek segíthetnek csökkenteni a fájdalmat és javítani a mozgástartományt.


4. **Erősítési egyensúly**: Gyakorold más izomcsoportok erősítését is, hogy egyensúlyban tartsd az izomzatod. Például erősítsd meg a hátizmokat és a tricepszeket is, mivel ezek is részt vesznek a tolódzkodásban és fekve tárogatásban.


ban.


Az egészség és biztonság mindig elsődleges. Ha bármilyen fájdalmat érzel a testmozgás során, ne hanyagold el, hanem találd meg az okát és dolgozz rajta, hogy biztonságosan és fájdalommentesen tudj edzeni.

2023. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!