Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fájdalom, ropogás a szegycsont...

Fájdalom, ropogás a szegycsont körül. Mitől és hogy javítható?

Figyelt kérdés
Érdekes módon csak tolódzkodás után fáj a szegycsontnál, sehol máshol. Fekvőtámasztól vagy fekvenyomástól egyáltalán nem fáj. Edzés után kb. 2 napig fáj, aztán teljesen megszűnik. Segít rajta ha hátrafeszítem magam, ekkor "kiropog" és majdnem teljesen megszűnik a fájdalom. Olyan érzés mintha az izomszálaim rendeződnének át ilyenkor. Tüsszentéskor is előjön a fájdalom és szintén ropog. Mi lehet ez és hogy orvosolható?

2017. ápr. 10. 09:19
 1/1 anonim válasza:
Nekem is szokott fájni. Ez valószínüleg azért van, mert annál a gyakoatnál nem csak nagy terheléssel húzzák az izmok a csontot, hanem egész más szögből, mint az egyéb felsorolt gyakorlatoknál. A rugalmas csontok, ahogy átmozgatod a gyakorlat során, minimálisan elcsúsznak és levegő megy közéjük. Ezek a légbuborékok pukkannak ki ropogtatáskor. A csont meg azért is fájhat, mert nem olyan erős a szegycsont, és ha nő akkor fáj és könnyű növekedésre sarkalni, amire ez a gyakorlat a legjobban sarkal (Mert az izom és a munka miatt is nő a csont). De ne vegyél mérget a magyarázatomra, mert ezek igazak amit írtam, de lehet a fő okát nem is tudom.
2020. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!