Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hátizomra hogy lehet ráérezni?

Hátizomra hogy lehet ráérezni?

Figyelt kérdés
Mert próbálom úgy csinálni ahogy mondják annyi ismétléssel amennyivel kell ha nagy súllyal végzem akkor az alkaromat érzem ha kisebb súllyal végzem akkor meg másnap semmilyen izomlázat nem érzek. Csináljam sokáig hát ha egyszer csak megérzem a hátam??? Vagy próbáljam a hátammal húzni valahogy a súlyt a kezemet meg használjam ugy mint egy kötél kampóval??? Melyek azok a gyakorlatok melyek a leghatásosabbak? Melyek azok a gyakorlatok melyeket nem lehet elrontani?

2023. okt. 4. 07:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"próbálom úgy csinálni ahogy mondják annyi ismétléssel amennyivel kell"

Na és hány ismétléssel kell hátat edzeni? Van erre egy konkrét szám? Nem is tudtam. Meg amúgy az izomláznak mi köze a fejlődéshez? Semmi, az izomláz (pláne ha rendszeres) inkább hátráltatja az edzést, ezáltal a fejlődést.

Ha meg hátgyakorlatokat, vagy igazából bármilyen pull gyakorlatot végzel, akkor tök mindegy, hogy mit érzel, anatómiailag biztosan dolgozik a hátad. Tök mindegy, hogy mit érzel, hiszen nem tudsz úgy evezni, fűrészelni, húzódzkodni, csigán lehúzni (stb.), hogy abban a mozgásmintában a hát izmai ne vegyenek részt. Ahhoz valamit nagyon be kell nézni, nagyon lendíteni kell, nagyon fogyatékosnak kell lenni, hogy valakinek egy hátgyakorlat során ne dolgozzon a háta, mert ez anatómiailag tényleg értelmezhetetlen.

Használj legfeljebb gurtnit, bár kezdőként (meg úgy amúgy a kérdésed alapján) biztosan nem használsz akkora munkasúlyokat, amihez különösebben fontos lenne. Akár egy edzőt is megkereshetnél, aki az edzéstechnika mellett a programozás és a sportág alapjaira is megtanít, mert láthatóan nem vagy tisztában ezekkel, ez pedig ha nem változik, akkor hamar megáll a fejlődésed.

2023. okt. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nehezen tudom elképzelni, hogy alapgyakorlatoknál nem érzed a hátadat.


Próbálj a karodra úgy tekinteni, mintha az csak egy kampó lenne amit rá akasztasz a súlyra/rúdra/fogantyúra, és a hátizmoddal dolgozni.

2023. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat, én lassan 2 éve edzek teremben, és én soha nem nagyon "éreztem" a hátamat. Legalábbis nem úgy, mint az összes többi izomcsoportomat. Ennek ellenére nőként izmosabb hátam van, mint az ottani férfiak nagyrészénél, és már 3 hátedzésem alatt is megkérdezték idegenek, hogy versenyre készülök-e. :)

Az előző válaszolók teljesen jól leírják, pull gyakorlatnál kb. lehetetlen a hátizmokat kihagyni, úgyhogy valószínűleg Neked sem sikerül. :)

Van egy-két gyakorlat (pl. lehúzás), amikre rá kell érezni, elsőre nem biztos, hogy jó a formád. De szerintem rendszeres gyakorlás mellett automatikussá válik, hogy hogyan "kell".

Azt javaslom, videózd le Magad, ha nem vagy biztos a kivitelezésedben. Hasonlítsd össze mások videóival a Tiedet, és nézd meg, hogy mit csinálhatnál még jobban. Ha nem találsz hibát Magadban, akkor légy türelmes és kitartó. Hisz amint mondtam, én se szoktam annyira érezni a hátam, még ha bukásig húzódzkodom, se.

Az izomlázat pedig felejtsd el, nel legyen cél.

2023. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az izomérzet nem jelent semmit, ahogy az izomláz sem. Sőt, az izomláz kontraproduktív.


Fentebb pedig már leírtak mindent.

2023. okt. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat
2023. okt. 4. 16:23
 6/13 anonim ***** válasza:
A könyököd mozgására fókuszálj és max. csak kicsit változtass a felkarod és az alkarod szögén gyakorlat közben (különben a bicepsz fog több munkát végezni).
2023. okt. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Hátizomra hogy lehet ráérezni?"


Ha jól hátba verik egy vascsővel, akkor ráérez az ember.

2023. okt. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Haha de vicces volt....
2023. okt. 5. 06:43
 9/13 A kérdező kommentje:
Az miért van hogy mikor mellre edzek akkor mindig izomlaz van másnap pedig alig emelek a súlyon. Ha másra edzek akkor is van egy kicsi de hát edzésnél csak felül a csuklyát érzem. Főleg mikor edzem hátra az alkaromat érzem jobban de ha meg lejjebb veszek a súlyból akkor meg pláne nincs izomláz. Szóval a könyökömre koncentráljak hogy azt húzzam le? Magamhoz?
2023. okt. 5. 06:48
 10/13 anonim ***** válasza:
2023. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!