Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lassan 1 éve ugyanazokat a...

Lassan 1 éve ugyanazokat a súlyokat mozgatom, mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Visszanéztem a mai nap a jegyzeteim, és konkrétan ugyanazokat a súlyokat használom, mint ~280 nappal ezelőtt.


Bár, ebben az időszakban deficitben voltam (tavaly decembertől kisebb megszakításokkal idei év júniusáig), ez lehet ennek az oka?


Leginkább mellnél van ez a probléma, illetve mondhatnám úgy is, hogy a felsőtestnél. Lábnál erősödök, van progresszió.


Fekve combhajlítónál pl súlyt is tudtam emelni a hosszú deficit ellenére.

Fekve combhajlítóra 6-8 szett megy hetente, hát/mell-re pedig 10-12.


Sok a 10-12 szett?


Az alvás rendben van, 8-9 óra mindig megvan (habár gyakran felkelek, de sosem vagyok fáradt napközben), kalóriákat tekintve pedig 2000-2200 kalóriát eszem, minimális zsír, 2g/testsúlykg fehérje a maradék pedig szénhidrát.



2023. okt. 5. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem jó az edzés programozása, valahol valamelyik faktor elcsúszik.
2023. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Deficitben, főleg ha hosszútávú én sok erősödést nem várnék. Próbálj ki valami edzésprogramozást, van több féle módszer. 12 szettet ki lehet pihenni elvileg, nem mindenkinek ugyanaz ami sok/kevés.
2023. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az sem lenne elhanyagolható információ, hogy mennyi ideje edzel, illetve milyen az erőszinted (és hány kilósan).

Ha egy éve 40 kilóval nyomogatsz fekve, az nem túl jó eredmény, ha viszont elakadtál egy 140-es szériánál, akkor lehet, hogy ott is maradsz.

2023. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3#


2 éve edzek


73kg vagyok jelenleg, igen, kevésnek tűnhet, de alacsony vagyok. :D


Pár gyakorlatban használt súly:


-RDL "anno" (kb 9 hónapja) 78kgosan 140kg 9-12 ismétlés, de deficitben sem mentem 120kg 8 ismétlés alá


-Egykezes kézisúlyzókból 35kg 12 ismétlés döntött padon, 3-4 mp negatív szakasz (15-30°, közelebb a 15°-hoz) Vízszintes sima nyomásnál pedig 40kg 10-12 ismétlés volt a szériám 77kgosan


-Rúddal nem nyomok fekve, régebben nyomtam, akkor 100kg 3x4 ismétlés ment, viszont 80kg voltam. (érdekességképp, már 4 hónap edzés után 100kg megvolt 1x, illetve a maxom 110kg volt 77kgosan)


-Guggolni nem tudok sérülés + boka mobilitás miatt. 1 guggoló mozdulat van, amit eltud viselni a csípőm, az pedig az öves guggolás. Itt 250kg a szériám, 6-9 ismétlés. (a gépre 6-6 25kgos tárcsa fér jobb és bal oldalra, ebből lassan kimaxolom a dolgot, mert 5-5-nél járok)


-A sérülésem előtt bolgár guggolás 45kg (mindkét kézben) 3x6 ismétlés + smit keretben bolgár guggolás 120kg 7-9 ismétlés, most pedig kitörést szoktam csinálni egy rohadt nehéz smith kereten 110kg-mal (viszonyításképpen: 100kg szabad súllyal a maxom jelenleg fekvenyomásban, itt ennél a smith keretnél 80kg)


Nem mondanám izmosnak magam (2 év edzés után meg főleg..), viszont a legtöbb gépet max súllyal használom vagy pedig nagyon közel vagyok hozzájuk, főleg lábnál. Eddig 3 teremben edzettem, de combhajlító/combfeszítő gépet még nem találtam, amit ne max súllyal használtam volna (de ezt betudom annak, hogy a lábam a legerősebb izomcsoportom)


Összességében 2 év edzés alatt ezekkel a számokkal elégedett vagyok, viszont közel sem gondolnám, hogy elértem volna a naturál határaim..

2023. okt. 5. 14:39
 5/7 MadSeal ***** válasza:

Sok tényező szerepet játszhat. Például ha diéta előtt egy 20-30kgal nehezebb voltál, de a diéta vége óta ugyan azok a súlyok mennek jóval alacsonyabb testsúllyal, akkor ez egy elég nagy progresszió. Az is lehet hogy a diéta túl keményre sikerült és nehezen jön vissza az erő és izomtömeg. Lehet régen teljesítmény-centrikusabban edzettél, akár a program is poweresebb volt, alacsonyabb ismétlés stb. Lehet mostanság kevésbé megy a fókusz, más a kivitelezés, akármi. Pusztán a szériák száma szinte semmit nem mond.

Nem feltétlen az erősödés mértékétől függ az izomnövekedés, illetve egyes edzésciklusokban az erőszint is hullámozhat, főleg több év edzés után, akár hétről hétre.

Viszont június óta, hogy vége lett a fogyásnak, akár több év edzés után is, de valamilyen erősödésnek történnie kellett, az akkori erőszintedhez képest, ha a program és regeneráció rendben. Lehet stagnál a tömeged a jelenlegi bevitellel, sokaknak nagyon sokat segít, ha a "szintentartó" kalória bevitelüket megdobják 1-200 kalóriával igény szerint. Sokan abba a hibába esnek, hogy diéta után ráállnak egy bizonyos bevitelre, de aztán semmit sem módosítanak rajta és akár egész éven stagnál a tömegük, a havi 1-2% súlygyarapodás jó cél lehet, a lényeg hogy lassan, de haladjon felfele a mérleg (heti átlag), de ne is legyen belőle turbo-bulk.

2023. okt. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Annyi a helyzet, hogy haladó lettél, innen már jobban meg kell tervezni az edzéseket (pl. valamilyen periodizációt csinálni). De ne számíts olyan ütemű fejlődésre, mint az elején.

Nekem is az első kb. másfél év után jött egy nagy stagnálás erőben. Azon csak úgy tudtam továbblépni, hogy többet kajáltam (és nehezebb is lettem), illetve a maxomhoz képest magasabb százalékon nyomtam a sorozatokat, mint előtte (értelemszerűen kevesebb ismétléssel).

2023. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5#


Júniusban csak egy kisebb diet braket tartottam, augusztusban újra nekikezdtem a dolgoknak. 170cm vagyok és nem tartanám jó ötletnek még a tömegelést így 73kgosan, főleg úgy, hogy nekem már 2200-2300 kalória is 1%-os súlynövekedést hoz havonta. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amíg másnak az a nehéz, hogy bevigye a megfelelő mennyiségű kalóriát, nekem az, hogy ne egyek többet ennél. Nem véletlenül volt rajtam +40kg 3-4 évvel ezelőtt.. (egy ideig kipróbáltam, és napi 4000 kalória gond nélkül lemegy bármiféle junk food nélkül, na hát ehhez képest a 2200 kalória szintentartó egy vicc. :D )


Erősen gondolkodtam egy edzőben, viszont ezzel csak az a problémám, hogy pénzkidobásnak tartanám, mert sok új dolgot nem tudna mondani (ez kicsit nagyképűen hangzott, de elméleti szinten a nagyobb részét a dolgoknak tudom, folyamatosan képzem magam, mert később ezzel is szeretnék foglalkozni), hisz vele is az lenne, hogy adna X sorozatot hetente és megnéznénk, hogy tudok-e belőle regenerálódni és van-e progresszió.

2023. okt. 5. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!