Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egyre kevesebb motiváció. Mit...

Egyre kevesebb motiváció. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos sérülés miatt a bal oldali csípőm semmilyen guggoló mozdulatot nem tolerál, kivéve az öves guggolást.


Egy ideig 100kmt utaztam minden nap csak amiatt, hogy tudjak lábazni is, de meguntam, mert 5 órakor elindultam otthonról és jobb esetben is csak délben értem haza.. 1 edzés miatt ennyit utazni nagyon kiégetett.


Ezért, váltottam a sokkal közelebbi terembe, viszont itt nincs öves guggoló gép.. Ez által pedig a combfeszítő edzések kimaradnak.

Próbáltam, hogy combfeszítőt összerakom olyannal, amit szeretek edzeni pl combfeszítő+váll+kar nap, de így sem az igazi.


Ma is ez lenne, de 0 kedvem van elmenni edzeni, mert combfeszítő gépen kívül semmit sem tudok csinálni, karra pedig összesen van 4 szettem (8 tricepsz 8 bicepsz / hét) (A hajlítót mell és háttal edzem)


Így egyetlen megoldás van: Valahogyan öves guggolót kell csinálnom. Hogyan tudnám "házilag" ezt összehozni?


Imádom ezt a sportot, de ez a sérülés nagyon keresztbe tesz..

Heti 4x edzek,

A: 2x mell+hát+hajlító és

B: 2x combfeszítő+váll+kar.

Ebből az A edzést imádom, sosem hagynám ki, a B edzésből meg 1 kimarad néha.. Ezt kellene orvosolni..



2023. okt. 13. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szakember látott már? A csípőddel kapcsolatban mindezt javasolja gyógytornász?

Az ok, hogy szereted ezt a sportot, de a guggolás kinyírja a beteg csípőt. Emellett megpróbálhatnál egy kis úszást meg nyújtó jóga gyakorlatokat, tehetmentesítené a csípőt.

2023. okt. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

3 szakember látott, voltam röntgenen is és semmit nem látott senki..


Az érdekes pedig az, hogy az öves guggolás is ugyanolyan mozgásminta, mint bármilyen más guggolás és csak itt nem fáj a csípőm, pedig elég keményen meg van itt is terhelve..

2023. okt. 13. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg bolgár guggolás, kitörés, lábtoló nem opció? Rendes guggolás nélkül is lehet jó combot építeni!
2023. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Minden guggoló mozdulatnál előjön, legyen az hack guggolás, lábtolás, kitörés, bármi, kivéve öves guggolás.


Bolgár guggolni, lábtolni, kitörni is csak jobb oldalt tudok fájdalommentesen. Bal oldalt még bemelegítő súlyokkal csakcsak bírom, de amint a munkasúly közeléhez érnék minden ismétlés indításakor (tehát a pozitív szakasz) szúró fájdalom van ágyék résznél.

2023. okt. 13. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel bal oldali, mégiscsak arra gyanakodnék, hogy nincs valami gerinc oldalirányú elferdülés, mert az öves guggolásnál a gerinc is stabilan támasztva van és olyankor nincs ugye gondod. Esetleg iktass be plusz gyakorlatokat a gerinc körüli izmok, főleg a mély hátizmok, a medencefenék körüli izmok erősítésére, hátha lesz változás

Nekem pár éve volt bajom a csípőmmel, bal oldali, már nemhogy guggolni fájt, hosszabb séta után is már éles szúró fájdalom jelentkezett.

Elkezdtem járni egy gerinc tornára (nem azért, csak akkortájt indult és rábeszéltek) és legnagyobb csodálkozásomra a csípőm rendbejött kb fél év után azóta nyugodtan edzhetek, bírja a terhelést.

2023. okt. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!