Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Push pull edzésterv 4 napra?

Push pull edzésterv 4 napra?

Figyelt kérdés

próbáltam már az upper-lowert, de nem éreztem az igazinak azt a felosztást. sport múltam miatt jelentősen erősebb/ nagyobbak a lábaim mint a felsőtesten az izmaim.

Ezért gondoltam arra, hogy követnék egy push pull edzéstervet, amit 3-4x csinálnék egy héten.

Push edzés végére beraknék kitörést, pull végére pedig merevlábas felhúzást.


emellett 2napon kardiozok



nov. 7. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó, de megnézném, hogy egy kemény push edzés után mennyi életkedved van még egy feltehetőleg nehéz kitöréshez és ugyanez a pullnál is.


A helyedben ezt a sorrendet csinálnám:

Push edzésen kitöréssel kezdenék, utána mell, váll, tricepsz

Pull edzésen merevlábas felhúzás, hát, bicepsz


Egy ideig én is hasonló felosztásban edzettem, ahol push + feszítő és pull + hajlító volt.

Mivel a lábedzés általában a legkeményebb mindenkinél (ha nem, akkor rosszul lábazol), ezért az edzés végére fáradtan berakni egy kitörést és merevlábas felhúzást nagy hiba.


Nekem a pull + hajlítón az utolsó gyakorlat volt a hajlító, de azért, mert az "csak" egy izolációs fekve lábhajlító gyakorlat volt. 6 szett bukásig vitt hát után, illetve 4-5 szett bicepsz után sokkal inkább kontraproduktív lett volna egy merevlábas felhúzást csinálni. Idegrendszert tekintve az egyik legmegterhelőbb gyakorlat.


Push napon meg el sem tudtam volna képzelni, hogy az edzés végén még én neki álljak kitörésezni vagy bármilyen keményebb gyakorlatot csinálni combfeszítőre.. Esélytelen.


Szóval a lábgyakorlatokkal kezdj, ha mindenképpen ezt a felosztást akarod csinálni.


A felosztás egyébként teljesen mindegy. A felosztás mindig az adott élethelyzethez kell, hogy igazodjon, ennyi értelme van. Az izmaid nem tudják, hogy te éppen szerdán, vagy szombaton melleztél, ahogyan számolni sem tudják az ismétléseket. Keress olyan felosztást, amit hosszútávon élvezni tudsz és fejlődsz benne. Ennyi.

nov. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ennyire fekete fehér ez

Ha o nem akar annyi energiat időt rafektetni a lábára és ahogy írta is fejlettebb a felső testenél akkor teljesen jó ahogy írta a végére betenni.

márc. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!