Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme van a szteroidoknak...

Mi értelme van a szteroidoknak a testépítésben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az által sokkal nagyobb izomtömeget tud magára pakolni az ember, de szerintem ha betiltanák, és mindenki natural maradna, az jobb lenne, így is naturalban rohadt szép formát összetudnak hozni, így meg a profi testépítés már az egészségtelen kategória.
2023. nov. 14. 17:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
54%

After 20 weeks, the men who received 600 mg/week had gained, on average, 8 kg of muscle, and lost, on average, 1 kg of body fat. These figures are impressive enough, but the real eye-opener is that the men were instructed not to participate in strength-training or endurance exercise during the course of the study.



A tanulmányból. Mutass bármilyen profi testépítőt, aki naturál, és 8 kiló izmot felpakol 5 hónap alatt. Ráadásul ez egy átlag, tehát volt, aki ennél többet is nőtt... Egyébként szerintem meg pont, hogy mérvadó, hiszen a kezdő edzetlen emberek fognak a leggyorsabban izmot felpakolni, ha elkezdenek edzeni. Ha valaki már csinálja 3 éve, akkor az nem fog olyan gyorsan fejlődni, mint aki először megy be a terembe. Tehát aki elkezdi naturál a testépítést, és jól eszik, jól edz, az nem fog tudni többet felszedni, ennyi idő alatt, hiába ez a legjobb időszaka, mint a kanapén döglő, telekémiázott kolléga.


Akkor ha nézünk két profi, de naturál testépítőt akik elérték a maxot, amelyik elkezd kokszolni, az nyilvánvalóan le fogja körözni a naturál kollégáját.



Az jó kérdés, hogy vajon mennyit tart meg. Nyilván nem mindent, ha utána a cucc abbamarad és nem kezd el edzeni. Sőt lehet semmit se. Viszont ha valaki naturál és abbahagyja, az ugyanúgy le fog épülni idővel. Bár persze lehet, hogy nem annyira. Ezt nem tudom. Biztos ezekre is van tanulmány, én még nem találtam, mondjuk nem is kerestem.

2023. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Én végig olvastam a 10-es linkjét és elég meggyőző szerintem:


Izom növekedés 10 hét alatt:


Placebó + Nulla edzés = 0 kiló

Naturál + Edzés = 1,9 kiló

Koksz + Nulla edzés = 3,2 kiló

Koksz + Edzés = 6,1 kiló


Tehát ahogy a 21-es is írta, ha a kokszos csak a kanapén döglik, akkor is többet fejlődik, mint a naturál. 3,2 kilót pakol magára pusztán a szer miatt, azaz 1,68-szor annyit, mint a naturál edzéssel.


Az erőszint edzés nélkül pusztán a szer hatására 19-21%-kal nőt a guggoló gyakorlatokban, a fekvenyomásban 10-11%-kal szintén 10 hét alatt.


És ezt én is látom nap mint nap az edzőteremben ahova járok, mert sok kokszos jár oda. A többsége alig csinál valamit, szabályos gyakorlat végrehajtást nem ismerik, és hétről hétre látványosan fejlődnek. De mindegyik a kemény munkáról beszél, meg itt páran a fórumon az emberfeletti teljesítményt és lemondást is emlegették. Aha persze! Az egyik esetre jól emlékszem, amikor az egyik épp a kövér haverját győzködte a teremben, hogy ne fogyókúrázzon, mindek akar szenvedni, majd hoz neki cuccot, 1 hónap alatt ledob magáról 20 kilót simán. Ő is így fogyott le, mondta neki. Akiket szoktam látni vannak köztük kezdők és sok éve odajárók is, és úgy tűnik nekem, nincs különbség. Az eredmények mindig drasztikusak és látványosak edzettségi szinttől függetlenül. De sok példát tudnék még említeni, amit az évek során láttam és ezek csak sima hobbi gyúrósok voltak, akik valószínűleg nem olyan jó minőségű vagy nem olyan nagy mennyiséget használnak mint a profik.

2023. nov. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!