Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megfelelő ez az edzésterv?

Megfelelő ez az edzésterv?

Figyelt kérdés

Kevés az időm és rendszertelenül tudok lemenni edzeni ezért alsó felső bontást választottam heti 4 napban .

Felső:

-fekvenyomas

-lehuzas szuken fordított fogásdal

-fekvenyomas 45 fokon egykezesel

-evezes csigan ulve

-vallbol nyomas rúddal

-tricepsz letolas

-bicepsz hajlitas


Alsó:

-gugolás

-merev lábas felhuzas

-üllő vádli

-harangozás csigán(hasra)


Szerintetek ez megfelelő? Mind2 edzést 2x csinálom egy héten tehát összesen 4x megyek le olyan másfél órára.

Ha esetleg van javaslatotok hogy mit tegyek bele vagy vegyek ki azt szívesen fogadom


nov. 15. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem edzésterv, hanem random gyakorlatok felsorolása. Volumen, ismétléstartomány, munkasorozatok, munkasúlyok, RPE, intenzitás, és a többi? Ezekre az adatokra van szükség, nem arra, hogy hány percet töltesz a konditerembe, vagy hogy hetente hányszor, amikor utóbbiaknak semmi jelentősége nincs. Ezen adatok nélkül nem beszélhetünk edzéstervről, plusz ezen adatok nélkül hogy mondjuk bármilyen véleményt random gyakorlatok felsorolásáról? Mondjuk véleményt a csigás evezésről vagy a guggolásról?
nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ez nem edzés terv hanem csak leirtál pár gyakorlatot


csináld ezt az edzés tervet legyen ez bármi is aztán ha fejlődsz akkor jó ha nem akkor nem jó

nov. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1

Főleg arra vagyok kíváncsi hogy ezekel a gyakorlatokal minden izmot kellőképp le edzek és nem hagyok e ki semmit.

De akkor leíróm részletesen a bemelegitést nem számolom bele


Felső:


-Fekvenyomás 8 ismétlés 60kg

3 szett

-lehúzás szűken 8-10 ismétlés 35kg 3 szett

-fekvenyomas egykezessel 16kg/kéz 8-10 ismétlés 3 szett

- evezés csigán 40kg 8-10 ismétlés 3 szett

-vallbol nyomas ruddal 40kg 6 ismetles 3 szett

-tricepsz letolas 35kg 8 ismetles 3 szett

-bicepsz hajlitas 10kg/kar 10 ismétlés 3 szett


Also:


-gugolás 50kg 10 ismétlés 5 szett

-merev lábas 40kg 10 ismétlés 5 szett

-üllő vádli 30kg 15 ismétlés 4 szett

-harangozás 25kg 10 ismétlés 3 szett


RPE 9 re mondanám nagyon kifáraszt majdnem bukasig jutok

nov. 15. 12:30
 4/11 A kérdező kommentje:
+ Ez lehet nem annyira lényeges de 3 napig izom lázam van minden edzéstől
nov. 15. 12:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez így rendben van. Ha tudsz belőle regenerálódni, és van progresszió, van izomfejlődés, akkor rendben. Ha egy hónap múlva is minden edzés után 3 napos izomlázad van, akkor viszont érdemes visszavenni valamelyik edzéstényezőből.
nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
működhet, lehet jól és rosszul is csinálni, sok másik tényező van
nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én személy szerint csökkenteném az ismétlésszámot 5-6ra. Ez nagyon hosszú edzésnek tűnik. Jó sokáig a teremben leszel. De ha bírod akkor hajrá, én ezt ilyen mennyiségben nem bírnám.
nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Munkasúlyokban van hova fejlődni. Ha fekvenyomásban megy 60 kiló 8 ismétléssel RPE9 intenzitással, akkor az nagyon durva, hogy guggolásban 50 kilóval 10 ismétlést szintén RPE9. De nyugi, hajrá, jó fejlődést, jó izmosodást! Rendben lesz ez így!
nov. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Pedig ezek reális számok tényleg ennyit bírok.

7 igen hosszú de az egész felső testem lekell edzenem 1 edzés alatt ezt nem tudtam ennel jobban le rövidíteni.


Egyébként vállra szerintetek elég a fejfole nyomas ? Fog igy rendesen fejlodni hogy nem izolalom kulon kulon a fejeit?

nov. 15. 13:48
 10/11 anonim ***** válasza:

"vállra szerintetek elég a fejfole nyomas?"

Nyilván ha ki akarod maxolni egy izomcsoport fejlődési potenciálját, akkor nem lesz elég rá egyetlen gyakorlat, pláne nem a váll esetében, de pusztán fej fölé nyomással is lehetnek rohadt jó vállaid.

nov. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!