Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tennétek ilyen esetben?...

Mit tennétek ilyen esetben? Mi lenne az arany középút? (Hosszú, szóval köszi, ha elolvasod)

Figyelt kérdés

Imádok edzeni, 3 éve váltottam életmódot, ebből 2 éve edzek, -40kg, nincs felesleg. Teljesen megváltozott az életem pozitív irányba.


A legelső terem (legyen a terem neve innentől "A"), ahol edzettem nagyon jó volt, jól felszerelt, családias közösség.

Ez a terem bezárt, de szerencsére volt a közelben egy másik terem ("B").


Tehát, A terem bezárt, így értelemszerűen a B terembe kellett mennem.


Annyit kell tudni a B teremről, hogy nem felszerelt, amivel nem is lenne probléma, de a lábazás valami szörnyű. A boka mobilitásom rettentő rossz, és a B teremben lévő lábtoló is a létező legrosszabb kialakítás szempontjából.


Így megtörtént a létező legrosszabb: 20 éves koromra bal oldalt a lábam lesérült. Orvosok nem tudják mi baja, voltam már kb. mindenhol. (Jobb oldalt azért nem, mert ott egy fokkal jobb a mobilitásom).


Emiatt pedig nem tudok lábazni. Guggoló mozdulat minden fajtája kilőve, szóval combfeszítő + combhajlító + merevlábas felhúzás + vádlin kívül semmit nem tudok csinálni. Pont a lényeg marad el, a guggoló mozdulat..


Felsőtest edzés még nagyjából rendben van, mert van 3 szett nyomás és 3 szett tárogatás / edzés mellre, és hátazni is tudok (evezés, mellhez húzás). Karozni meg bárhol bármivel le lehet.


Amint jött a sérülés gondoltam új termet nézek, hátha találok olyan gépet, amin tudok guggolni.

Hosszas keresgélés után sikerült egy termet találnom ("C") ahol van olyan guggoló mozdulat aminél nincs fájdalom és tudom progresszíven terhelni.

Ez pedig az öves guggolás. Itt tényleg rajta van 250kg a rúdon (konkrétan már nincs hely) és nincs fájdalom, amíg a B teremben a lábtolón már 120kgnál is vészes a helyzet.


Na igen, de itt a C teremmel 1 probléma van: oda vissza az utazás majdnem 100km, és 1 edzés így elveszi a fél napom majdnem. Itt minden van, minden gép, sokkal jobb és élvezetesebb edzeni, csak ez az utazás készít ki nagyon.


Egy ideig bírtam, heti 4-5 edzés, 100km oda vissza, (vonat, kb másfél-2 óra az út összesen) de 3 hónap után teljesen kiégtem belőle, így visszajöttem a B teremhez, mert ez közel van, azonban itt nem tudok lábazni. Az emberek többségével ellentétben pedig elég komolyan veszem ezt a sportot és nem akarom kihagyni a lábedzéseket, hiába nem látszik a BMW-ből mint pl egy kar.. :D


Mit tennétek ilyen helyzetben?

Maradnátok a B teremnél, de kb nem tudtok lábazni egy jót soha, vagy C terem, ahol minden tökéletes, de az utazás miatt rossz az egész.


Azon is gondolkodtam, hogy visszább veszek az edzésből és mondjuk heti 3 edzést megnézek, így csak 3x kell 100kmt utaznom és nem hozna le az életről ez annyira.


Teljesen tanácstalan vagyok, ilyen szintű motiválatlanság még soha nem volt velem, pedig elég fanatikus vagyok. (Most is csináltam 1 szett lábtolót, felidegesítettem magam, hogy még mindig fáj a lábam és hagytam a f*szba a lábazást annyira nem tudtam koncentrálni semmire sem)



nov. 29. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Heti egyszer, ha elképesztő módon ráérek kétszer lemennék C terembe lábazni, felsőtestet pedig B-ben edzeném amikor jólesik
nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

B terem és lehetosegekhez merten labazni. Akar kisebb sullyal tobb ismetlest.

Nem er annyit hogy 100kmeket utazgass oda vissza

nov. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha a lehetőségekhez mérten lábaznék, akkor kb 40-50 ismétlés kellene..


Combfeszítő géppel önmagában lehet valamerre haladni?, pl 8 szett combfeszítő / hét

nov. 30. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!