Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomásnál miért tudom...

Fekvenyomásnál miért tudom max csak kétszer kinyomni az 52kilót ha...?

Figyelt kérdés
..fekvőtámasznál a mérleg szerint 54kg-val nehezedek a kezemre, és úgy mégis megy 16 ismétlés?
dec. 12. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert a két gyakorlat biofizikailag összehasonlíthatatlan. Teljesen más a kettő. Nyilván nem ugyanaz 54 kilós testsúllyal fekvőtámaszozni, mint 54 kilóval fekvenyomni. Sovány középiskolás srácok simán megcsinálnak otthon a nappaliban 100 fekvőtámaszt egyszerre, a konditeremben meg 40 kilóval se bírnak szériázni fekvenyomásban. Én például 90 kilósan megcsinálok neked 200 fekvőtámaszt itt és most, viszont értelemszerűen nem fogok tudni 90 kilóba belenyomni fekve 200 ismétlést. A fekvőtámasz a testnevelés órára való, nem izomépítésre vagy erőnövelésre.
dec. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#4 Nem 54kilós vagyok, hanem 54kilóval nehezedek a kezemre!


Fekvőtámasz pozícióban rátenyereltem a mérlegre és 54kilót mutatott!


Amúgy 75kiló vagyok.

dec. 12. 17:04
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Még egyszer leírom, hogy a két gyakorlat összehasonlíthatatlan. Nem ugyanaz a terhelési görbe, nem ugyanaz a stabilizáció, nem ugyanazok a kontaktpontok, nem ugyanaz az anatómiai mozgásművelet. Az meg teljesen irreleváns, hogy ha rátenyerelsz a made in China mérlegre, az mit ír ki.
dec. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én is rá tenyereltem most a mérlegre és 63 kgot ír ki. én 86 kg vagyok


előző hónapba versenyeztünk haverommal hogy ki tud több fekvőt csinálni egyszerre és én nyertem 147 fekvővel. na most szerinted 63 kgal tudok fekvenyomni 147 ismetlest??

persze hogy nem mert ez nem így működik

dec. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés értelmetlen, mert a fekvőtámasznak és a fekvenyomásnak közük nincs egymáshoz, viszont ami megütötte a szemem, hogy a kérdezőnek 75 kilós testsúllyal 52 kiló a 2RM fekvenyomásban, és hogy 16 fekvőtámasz a rekordja. Magasságodhoz képest túlsúlyos vagy? Vagy most kezdtél bele a gyúrásba? Nem rosszból kérdezem, bocsánat, csak ezek a gyengébbnél is gyengébb számok.
dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 2 hónapja kezdtem. 179cm magas vagyok.
dec. 12. 17:52
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Akkor jó fejlődést, hajrá!
dec. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#5 Most már kíváncsi vagyok.


Korábban nem edzettem, viszont fizikai munkát végzek, amiben nem nagyon van olyan hogy valamit el kéne tolnom magamtól. Gondolom ezért nem megy annyira a fekvőtámasz és a fekvenyomás.


Jelenleg 16,5kilóval edzek bicepszre ahol 13 ismétlést tudok megcsinálni.


És ma a fekvenyomás mellett próbáltam a deadlift-et/felhúzást is, ebben 100kilót tudtam megemelni 5ször.

Ezek milyennek számítanak?

dec. 12. 21:40
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szarnak, de majd jó lesz. Csak így tovább, szurkolunk!
dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké, kösz! 😅
dec. 12. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!