Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi az esély arra, hogy...

Mennyi az esély arra, hogy egy intenzívebb edzés miatt migrén alakul ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyerekkorom óta migrénnel küzdök, véletlenszerűen jön elő, szerencsére egyre ritkábban.


Azonban ma volt lábedzésem (nálam egy lábedzés a legkeményebb, nagy súlyok, intenzív) és az első gyakorlat után elkapott egy fura érzés. Megpróbálom elmagyarázni, de elég hülyén lesz megfogalmazva :D : Képzeljetek el egy papírt, amire rá van írva egy adott szó, mondjuk legyen az "alma". Ránéztek a papírra, és csak azt a részét látjátok, hogy "ma", tehát a szó fele hiányos, nem látjátok az elejét. Ilyen már többször is előfordult velem és általában ilyenkor mindig migrén a vége.


Most sem történt másképp, rá kb. másfél órára (ennyire végeztem is az edzéssel) migrénem lett. Nálam a migrén szerencsére nem tart napokig, azonban ilyenkor 2 opció van: Vagy szenvedek 3-4 órán keresztül, vagy pedig ~1 óra elteltével hányás következik. Ha hányás jön, akkor utána szinte azonnal jól vagyok és mintha kicseréltek volna.


1. kérdés: Mennyi az esély arra, hogy az intenzív edzés miatt lett migrénem? (A másik opció a fogam miatt lehet, mert van egy lyukas fogam és 1-2 napja enyhén fáj az arcom jobb oldala miatta [holnap megyek fogorvoshoz], tehát vagy az edzés, vagy pedig a lyukas fog miatt)


2. kérdés: Hányás után miért jövök azonnal helyre? Tényleg, mintha semmi bajom nem lenne utána.



dec. 20. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
50%
dec. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
37,4 %
dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vagy amiatt, vagy nem. Teljesen jogos, erre még nem is gondoltam.
dec. 20. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet a fog, lehet azért mert még nem szoktál hozzá, vagy vérnyomás probléma miatt.
dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!