Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Honnan tudjam kell e feherjepor?

Honnan tudjam kell e feherjepor?

Figyelt kérdés

Izomtömeget szeretnék növeszteni. Heti 4 erőedzés plusz kardió. Alapból nagyon gyors az anyagcserém.

Yazio nevű app szerint az igényem:

3042 kalória

371g szénhidrát

148g fehérje

98g zsír


Próbálok erre törekedni, de általában a zsír 110 körül szokott lenni nap végére a fehérje pedig 110-120 körül szokott lenni, a szénhidrátot a legkönnyebb eltalálnom. Szóval nem tudom hogy ezek mennyire becsült értetek, inkább minimum vagy maximum érték, mennyire fontos a zsírt tartani és mi a lenne a minimum fehérje, valaki ötlet?


182cm/72kg férfi



dec. 26. 20:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

1,5-2 g/tskg fehérje egy 72 kilós csávó esetén simán hozható fehérjepor nélkül. Persze vannak nagyon finom fehérjeporok, zabpehellyel együtt elég jó kis kombót lehet belőlük kihozni, szóval megértem, ha valaki ilyet akar inni. De nem kötelező.

Zsírból pedig 0,3-0,5 g/tskg-nál többre nincs szüksége a szervezetnek, efölött minden gramm elfogyasztott zsír csak plusz energia, ami helyett ehetnél CH-t, vagy fehérjét, azoknak több értelme van.

dec. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"némelyik napon jól jönne, némelyiken meg nem annyira?"

Igen. Én is csak azon a napon iszok fehérjeturmixot, amikor valami okból kifolyólag nem jött össze az 1,5 g/tskg. Van, amikor hetekig nem is iszok, mert nincs rá szükség. Egyébként semmi probléma, ha egy-két napon nincs meg az előírt fehérjebevitel. Ha a 365 napból van 24 nap az évben, amikor kicsit kevesebb fehérjét eszel az előírtnál, az semmiben nem fogja befolyásolni a fejlődésed naturál hobbigyúrós szinten, nyugi.

dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm!

Gyors az anyagcserém, lehet akkor több kell nekem, de majd kitapasztalom. Először megpróbálom megcélozni az 1,7 körüli értéket fehérjéből.

dec. 26. 21:54
 14/15 anonim ***** válasza:
Fehérjepor nem muszáj. Ha van rá keret akkor jó ha van, de ha nincs akkor sem lesz semmi bajod.
dec. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Azóta szereztem be, ma PL eléggé meglepődtem hogy alapból kb 55 gramm fehérjét sikerült bevinni, igaz nem is ettem hust, de ma mindenesetre jól jön mert a felvágottakban olyan kevés a hús, hogy az nevetséges
dec. 28. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!