Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Honnan tudjam kell e feherjepor?

Honnan tudjam kell e feherjepor?

Figyelt kérdés

Izomtömeget szeretnék növeszteni. Heti 4 erőedzés plusz kardió. Alapból nagyon gyors az anyagcserém.

Yazio nevű app szerint az igényem:

3042 kalória

371g szénhidrát

148g fehérje

98g zsír


Próbálok erre törekedni, de általában a zsír 110 körül szokott lenni nap végére a fehérje pedig 110-120 körül szokott lenni, a szénhidrátot a legkönnyebb eltalálnom. Szóval nem tudom hogy ezek mennyire becsült értetek, inkább minimum vagy maximum érték, mennyire fontos a zsírt tartani és mi a lenne a minimum fehérje, valaki ötlet?


182cm/72kg férfi



dec. 26. 20:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ma amit ettem pl(karácsony miatt sok hús volt, ezért a fehérje magas volt, de a zsír is.):

2927/3042 kalória

267/371g szénhidrát

133/138g fehérje

137/98g zsír

dec. 26. 20:37
 2/15 anonim ***** válasza:
Mert en azt mondom
dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Rendben de a kérdésem arra is irányult, hogy nem sok e a zsír, vagy az csak minimum érték?
dec. 26. 20:42
 4/15 anonim ***** válasza:
Egészségügyi okokból célszerű 1,0 g/tskg alatt maradni zsírbevitelnél, izomépítés szempontjából pedig célszerű 1,5 g/tskg fölött lenni fehérjebevitelnél. A zsírbeviteled valamennyivel az ajánlott tartomány fölött van, de ez önmagában nem jelent problémát, úgyhogy én nem aggódnék emiatt, a fehérjebeviteled pedig a 110-120 grammal teljesen ideális, úgyhogy emiatt sem aggódnék.
dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ha megvan kajából az 1.5 gramm/tskg feherje akkor nem kell proteinpor
dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tehát zsírból 72 fölé nem nagyon kéne menni, ezzel szemben kb a ketszeresét prudukáltam. Igazából 100 alatt tartani sem könnyű mindig, de megpróbálom :))
dec. 26. 20:53
 7/15 anonim ***** válasza:
Onnan tudod, hogy be tudsz-e vinni elég fehérjét nélküle. Ha nem akkor kell. ha igen akkor nem kell. Bár én közvetlen edzés után mindig iszom egy shake-t a gyorsabb felszívódás miatt.
dec. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem kell. Eszel boven feherjet anelkul is. 2 gramm kb a max amit a test hasznositani tud kilonkent es az megvan. Full felesleges a feherjepor
dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen ma megvolt mert karácsony miatt hust ettem hussal, de tegnapelőtt pl 95 gramm volt a fehérje. Ami csak 1,3g/tskg. Szóval lehet némelyik napon jól jönne, némelyiken meg nem annyira?
dec. 26. 21:19
 10/15 anonim ***** válasza:

persze. Az étrend nem azonos minden nap. A fehérjepor semmi más, csak kaja. Amikor kell akkor iszol.


Azt meg ki kell tapasztalnod, hogy neked az optimális fejlődéshez mennyi fehérje kell, ez emberenként változó, van aki 1,5-el is szépen nő, másnak meg több kell.

dec. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!