Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítanom kellene vagy...

Szálkásítanom kellene vagy tömegelnem?

Figyelt kérdés
189cm magas férfi 17 éves 85kg. 2 hónapja kezdtem edzeni és 80kilóról indultam, ez tökéletes testsúly a korombeli ilyen magas fiataloknak viszont rajtam az eloszlás egyáltalán nem volt jó, és még most sem. Derék és hastájékon elég sok rajtam a zsír, és 4 kilót mentem felfele viszont erősebb lettem, a kezemen már kezd látszani valami, kézről sok zsírt veszítettem, szóval nem igazán tudom hogy mivan. A felszedett kilók egy része biztosan izom, nagyon gyenge voltam előtte és a barátom aki régóta csinálja is azt mondta hogy az elején a legkönnyebb izmot építeni. A súly amivel dolgozom szinte mindenhol látványosan növekedett ami nagyon motiváló volt, de a kezemen kívül nem változott semmim. Azért nem akarok szálkásítani mert félek hogy kb ilyen pálcika testalkaton lyukadnák ki, és 13 évesen 45kiló voltam szóval tudom milyen vékonynak lenni. Nem görög isten szeretnék lenni csak azt hogyha mondjuk öltözőbe leveszem a pólóm akkor ne azt lássák hogy ilyen apatestszerűm van.

jan. 4. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Tömegelni. Enyhe kalóriapluszban.
jan. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%

Hát ha most kezdtél csak edzeni és nem volt sportéleted előtte akkor 85kg 190 cm re szerintem már sok.


Én pár cm vel magasabb vagyok és mikor edzeni kezdtem akkor voltam 73kg.

Akkor én vékony voltam de nem csont és bőr szinten hanem olyan átlagos formában, picit vastagabb lábakkal mert előtte évekig bicikliztem hosszabb távokat.

Ismerősöm pedig 195 cm és 90 kg úgy hogy most kezdett el edzeni és lehet látni rajta(ruhában is) a kezdetleges apatestet a kis sörhas kezdeménnyel.


Szerintem 20% feletti testzsírnál járhatsz, főleg ha látod hogy konkrétan van hasad. Erre rá tömegelni szerintem hülyeség még ha lassan is csinálod akkor is mert utána nagyon nagy szívás lesz mikor 10-15 kilót kell lefogynod.


Én személy szerint biztosan fogynék, nem kell 40 kilós aszott csontváznak lenned de én a helyedben lefogynék 7-8 kgt. Utána pedig mehet lassan a tömegelés, úgy hogy kb havi 0.5kg -vel mennyen fel átlagban a súlyod. Így minimalizálni tudod az extra zsírt(ami elkerülhetetlen hogy ne menj fel % ban) és szép mennyiségű izmot tudsz felszedni mellette.(feltéve hogy az edzésed is rendben van)

jan. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A tömegnövelés,nem feltetlenul kell arrol szoljon,hogy tobb kilo zsirt felszedsz. Nagyon kicsi kaloria plusszal,evek tomegelese alatt is meguszod max nagyon keves zsirosodassal,ha szamolod a kaloriat. Egyaltalan nem az a testsuly ez a kerdezonek,aminel mindenképp dzalkasitadba kene kezdeni mar az elejen. Tomegelni kell,kb szintentarto kaloriaval,csak igy tudja megfeleloen epiteni a testet.
jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!