Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Én rontok el valamit, vagy...

Én rontok el valamit, vagy nagy az esély, hogy szerekhez nyúlt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy srác, akivel nagyjából egy időben kezdtünk el edzeni, ez kb. 2-3 éve. Genetikát tekintve versenyzésre lett teremtve, szálkás alkat, amíg én kövérből lettem vékony.


Kollégisták voltunk, együtt edzettünk és nagyjából ugyanaz volt az erőszint, sőt, én még erősebb is voltam. 40kg-40kg egykezes fekvenyomás, 100kgba 3-4 ismétlés mindkettőnknek.

Én végeztem a sulival, Ő pedig elköltözött, követjük egymást közösségi oldalakon és látom, hogy kevesebb, mint 1 év alatt 140kg-mal szériázik smith keretben (fekvenyomás), míg én nagyjából 85-90kgmal.

Profi segítség áll a háta mögött, idén lesz az első versenyszezonja, de kötve hiszem, hogy kevesebb, mint 1 év alatt ennyit tud valaki fejlődni 2 év edzés után, hogy közel +50kgot tesz a szériájára fekvenyomásban.


Egy másik edzőtársam ennyi idő alatt +5kgot tett a szériájára és nála odafigyelőbb embert még nem láttam. Tehát Ő figyel mindenre. Tökéletes az alvás, kaja és edzése is és még így is "csak" ennyit tudott növelni, ezért is tartom érdekesnek ezt a +50kgot.



Így felvetődött bennem a kérdés, hogy vajon használ-e valamit? Simán meglehet, mert mondogatta már tavaly is, hogy az edzője is 18-20 éves korában kezdett el szerekhez nyúlni stb stb, szóval voltak apró kis humorosnak tűnő jelzések. Profi testépítő szeretne lenni, ezzel foglalkozik, nagyon fiatal, szóval nagy karrierje lehet.


Lehetséges ekkora mértékű fejlődés kevesebb, mint 1 év alatt naturálban? Félre ne értsétek, örülök a sikerének, csak elgondolkoztam, hogy ezek szerint nálam van a hiba, hisz jóformán hozzá képest semmit sem fejlődtem. (bár én deficitben voltam jópár hónapig az tény)



jan. 5. 19:01
 1/8 A kérdező kommentje:
A szériát úgy értsétek, hogy 8-10 ismétlésszám között.*
jan. 5. 19:03
 2/8 anonim válasza:
0%
Nem csak szimplán jobbak az adottságai,erősebb én mikor elkezdtem 15 évesen 30 kg ba alig tudtam bele nyomni most vagyok 17 150 kg val nyomok
jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"2 év edzés után, hogy közel +50kgot tesz a szériájára fekvenyomásban"


Szerintem ezek után nincs mit hozzáfűzni.

jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy 1 évvel ezelőtt kb. 10kgmal volt nehezebb, mint én, és így hoztuk ugyanazt az erőszintet*
jan. 5. 19:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Szabad súllyal mennyi megy neki? Gondolom a 100kg 3-4 ismétlés az még úgy ment
jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, úgy ment, de sok különbség nem lesz a smith keret és szabad súly között.


Smith keret döntött pados fekvenyomás 1 évvel ezelőtt neki 70kg széria volt, nekem szintén ennyi. 100kg szabadsúly 3-4 ismétlés mindkettőnknek.


Most nekem a döntött pados fekvenyomás 80kg széria, szóval nagyjából 100kgba menne 5-6 ismétlés, szóval ezek alapján simán tudna 140nel szériázni szabad súllyal is.

jan. 5. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Hany kg meg cm? Am elkepzelheto.. genetika, edzes, etrend stb fuggo. Melyik versenyre keszul? Abbol konnyen kiderul, h van e esely ra h natur e.. Nem kimondottan natural versenyen, ahol nincs teszt ott mindenki koxol vagy utolsok kozott vegez
jan. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Profi testépítő szeretne lenni"


tele van mint a délibusz.

jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!