Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezek közül melyik lenne a...

Ezek közül melyik lenne a legjobb felosztás?

Figyelt kérdés

Új teremben kell edzenem munka miatt. Szerencsére egy sokkal felszereltebb és jobb teremről van szó, mint amibe most járok.

Tudom, hogy semmit sem számít a felosztás, mert van egy adott mennyiségű volumen, amit el kell végezned és ezt kell felosztanod.


4 féle variáció van, amin gondolkozom.


A opció,

Hétfő: Felsőtest (mell fókusz), ahol 6 szett mell, 3 szett hát, 3 szett oldalsó váll és 3-3 szett bicepsz, tricepsz lenne.

Kedd: Szünet

Szerda: Láb, ahol összesen 6 szett menne combra (3 szett guggolás, 3 szett combfeszítő), 5 szett menne hajlítóra (2 szett merevlábas felhúzás, 3 szett ülő lábhajlító) és 3 szett vádli. Itt még gondolkoztam 2 szett combközelítőn is pluszban, de ez még kérdéses.

Csütörtök: Szünet

Péntek: Felsőtest (hát fókusz), ami ugyanaz, mint az első felsőtest, csak fordítva: 6 szett hát, 3 szett mell, a többi pedig ugyanaz.


Tehát ez egy A-szünet-B-szünet-A-szünet, tehát minden másnap lenne edzés.


B opció,

Ugyanaz, mint a fenti, csak A-B-szünet-A-B-szünet-szünet megoldással. Itt attól tartok, hogy 2 nap kevés lesz pihenni izomcsoportok között. (RPE 9-10-es szettek)


C opció,

Hétfő: Mell-tricepsz-váll, ahol lenne 6 szett mell, 3 szett oldalsó váll és 4 szett tricepsz

Kedd: hát-bicepsz, ahol lenne 6 szett hát, 2 szett hátsó váll, 4 szett bicepsz

Szerda: szünet

Csütörtök: Láb, ami teljesen ugyanaz, mint a fentebb írt lábnap.

Péntek: szünet

És ez ismétlődne, tehát: A-B-szünet-C-szünet


Talán ezt élvezném a legjobban, 1-1 edzés 1 óra alatt meglenne simán, viszont mivel hétfőtől péntekig dolgozom, ezért hétvégén is edzenem kellene, amivel annyi a probléma, hogy 50kmre van tőlem az munkahely és edzőterem, és csak edzeni oda vissza 100km-t nem nagyon szeretnék..


D opció,

Szintén minden másnap edzés, mint az "A opciónál", csak itt így jönnének a napok: mell-váll-tricepsz, szünet, hát-bicepsz, szünet, láb, szünet.

Itt megemelném minden izomcsoportra a volument. (minden izomcsoportra +2 szett, tehát mellre nem 6 menne 1 edzésen, hanem 8, hátra nem 6, hanem 8, és így tovább.)



+1 kérdés: Ti mennyi szettet csináltok naturálban, amivel tudtok fejlődni? Kíváncsi vagyok, hogy milyen a szórás.



jan. 26. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Én heti 14-16 sorozatot csinálok izomcsoportonként.

Majdnem mindegy hogy osztod.

A lényeg hogy elég legyen és közte legyen min 48 óra pihenés.Én jobban preferálom a 72 óra pihenést adott izomra.

Ebből ki lehet számolni,hogy minden izomra heti 2 szer edzek.

De lhet 3 szor is,csak akkor az összvolumen ugye 3 részben végzed el.

Ki kell tapasztalni.

jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!