Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nincs izomlázam edzés...

Ha nincs izomlázam edzés után, az azt jelenti, hogy nem edzettem elég keményen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy borzasztóan gyenge vagyok, max. 5 kg-os kézi súlyzóval tudom csak a bicepszet edzeni, általában 3-4 kilósakkal végzem a gyakorlatokat. Mivel nulláról indulok, egy hete kezdtem, ezért átmozgató edzéstervem van. Igyekszem minden izomcsoportra gyúrni, összesen a pihenésekkel és a bemelegítéssel együtt 1,5 órát. Gépeket használok főként, megyek ide-oda pár sorozatot lehúzni. Úgy választom meg a súlyt, hogy 10-et tudjak csinálni egyszerre, aztán pihenek fél percet, egy percet, és ismét 10, stb... A héten kedden volt nagy izomlázam, de se hétfőn, se csütörtökön, se pénteken nem volt, ma reggel sem érzek égető izomlázat. Számomra ez furcsa, mert azt hittem volna, hogy totál kezdő szinten másnap a karomat nem fogom tudni felemelni. Erre meg kedd reggel alig volt fáradtság bennem, kedd este rányomtam, szerdán (aznap csak futottam) és csütörtök délelőtt nagy izomlázam volt. Csütörtök este megint lementem szintén 1-1,5 órára, utána semmi, és pénteken be akartam durrantani, de most csak enyhe fájdalom van a hátamban, sehol máshol.

Valamit rosszul csinálok? Mondták, az első pár hónapban ne csináljak edzésnapokat csak egy kitüntetett izomcsoportra, hanem mindenre gyúrjak egy keveset.

Kell a nagy izomláz az erősödéshez?



febr. 3. 12:44
A kérdező szavazást indított:
Nem edzettél eléggé.
Nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem edzettél eléggé.
15 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Az izomláz nem fokmérője a fejlődésnek se izomépítés, se erőnövelés szempontjából. Néha természetes, ha van, de egyébként inkább hátráltató tényező, minstem fejlesztő faktor. Leírásod alapján nem vagy képben a súlyzós edzés alapjaival, úgyhogy nézd meg ezt a videót, mert így előbb-utóbb kárt teszel magadban, fejlődni meg nem fogsz:

https://www.youtube.com/watch?v=AYnJ7kka8Ew

febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Az izomláz csak az első pár edzéskor jelentkezik aztán többet nem

Rossz az edzésed, nem is kéne másfél órát edzeni sok

3-4 sorozat mindenből egy gépen aztán mész csak a következőhöz

Ismétlésszám 6-12 között, közte 2 perc, pihenő durván 45 perc 1 óra alatt megvagy

febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
közte 2 perc pihenő
febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2 éve nem volt erős izomlázam. Enyhék vannak. És elég jól fejlődök.
febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Senior Séf ***** válasza:
38%
Vagy azt, hogy a pajzsmirigyed nincs rendben.
febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De mondom hogy a keddi edzés után volt izomlázam csütörtök délutánig. Akkor kimértebben végeztem a sorozatokat, mindenből 3x12, pénteken kevesebb szünetekkel csináltam, és nem mindegyikből 3 sorozatot
febr. 4. 18:15
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Tök random, hogy mikor van izomláz, és mikor nincs.
febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valaki trollkodásból írja ki ezt a kérdést heti 1x.
febr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Személy szerint én most írtam ki ezt a kérdést először.
febr. 5. 15:33
 10/10 anonim ***** válasza:
16%
Nim edzettél eléggé.
febr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!