Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő alatt tudom megvast...

Mennyi idő alatt tudom megvastagítani, megerősíteni a csuklóm?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem edzeni, full kezdő vagyok. Észre vettem, hogy sokszor a súlyt fel tudom emelni, ki tudom nyomni, de remeg a kezemben a súlyzó, mert olyan gyengék az izületeim (a könyököm a másik problémás hely). Nagyon vékony a csuklóm, és az alkarom. Épp ezért komoly súlyokat nem merek emelgetni.

Ha most nekiállok edzeni heti 3-szor, időt szánva az alkarra, csuklómra is, mennyi idő múlva látok/érzek vastagodást, erősödést? És mi a legjobb gyakorlat vékony csuklóra, a függeszkedés? Magától az emelgetéstől úgyis megvastagszik?



febr. 7. 16:54
A kérdező szavazást indított:
1 hónap után már lehet látni, hogy vastagabb, erősebb a csukló
2 hónap után
3 hónap után
4 hónap után
5 hónap után
6 hónap után
7 hónap után
8 hónap után
9 hónap után
10 vagy annál több hónap után
3 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
A csuklódat, az izületeidet, a csontjaidat sehogy nem tudod megvastagítani. Ezt egy óvodás is tudja, aki még sosem tanult biológiát. Az alkar izmat nyilván tudod vastagítani, erősíteni, de ha nem bírsz normális súlyokkal dolgozni, az nem az alkarod gyengesége miatt van, hanem az általános gyengeséged miatt. Most kezdted ezt a sportot, így teljesen normális, hogy gyenge vagy, és remeg a súlyzó a kezedben. Ez még az a szint, ahol azt se tudod, mi fán terem az edzés. Gyúrj, élvezd a mozgást, tanulj, okosodj, táplálkozz jól, pihenj eleget, aztán rohamosan fejlődni fog az erő és az izomzat. Hogy ennek hány hónapon belül lesznek látható és érezhető megnyilvánulásai, az egyéni.
febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Kihagytad az egyetlen reális választ: SOHA!
febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
10 vagy több hónapot mondanék. [link]
febr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Első, nem tudtad kihagyni a kioktatást. Tudom, hogy ott nincs izom, de ott végződnek az alkar izmai, amik megvastagodhatnak, és a csont mellett létre hozhatnak a csukló körül egy kb. fél cm vastag réteget.

Látom, olvasva a többi kérdésre adott válaszokat, ebben a csoportban divat a másikat fikázni, beszólogatni, a másikat kioktatni.

Első, fogadjunk, ha személyesen tenném fel neked a kérdést, és akkor élőben válaszolnál, nem lennél ilyen leereszkedő, kioktató. Név és arc nélkül persze könnyű ezt megtenni, könnyű nagypofájúnak lenni.

febr. 7. 18:19
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

"ha személyesen tenném fel neked a kérdést, és akkor élőben válaszolnál, nem lennél ilyen leereszkedő, kioktató"

Gábor vagyok, Kőbányán lakom. Magas vagyok, szakállas, és egy piros sciteces trikóban szoktam edzeni minden kedden és pénteken 15:00 után a Primefitben. Nyugodtan gyere oda hozzám hisztizni, amiért a hópihe lelked nem tudta értelmezni a kommentem, és mutatok pár alkar gyakorlatot, hogy ne szakadj meg az 5 kilós kézisúlyzó alatt, mint egy csecsemő.

febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értettem a válaszodat egyébként, csak a stílusba kötöttem bele. Tudom, nagyjából milyen gyakorlatokat kell végezni, csak arra voltam kíváncsi, mennyi időbe telik az előrelépés, hogy végre ne úgy nézzek ki mint egy tornából felmentett szomáliai.
febr. 7. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!