Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes lenne online személyi...

Érdemes lenne online személyi edzőt fogadnom?

Figyelt kérdés

Érdemes akkor edzőt fogadnom, ha:


-tudom a gyakorlatok helyes kivitelezését (tempó, negatív szakasz stb)

-tisztában vagyok az efforttal (RPE, RIR skála)

-tisztában vagyok a kalóriákkal és makrókkal, tehát tudom, hogy mennyi fehérje kell stb.


Tehát elméletben gyakorlatilag minden olyan dolgot tudok, ami szükséges, de mégsem fejlődök úgy, ahogyan azt elvárom magamtól.


2 és fél éve edzek, imádom ezt csinálni. Nem szeretnék versenyezni, de legalább annyira komolyan veszem, mint egy versenyzési ambiciókkal lévő ember.


Megéri edzőt fogadni (havi 20 ezer online coaching, régóta követem az adott személyt, látom mit és hogyan csinál és megbízok benne ilyen téren), vagy nem tudna annyi pluszt adni?



febr. 8. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Így online abszolút nem éri meg. Egy személyes viszont jó lenne. Hlgy tudjon javítani a gyakorlatokon. Pl teremben rengetegen vannak akik görbe háttal húznak fel és társai. Simán lehet hogy van olyan hibád amiről te nem tudsz. Ezt a személyes személyi edző ki tudja szúrni.



Ha a cél egy hatékonyabb edzésterv akkor megéri. De akkor kifejezetten olyat keress aki ír tervet. És jobb lenne azt is olyantól aki minimum egyszer látott élőben edzeni.

febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1#

A cél igen, egy jobb edzésterv lenne, szerintem itt lehetne a legtöbbet javítani.


A gyakorlataim nagy részt olyanok, amikben nem tudok hibázni. Pl szándékosan nem húzok fel, mert a mobilitásom annyira rossz, hogy le sem tudok teli talppal guggolni még annyira sem, hogy felvegyem a rudat.. :D Guggolásra ezért használok hack guggolót.


Minden gyakorlat helyesen van végezve, 2-3mp kontrollált negatív szakasz, nem lendületből. Szerencsére időben megtanultam, hogy nem szabad egoból edzeni.


Az online alatt azt értem, hogy minden gyakorlat videóra lenne véve, amit elküldök az edzőnek, Ő pedig javít rajta, ha kell. Tehát nem az van, hogy csak írásban elém tol egy edzéstervet és kész. Edzésterv, Excel táblázat, abban vezetve minden. (Alvás, kalória, makrók, stb)


Kicsit szkeptikus vagyok, mert tényleg úgy érzem, hogy elméletben mennek a dolgok, de valamiért mégsem az az eredmény jön, amit várnék. De lehet nekem vannak irreális elvárásaim és sok volt a kamu naturál tiktok videók nézegetése..

febr. 8. 16:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem fejlodsz mert maga az edzésterv rosszul van osszeallitva. Azt kell szerezned
febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha elégedetlen vagy a fejlődéseddel és a teljesítményeddel, akkor egy JÓ edző felkeresése simán indokolt.
febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem az online személyi edzés a szakma szégyene, nem tud segíteni sem, megfelelően korrigálni sem, és körbejárni sem tud. Soha nem akarnék online edzéseket vállalni.
febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!