Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jól állítottam össze az...

Jól állítottam össze az edzéstervem?

Figyelt kérdés

Bemelegítő sorozatokat nem írtam be:


Hétfő:

Fekvenyomás 6x

Fekvenyomás egykezessel döntött padon 3x

Tárogatás gépen 3x

Vállból nyomás gépen 3x

Előre emelés 3x

Bicepsz csukloforgatassal 3x

Bicepsz franciaruddal 3x

Kalapacs bicepsz 3x


Szerda:

Guggolas 5x

Combfeszito gepen/ allo vadligep szuperszettben 3x

Combhajlito gepen / ulo vadligep szuperszettben 3x

Has 4x


Péntek:

húzodzkodás 3x

Lehuzas szuken 3x

Evezes gépen szeles fogassal 3x

Csigas evezes 3x

Hatso vall gepen 3x

Oldalemeles 3x

Koteles tricepsz lehuzas 3x

Tolodzkodas gepen tricepszre 3x

Homlokraengedes francia ruddal 3x



Amint látjátok a vállnak nem adok külön napot, melledzés után az első, hátazás után a hátsó és a középső fejet edzem meg.

Az összetett fő gyakorlatoknál ( fekvenyomas, guggolas, evezes stb) bukásig mennek a sorozatok nagyobb pihenővel, a kiegészítő gyakorlatokat RPE 7 körül próbálom kisebb (1 perces) pihenokkel de sokszor nem bírok magammal és bukásig viszem ezeket is. 1 edzés kb 1 ora es masfel ora kozott meg szokott lenni. Kajára odafigyelek mellette feherjedusan etkezem es próbálok kalóriatőbbletben maradni ami sajnon a munkám és egyéb tényezők miatt nem mindig jön össze.

Szerintetek jó így? Néha azon gondolkozom hogy sok a gyakorlat de ha ki kéne vennem belőle nemtudnék dönteni hogy mit, úgy érzem mindre szükség van .



márc. 9. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Fejlődsz? Tudsz regenerálódni? Ha erre a két kérdésre igen a válasz, akkor minden rendben.
márc. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Rohadt soknak tűnik. Amire valójában szükség van, az egy horizontális nyomás (vertikális nyomás fakultatív), egy horizontális húzás, egy vertikális húzás, egy izoláció bicepszre, egy izoláció tricepszre, egy oldalemelés, guggolás, egy csipőhinta, egy vádli. Ami még célszerű lehet, az egy izoláció combfeszítőre és egy izoláció combhajlítóra, de ez is fakultatív. Ha a hasazás is ennyire fontos számodra, akkor ez maximum 9-13 gyakorlat. A te edzéstervedben 21 gyakorlat van. Ez naturál hobbigyúrósként feleslegesen sok.

Három különböző nyomás néhány fokos különbséggel minek? Ezek mellé előre emelés minek? Bicepszre három ugyanolyan karhajlító mozgásminta minek? Két vertikális húzás minek? Három horizontális húzás minek? Három tricepsz gyakorlat minek? Az 1. kommentelőnek van igaza, tehát ha van fejlődés és regeneráció, akkor tök jó, de ha te tényleg bukás közeli intenzitással edzel a progresszív túlterhelés elve szerint, akkor a regenerációval hamar gond lesz.

márc. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok. 27-28 szett felsőtest napokon.😳 Gondolom nem az Arnold Klasszikra készülsz, hogy neked ennyi szettre szükséged legyen. A láb nap meg kevés, az a másik véglet.
márc. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha ennyi gyakorlatot kiveszek, akkor a megmaradt gyakorlatok sorozatszámán muszály emelnem hogy megmaradjon a kellő volumen nem? A lábnap igy leirva valoban kevesnek tunhet, de nekem van hogy az 5 sorozat nagysulyos guggolas igy ugy kiveszi az erot hogy utana kinszenvedes labgepezni, tobb labgyakorlatot mar nem birnek hosszu tavon.
márc. 10. 12:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"ha ennyi gyakorlatot kiveszek, akkor a megmaradt gyakorlatok sorozatszámán muszály emelnem"

Nem biztos. A fejlődéshez szükséges optimális volumen valahol 6-15 munkasorozat között van izomcsoportonként hetente. Hogy ezen tartomány belül neked hány munkasorozatra van szükséged izomcsoportonként, az egyéni. Majd meg fogod látni, aztán a tapasztalatok alapján programozol. Így működik ez a sport.

márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fejlődsz? Ha igen, jó. Ha nem, nem jó.


Ilyen egyszerű..


De, ránézésre, ha megtudsz csinálni 1 edzésen 1 izomcsoportra 12 sorozatot, akkor nem fogsz tudni regenerálódni, vagy nem edzel elég kemenyen.. Elülső vállra minek 6 sorozat? Ha le van maradva, akkor mehet rá 2-3 sorozat, de teljesen felesleges.. Minden nyomásnál kap terhelést az elülső váll.


Az pedig, hogy RPE 7-et akarsz összehozni.. Sok sikert. Hacsak nem edzel 20 éve, akkor elég lesz belőni az RPE 7-et.


RPE 7 nálam egy erősebb bemelegítés mondjuk, én ezt nem számolnám soha munkasorozatnak..


Az 1 perces pihenőidőkkel meg nagyon korlátozod a fejlődésed.. Bukásig/bukáshoz közel vitt szettek (nem rpe 7..) + 3 perc pihenő. Ha te képes vagy 1 perc után egy nehéz sorozat után újra belemenni egy új sorozatba, akkor az előző nem volt nehéz.

márc. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ülő vádlit pedig engedd el.


Ha a térd nincs kinyújtva és úgy vádlizol (azaz, ülő vádli), akkor a vádlid az a része kapja a terhelés nagy részét, ami majdhogynem lényegtelen.. (soleus)


A vádli látható része pedig akkor kapja a terhelés nagy részét, ha kinyújtott állapotban terheled. (Álló vádli, stb) (ez pedig a gastrocnemius)


#6 voltam

márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!