Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakorlatokat tudnék...

Milyen gyakorlatokat tudnék csinálni, vagy mit tudok tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

2 és fél éve edzek már, de a fenekem még mindig aránytalanul kicsi. Figyelek a fehérjére, folyamatosan járok edzeni, próbálok mindig növelni a súlyokon/ismétléseken. A román felhúzást 40-40 kilós kézisúlyzókkal csinálom, a bolgár guggolást szintén. Jelenleg még nehéz, de nem igazán vannak már ennél nehezebb súlyzók, és megmondom őszintén, nem is nagyon akarom nagyobbakkal csinálni, ez pszichológiailag is megterhelő... Mellesleg látom, ahogy más lányok 10-12 kilós súlyzókkal csinálják ezeket, és nagyobb fenekük van, mint nekem.. Persze, ez genetika. A csípőemelést szeretem, a hiperhajlításnál ropognak a csontjaim szóval azt is jobb lenne abbahagynom. Sima guggolást szoktam csinálni, bár az annyira nem farizomcentrikus. Csinálok még sétáló kitörést, amit gyűlölök, nagyon kifulladok tőle. Hátrarúgást nem csinálok, régen próbálkoztam vele, de egyszerűen a testfelépítésem nem engedi, hogy jó helyen érezzem a gyakorlatot.


Szóval a lényeg, hogy jelenleg a csípőemelés az egyetlen, amit rendesen tudok és fogok is tudni csinálni...


Mit tegyek? Szinte az összes alapgyakorlat lényegében kilőve... Arra is gondoltam már, hogy akkor mostantól csak szinten tartom ezeket a súlyokat, viszont akkor garantált hogy nem fog megnőni a fenekem...


Meg egyáltalán, mit csinálok rosszul? Megőrülök attól, hogy már fájdalmasan nagy súlyokkal csinálom a gyakorlatokat, és mind hiába..



márc. 15. 20:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja és 19/L, ha van jelentősége..
márc. 15. 20:04
 2/12 anonim ***** válasza:

Hosszu ruddal is csinalhatod a rdl-t.

Guggolast csinalhatod szelesebb allasba, low bar fogasba úgy farizom jobban dolgozik. Goodmorning gyakorlatot is csinalhatsz.

Arra is azért figyelj hogy nem feltetlen kell ezeket nagy sullyal csinalni megfelelo mozgas tartomany es time under tensio is fontos. Ha nem mész le ezekben elég melyre akkor a kitörések inkabb combfeszitosek lesznek a rdl-ek pedik alsóhátat terheik jobban ha nem mész mélyre. Én példaul 140el guggolok 10-et de 25-30kg-os egykezesek elegek ilyen bolgar guggolas, kitoresekhez. Rdl-t nem csinalok egykezesekkel.

Ezek mellett genetika is szerepet jatszhat illetve testfelépítés van akinek alapból kerekebb van akinek laposabb a feneke vagy van akinek oda tobb zsir is megy van akinek meg a hasara tobb stb ezek is szerepet jatszhatnak a mereteben.

márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Bár nem szeretem, amikor az emberek mindent a genetikára fognak, az én helyzetem már tényleg siralmas. Egy genetikai selejt vagyok.

márc. 15. 21:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Probalj ki mas gyakorlatokat
márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
de milyen gyakorlatokat? ez volt a kérdés 🥲🥲 ezek mind az alapgyakorlatok, ha ezekkel gond van, akkor szinte mindennel gond van...
márc. 15. 21:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Le írtam 2esnél
márc. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a csípőfeszítés (hip trust) nevű gyakorlatot! Az is egy nagyon jó gyakorlat kimondottan fenékre.
márc. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
írtam, hogy csinálom azt is..
márc. 15. 23:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Tölts mar fel egy kepet mert nem hiszuk el hogy minden jo minden gyakorlatba eros vagy de nincs semmi
márc. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hát hidd el hogy én sem hiszem el (az túlzás, hogy nincs semmi, csak aránytalanul kicsi, sokkal nagyobbnak kéne lennie)
márc. 16. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!