Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha csak heti 2 alkalommal...

Ha csak heti 2 alkalommal tudok kondizni, hogy csináljam az edzéseket?

Figyelt kérdés

Előző két hónapban heti 4-5 alkalommal edzettem teljes alsótest és teljes felsőtest edzéseket váltogatva, most viszont heti 2 alkalommal tudok csak edzeni a suli miatt. Most a teljes testedzést próbáltam ki pár alkalommal, de nagyon elfáradtam és az utolsó gyakorlatokra nem maradt már erőm. Szerintetek hogy osszam be az edzéseimet, hogy heti két alkalommal is tudjak fejlődni?


21/L



márc. 19. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen egy edzésnap alsótest plussz has másodok edzésnap pedig felsőtest plussz has.


Én úgy csinálom, hogy van egy A és van egy B típusú edzésem hogy két egymást követő edzésen ne ugyanazok a gyakorlatok legyenek.


Tehát mondjuk hétfő "A" láb és csütörtök "A" felsőtest program.

Következő héten hétfő "B" láb és csütörtök "B" felsőtest program.

márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Heti 2 teljes test.

Vagy heti 2 hybrid.

Idővel hozza szoksz a hosszabb edzesekhez.

Nem kell mindent bukasig vinni mert akkor biztos elfogy az erő

Kevesebb szetteket kell végezni kb 3szett per gyakorlat

Egyszerűsített gyakorlatok nem kell nagyon sok gyakorlat 1 izom csoportra

Valtogatod mikor melyik legyen az edzesed elején.


Példa. A nap: fekvenyomas szuken, chinup, roman felhuzas, vallbol nyomás. Kitores vagy bolgar guggolas vagy combfeszito. Végén bicepsz tricepsz gyakorlat.


B nap. Guggolás, fekvenyomas normál szélesség megallitva, evezés, terdhajlito gép. Bicepsz tricepsz gyakorlat.

3settek 8-9rpe

márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Jah most latom hogy 21 eves lány.


Akkor felejtsd el amit irtam előtte.


2 seggnap mert ugye 2 dinnye kell oda bele rakva 1-2 hat vall gyakorlatot.


Egyik nap farizom masik nap combfeszito centrikus legyen edzesed


középső reszebe beteszel mondjuk egy lehuzast egy vallbol nyomast

masik nap egy evezest meg egy valamit amit szeretsz csinálni felso testre

márc. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lány vagy, tehát az altest lesz a fókusz. Ez azt jelenti, hogy guggolással és felhúzással érdemes kezdeni. A felhúzás lehet sima vagy szumó is. Próbáld ki mindkettőt és legyen az, amelyik jobban tetszik, vagy akár váltogathatod is. Ezek után érdemes vádlizni is. Úgy lesz az egész lábad szép izmos. Utána jöhet a has. Bármilyen hasgyakorlat, ami tetszik. Aztán ha van még időd, akkor húzódzkodás és tolódzkodás. Ez egy alap csajos edzés, amit simán lehet csinálni heti 2x.
márc. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
márc. 20. 07:04
 6/6 anonim ***** válasza:

2 teljes testes, minden izomra 1 gyakorlat.

Ha nagyon variálni akarsz, akkor legyen A és B verzió.

márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!