Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kezdjem a testépítést?

Hogy kezdjem a testépítést?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok 190cm és 100 kg-ról lefogytam 90re, de most visszahíztam 96kg-ra. El szeretnék kezdeni edzeni, hogy lefogyjak és izmosodjak, a végső célom egy szálkás kidolgozott test lenne. A kérdésem az: hogyan kezdjek neki? Mit egyek, mennyit járjak edzeni, milyen gyakorlatokat és milyen sűrűn csináljak?

2012. szept. 16. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj el egy edzőterembe,és ott mindent elmondanak.! :) legalábbis szerintem.
2012. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el az alapismereteket, mert több oldalt lehetne erre válaszolni. Egyszerre naturálban nem tudsz izmot építeni és zsírt leadni, mivel különböző étrend és kalóriabevitel kell hozzá.

[link]

2012. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor először fogyjak le, és utána kezdjek el izmot építeni?
2012. szept. 16. 21:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyi zsír van rajtad és hogy mennyire zavar. 8-10kg feleslegnél már célszerűbb szálkásítással kezdeni, ha nem is csontszálkára. Ha pedig csak kevés zsír van, akkor mehet a tömegnövelés.
2012. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van rajtam zsír és baromira zavar is :D, ezért szeretnék megszabadulni tőle.
2012. szept. 16. 21:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor kellene szálkásító diéta+ heti 3 súlyzós edzés + heti 3-4, 40-50 perces aerob edzés, pl kocogás, bicaj, stb.
2012. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos tanácsokat!
2012. szept. 16. 21:41
 8/12 Sznofru ***** válasza:
Én a tömegnövelést ajánlom, heti pár aerobbal, normál kajával.
2012. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt ajánlottam, de mivel zavarja a zsír, egy szintig leadhatja diétával, majd egy tiszta étrenddel odafigyelve, mehet egy moderált tömegnövelés.
2012. szept. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 poiu ***** válasza:
Ha nem vagy izmos, akkor elég túlsúlyos lehetsz. Vágj bele durván a gyúrásba (na jó, óvatosan) és tartsd a diétát. Az elején erősödni fogsz zsírvesztés mellett. (Ha jól értem, egyetértek Montezzel, csak én optimistább vagyok, mert átéltem a fogyás + erősödés élményét :-). Lesz egy szakasz, amikor a kalóriamegvonás mellett nem fogsz erősödni. A testépítést ekkor is fontos, hogy ne izmot veszíts, hanem zsírt.
2012. szept. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!