Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A szóját ezért is válasszam?

A szóját ezért is válasszam?

Figyelt kérdés

Részletek Szendi Gábor könyvéből....


A szója a nyugati táplálkozás egyik időzített bombája, ugyanis az élelmiszeripar oly mértékben támaszkodik rá, és oly mértékben része rejtett módon táplálékainknak, hogy a kiiktatásában reménykedni sem lehet, ugyanakkor sok veszélyt hordoz magában. Az élelmiszeripar hatalmas összegeket költ arra, hogy a szóját a "veszélyes hús" egészséges alternatívájaként propagálja és a "természetes táplálkozás" hívei, a vegetáriánusok és bioboltok naiv bizalommal eltelt vásárlói az elsődleges áldozatai ennek a propagandának.


A szójakészítményekben található, ember számára emészthetetlen szerves anyagok, az oligoszacharidok komoly gázképződést okoznak. Ez különösen az élelmiszerekbe rejtett szójával kapcsolatban problémás, mert a gyanútlan fogyasztó nem tudja bélgörcsei okát.



szója különösen sok proteáz gátlót tartalmaz. A proteáz enzimek felelősek a fehérjeemésztésért, a szója tehát fehérjeemésztést gátló anyagokat tartalmaz. A gyártás során alkalmazott hőkezelés ennek egy részét semlegesíti, azonban még így is a szójakivonatban az eredeti mennyiség 10%-a megmarad. Az emberek eltérő mértékben érzékenyek a fehérjeemésztést gátló anyagokra. A csökkent hatékonyságú fehérjeemésztést a szervezet a fehérjebontó enzimek túltermeléssel kompenzálja, ami rendszeres szójafogyasztás esetén a hasnyálmirigy túlműködését és megnövekedését eredményezi.



A szójabab igen sok fitátot tartalmaz, amely meggátolja különböző fémek, így a kalcium, a vas, a jód, a réz, a cink felszívódását. A fitátok nem reagálnak a hőkezelésre, így a szójafehérje kivonatban is szinte eredeti mennyiségben jelen vannak. Ez különösen veszélyes a szójafehérjéből készült bébitápszerekben, hiszen a csecsemőknél a felszívódási zavarok komolyabb veszélyt jelentenek, lévén, hogy táplálkozásuk sokáig a tápszerre szorítkozik.



A szójának komoly lektin tartalma is van, ami elvileg a feldolgozás során hatástalanítódik, erre azonban mérget senki ne vegyen be. A szójalektin a bélbolyhokat károsítja és a bélsejtek burjánzását okoz, következésképen fokozott rákkockázatot képvisel.



A szójával az egyik legnagyobb probléma az, hogy rejtett formában egyre több ételben szerepel dúsító, sűrítő adalékanyagként. Ha a termékismertetőn egyáltalán feltüntetik, akkor is növényi fehérje kivonat, lecitin, növényi olaj, természetes ízanyag és hasonló ártatlan megfogalmazásokban adják a fogyasztó tudtára.


A szójában található ösztrogénszerű anyagokat ugyancsak feldicséri a szója és egészségipar, és rendszeresen idézik, hogy a keleti országokban, ahol szóját fogyasztanak, alacsonyabb a mellrák halálozás. Ilyenkor azonban mindig elfelejtik megemlíteni, hogy keleten jóval gyakoribb a nyelőcső, a gyomor-, a hasnyálmirigy, a máj- és a pajzsmirigyrák. És ami azért használna a nőknek, mert ösztrogénszerű, az ugyanezen oknál fogva nyilvánvalóan ártalmas a férfiaknak.



2012. nov. 2. 06:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

El lehet dönteni, hogy ki mennyi szemetet akar enni. Nyilván könnyebb leszólni Szendit (és a néhány ezer tanulmányt, amelyek a szóját negatív fényben tüntetik fel) kinek mi szimpatikus. Könnyebb egy olyan világot teremteni a képzeletünkkel, ahol minden ehető, és az olyan embereket akik a nyugalmunkra törnek ilyen szójaellenes cikkekkel (mert sok ilyen ember van, hogy Magyarországon éppen Szendi írt erről, még itt sincsen egyedül nemhogy a világban, sőt valakik erről írnak tanulmányokat, ugye Szendi már csak a tanulmányokat összegezheti) be lehet skatulyázni egyszerű kis bajkeverőknek :)


Vagy lehet hallgatni a józan észre, és odafigyelni kicsit hogy miket is eszünk meg, ami még a disznónak sem való..

2012. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 snack16 ***** válasza:
Kedves utolsó, igen lehet ilyen világot is teremteni, és lehet ostobának is lenni és mindent negatívat elhinni. Ha belegondolunk hogy volt amikor még ez az okos úrfi nem volt, addíg nem volt káros, de ő kitalálta így már az! Elméletileg a tejivás is káros(ezt nem tudom honnan vették), szerintem nem. A húsevés is káros, szerintem NEM(a szója-húsosok szerint). A szója meg kifejezetten halálos méreg(a tejipar szerint), szerintem NEM. A zöldség-gyülölcs is káros, kivétel ha bio(de ez már a bio gazdaság marketingje).A cukor a sátán fia, de a mesterséges(tejóég!)meg még 1000x károsabb. Ezen gondolkodj el, hogy te mit hiszel el! A sima babban is benne vannak ezek a "káros anyagok", és mégis eszik emberek, harcoskám xd Ezt a gabikás idézetet már láttam egy csomó helyen, buta emberek copy-paste-je...ennyi. Okosan tiszta fejjel, KUTATÁSI EREDMÉNY-eket összegzett??!! milyen kutatási eredmény??? Ami szerint az aszpartám rákot okoz ?! Ami papíron jól néz ki? A szemét a hülyék fejében van, mint sajnos te :(. (szemét kaja=meki +kóla pl) -de ha havi 2x eszel a burgerbe attól nem leszel sem elhízott sem szívbeteg.- De a sörödet gondolom megiszod, ami sokkal toxikusabb a szójánál.
2013. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Utolsó. Szégyelld össze magad.


Egy ideje nem iszom sört, pont azért mert tele van gluténnal.. ÉS NE HOZD SZÓBA MERT HARAPOK ÉRTE. A sört, azt sajnálom..


Egyébként ha nem tartod magad hülye embernek, akkor gondolkozz el milyen hülyeségeket írsz.


A sör toxikus, a szója nem?

Ki eszik babot? KI A FENE ESZIK BABOT szerinted? Hát pont arról van szó, hogy problémásak a hüvelyesek.


Kutatási eredmények, igen összegezni kell őket, és akkor a szomszédaid, a barátaid, a családod nem gyógyszerfüggő beteg szerencsétlenek lennének.. merthogy jelenleg EZ jellemző a magyarokra. Nagy ívben tesznek a valódi táplálkozástudományra, a betegségek megelőzésére, és kur.vára betegek is.


Te ezt pártolod? Aljas hazaáruló.


Te mesterséges édesítőket és cukrot akarsz enni? Igen, a cukorevők betegebben, az aszpartám meg lehet hogy veszélyes. És ha nem az, akkor EGYEM? FA.SZOM, nem eszünk aszpartámot. Mi az az aszpartám, melyik állatban van benne hogy nekem azt ennem kéne?


"szemét kaja=meki +kóla" Tehát akkor a búzaliszt, cukor. Te is ezt írtad. Most akkor szerinted a cukor, liszt szemét (tehát a mekis kaja szemét) vagy nem. ÍRJ MÁR KÖVETKEZETESEN!


" Ha belegondolunk hogy volt amikor még ez az okos úrfi nem volt, addíg nem volt káros,"


A fa.szt nem volt káros. Mindig is az volt. Keleten ették (fermentálva) mert enni kellett. Tudták hogy sz.ar, de ez van. Most már mi is esszük, fermentálás nélkül.. gratula, a sötétség határtalan..


a tejivás is káros(ezt nem tudom honnan vették),

ONNAN HOGY BETEG PERVERZ SZOKÁS EGY MÁSIK EMLŐS ÁLLAT GENNYES TŐGYÉBŐL KISZOPNOD A TEJET. meg mert a tejivók között sok a cukorbeteg, rákos, csontritkulásban szenvedő.



szerintem nem. A húsevés is káros, szerintem NEM

No látod, egyetértünk.


(a szója-húsosok szerint). A szója meg kifejezetten halálos méreg(a tejipar szerint)


Ha rákos leszel tőle, akkor halálos. Ha nem, akkor csak megbetegítő méreg.



Persze egyszerűbb az élet ha sz.arsz mindenbe bele.

Menj el kórházakba, nézd hogy állnak sorban krónikus betegségekkel. Szokd a helyzetet.

2013. jún. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 snack16 ***** válasza:

Igen az alkohol egy méreg ha nem tudnád, ezért hányod ki, és cseszi szét a májad...plusz hiába szidod a cukrot a cukornál is több benne a kalória, rontja egy csomó dolog felszívódását, rontja az ösztrogén anyagcserét, csökkenti a tesztoszteron szintet. Ki eszik babot? Én... meg még kvasok ember. Vagyis én kérek elnézést, a Chilisbab meg hasonló kajákat nem is léteznek.Ott a sárgaborsó,lencse... teljesen jók. És ha beásztatnád és leöntenéd ezt a leved úgy fúznéd meg akkor nem finganál orba-szájba. De gondolj bele szója IZOLÁTUM... fel van dolgozva >90%-fehérje tartalom a szárazanyagban ember...tehát FEHÉRJE és nem szénhidrát(mint a sima hüvelyesekben általában). Én meg az én családom gyógyszerfüggők? Kösz hogy mondod, nem is tudtam! Én semmilyen gyógyszert nem szedek, de egy jó kis baktériumfertőzés után megnéznélek, azért ésszel a szükséges dolgok ellen. Honnan a csából vetted hogy én cukros lónyálat akarok inni????? Ennek semmi köze ehez az egészhez. Csak ha tudnád a cukornak is megvan a helye egy sportoló értendjében, csak hogy tudd a szervezeted minden szénhidrátot szőlőcukorra bont le, tehát az biztos egy nagyon káros anyag lehet.Hamár diszaharid(bocs ha neked külföldiül van)ott laktóz... vagy a maltóz mint a sörcukor. Hazáruló? A hazának mi a frász köze van ehez? És mindenkinek szíve-joga eldönteni hova tartozol ,én sem bántalak hogy te a hülyékhez... Az hogy melyik állatban van? Hát kérlekszépen Az ami kis *-.al fel van tüntetve hogy Fenil-alanint tartalmaz? Ha tudnád hogy az egy aminósav akkor tudnád hogy Minden szervezetben van. A metanul meg a gyümölcsökbe is benne van, habár tényleg mérgező(de nyilván mennyiség függő). Hogyha dekódolási nehézségekkel küzdesz, ne itt tombolj. Nem feltétlen a búzaliszt(a nem teljes kiőrlésű) meg a cukor a szemét, hanem maga a kombináció, a túl sok tartósítószer,és a túl sok cukor,zsír. Külön-külön oké a zsír is (nem a zsír zsírosít). Ez tetszik! "Az ásiaiak is tudják hogy sz@r, de eszik mert nincs más" Te retardált, most ennék, ha tudnák hogy sz@r??? Te tényleg ilyen sötét vagy? A fermentálás oké, ez a szénhidrátokat lebontja(ha tudod mi az a fermentáció). A szójaszósz, nattó stb mind fermentált, és?

Haha te tényleg egy ostoba állat vagy, gratulálok anyádnak, ha lehet add is át neki!! Ezer több tízezer éve iszzák, én nem szopom ki a tőgyéből... lehet te így teszel, sajnállak! Ez teljesen rendben van, ezt csak a hülyék tartják természet-ellenesnek(mivel "az állatok nem csinálják ezt" alapon, hát ők agyilag meg is rekedtek az evolúciós létrán) xd A tej erő egészség, ennyi, a tejfehérje az egyik LEGÉRTÉKESEBB FORRÁS ha tudnád(a tojás a másik). De milyen beteg dolog megenni egy madár kezdeti állapotban lévő magzatját... A legegyszerűbb élet ha hülye is maradsz, legalább az oktatásod nem kerül az állam pénzébe ;) És hazafi maradhatsz (mert én hazaáruló vagyok!)

Hát biztos a szójától állnak ott, meg hogy nem olyan űberharcosak mint te XDDDDD Mekkora szégyen, szokd a sárgaházat, (jah bocs már bezárták őket:( ) minden hülye itt rohangálhat közöttünk :S... Jajj te is... :((

2013. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 snack16 ***** válasza:
Csontrikulást(esetleg cukorbetegséget) kihagytam: ne haragudj, szegény tehén nem tehet róla hogy egyesek túl kevés Kálciumot, Magnéziumot visznek be, nem mozognak, nem isznak elég vizet/folyadékot,fehérjét, és cserébe túl sok cukrot esznek, vagy finomított gabonát(cukorbetegség a hasnyálmirigy elhalása, inzulin érzéketlenség miatt van, nem csak a cukor miatt)... A tejcukor nem finomított cukor, habár diszacharid. Ha benne vannak az enzimek is,és a szimbionta baktériumok.
2013. jún. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet..


" Csak ha tudnád a cukornak is megvan a helye egy sportoló értendjében, csak hogy tudd a szervezeted minden szénhidrátot szőlőcukorra bont le,"


Szánalom. Cukorfüggő sportolók.. Én nem eszem keményítőt, ami glükózzá bomlana le a testemben. Növényi rostok pedig emészthetetlen rostok. Tehát mit akartál ezzel a cukorrá lebomló szénhidrát dologgal?


Ugyan úgy nem eszünk cukorrá lebomló szénhidrátokat, mint ahogyan nem esszük az említett hüvelyeseket sem. Te eszed, áztatod.. kockáztatsz, fölöslegesen :)


"Az ami kis *-.al fel van tüntetve hogy Fenil-alanint tartalmaz? "


Aszpartámos élelmiszerekre van feltüntetve, hogy fenil-alanint tartalmaz.. húsban nincs aszpartám. Zöldségben sem. Értelmetlen aszpartámot enni, fölösleges, fölösleges kockázat.


"Nem feltétlen a búzaliszt(a nem teljes kiőrlésű) meg a cukor a szemét,"


Hát persze. Édességfüggő könnyedén megmagyarázza hogy a cukor és a liszt mennyire nem szemét. Alkoholista az alkoholt, gyógyszerfüggő a nyugtatót.. Oké. Akkor tessék enni. Tessék elhízni, betegnek lenni. Jelenleg ez a trend.


"Az ásiaiak is tudják hogy sz@r, de eszik mert nincs más" Te retardált, most ennék, ha tudnák hogy sz@r??? Te tényleg ilyen sötét vagy?"


Én lennék retardált? Tudod mit jelent az, hogy éhség? Tehát igen, ennék és eszik akkor is ha tudják hogy nem igazán jó, mert enni kell. Magyarok sem jó kedvükből eszik a kenyeret, hanem mert háború alatt nem volt más. Azóta mondjuk megváltoztak a körülmények, és néhány akasztófáravaló sulykolja az emberekbe hogy egyenek olcsó kenyeret, teljes kiőrlésű gabonákat.. hát ez van. De ezek nem a jó minőségről szólnak, hanem az olcsóságról, egy-egy ipar lobbijáról..


"A szójaszósz, nattó stb mind fermentált, és? "

És a fehérjeszerkezet is módosul, emészthetőbbé válik. Ez a lényeg, miért kérdezed hogy 'és'?


"Ezer több tízezer éve iszzák, én nem szopom ki a tőgyéből."


több ezer éve gusztustalan szokás. mára a krónikus betegségek egyik forrása. le kéne állni vele, mert suta dolog még mindig tejet inni. amikor annyival könnyebb

lenne az egészségügynek nélküle..



" A tej erő egészség, ennyi, a tejfehérje az egyik LEGÉRTÉKESEBB FORRÁS ha tudnád"


A tej egy gennyes undorító mocsok, minimális fehérjetartalommal, annak is egy része mérgező a szervezeted számára. Élet, egészség: ezt majd az elhízott, autoimmunbeteg, cukorbeteg szerencsétlenek arcába mondd. MIlyen egészségesek, röhögve mondd majd nekik, kérlek. Rákos emberek arcába, ők már tudják milyen jó a tej sok növekedési faktora.


"De milyen beteg dolog megenni egy madár kezdeti állapotban lévő magzatját... "


Pont annyira beteg mint bármi mást. Enni kell. Viszont nem fogok krónikus betegségeket okozó táplálékot enni. Tehát tojást eszem. De akár téged is, bár a húsod minőségét befolyásolja a kosztod.. úgyhogy csak óvatosan a szójával, gabonákkal.


"És hazafi maradhatsz (mert én hazaáruló vagyok!) "


Ne vedd magadra, költői túlzás volt részemről. Ha azt képviseled, hogy a magyar ember egyen olcsó szemetet (szóját, tejet, lisztet) akkor hatásvadász módon népellenségnek foglak kiáltani, hogy te legyél a rossz fiú. Mindketten tudjuk hogy ez csak rájátszás, de kettőnk közül te pártolod a megbetegítő élelmiszereket. Én max. mint élelmiszermérnök legyártom.


"minden hülye itt rohangálhat közöttünk"

Félj. Vagy velem kerülsz szembe az utcán, vagy a sz.ar kajáktól lesz krónikus betegséged. Én sajnálnám mindkettőt.


"Csontrikulást(esetleg cukorbetegséget) kihagytam: ne haragudj, szegény tehén nem tehet róla hogy egyesek túl kevés Kálciumot, Magnéziumot visznek be, nem mozognak, nem isznak elég vizet/folyadékot,fehérjét, és cserébe túl sok cukrot esznek, vagy finomított gabonát(cukorbetegség a hasnyálmirigy elhalása, inzulin érzéketlenség miatt van, nem csak a cukor miatt)... A tejcukor nem finomított cukor, habár diszacharid. Ha benne vannak az enzimek is,és a szimbionta baktériumok.

"


Ez az utolsó rész majdnem végig hülyeség.


Ha zöldségeket ennének az emberek, megfelelő lenne a d3 szintjük nem lenne kalciumhiány (csontritkulás). A tejfogyasztás mondjuk ezen csak ront, tudtommal. Én pont azt képviselem, hogy egyenek sok ásványi anyagot (legalább sok-sok zöldséggel, ez alap) ne egyenek gabonát.

Hogy a tejben milyen szimbinta baktériumok vannak? Rohadtul mindegy, szükség esetére tartogatunk nekik egy kis gyomorsavat. A probiotikus tejtermék egy eszméletlen nagy kamu.

2013. jún. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 snack16 ***** válasza:

Nem vagyok hajlandó mégegy hosszú választ írni. Elegem van a kilóméteres szövegekből. Az aszpartám nem a természetben van, hanem az alkotóelemei vannak. Attól hogy te hülye vagy és te csak a negatív marhaságot hiszed el. A tapasztalataid mik is??? Jah hogy semmi! Akkor? Cukorfüggő sportolók, hogy te ostoba vagy és nem sportolsz(ezért leszel kva beteg, habár csalánba sajnos nem csap a ménykü:( ), nem a sportolók cukorfüggőek és szánalmasak, hanem TE, a magas oktán számú benzin sem a trabantba való, tehát az egésznap bulizó, fszukat verő embereknek mint te, NEM ebben igazad van. De nem mindenki lesz beteg tőle. Mert te akkora táplálkozás tudományi szakértő vagy, meg hogy olcsó szemét... Okosan kell tudni gazdálkodni. Te biztos olyan ember vagy aki elolvassa a legújabb baromságot a "nők lapjába", és egyből levonod a következtetést. Milyen emberekről beszélsz te?! akik a tej miatt lettek betegek, meg a szójától... Te tényleg ennyire mindent elhiszel?? Biztos a neten volt hogy valamelyik különc orvos úgy döntött hogy ő "kitalálja" a spanyolviaszt, és a gúglin:D -n reklámozza magát, vagy ír egy könyvet a feltételezéseiről. Mert ezek csak feltételezések. Jah hamár cukorbetegség,cukor... Szerinted, ha egy cukor beteg bekómál miért kell neki szőlőcukrot adni? Mert alkoholtól elájult embernek is alkoholt kell adni?? Te tényleg hü lye vagy? :D Tessék elhízni, te nemsportolók, ti vagytok elhízva nem mi, pedíg mi "cukor-függők" vagyunk tudod.A trendeket meg pont le sz @arom. Ti a h ülye anti-science-et tartjátok jónak. Te ne egyél semmilyen szénhidrátot, edd az emészthetetlen rostot., mert az állítólag jó(kis menny. tényleg az), egyél mindennap gyümölcsöt, zöldséget és nehogy meghaladd a napi 30mg C-vitamint mert meghalsz(orvosok szerint...). A tejben van a d-vitamin, meg a bőrödben termelődik napfény hatására,és egy lipidszerű "hormon"...,tehát a zöldségekben biztos sok zsír van aminek csak kis százaléka d-vitamin(zsíroldékony). de te ne igyál tejet több marad az értelmes embereknek!Ha már itt tartunk akkor a csonthélyasokban van sok zsír (olaj formájában) de az már nem zöldség. Jah és hogy fszság amit írtam...ha tudnád hogy nem, nem írnál te marhaságot.

Zöldségből,gyümölcsből(früktóz...természetes CUKOR, de ugyan az) szedd öszze a szükséges ásványi anyagot,vitamint...sok sikert hozzá ;) meg főleg a d-vitamint!

Maradj vesztes, kerüld azt ami tényleg jó, mert valaki szerint rossz. De hogy a táplákozáshoz sok közöd sajnos nincs.

A lényeg és ne is húzzuk tovább ezt a sz@rt, Mind a szója,mind a tej,mind a cukor belefér egy egészséges étrendbe, ha te azt mondod nem te nem értesz a test működéséhez. Másodszor, hiába vagy oda az "összesküvés elméledért" ti azt nem veszitek észre, hogy pont így csapnak be titeket, mert aki mindent megkérdőjelez azt sokkal könnyebb átverni. A fordítottjával vernek át, amit ti logikusnak hisztek. Ennyi! Mindíg is fogsz bevinni káros anyagokat, és az alkohol,higítók,nehézfémek,dohánytermékek,kevés alvás, gázok, kevés mozgás, magas ösztrogén szint 10000x károsabbak mint a szója bármikor is lehetne, vagy a tej, vagy az ASZPARTÁM, vagy ezek keveréke. Igyál egyszer szójás,aszpartámmal ízesített tejet...nem fogsz meghalni, de próbáld ki a másikat is! A magyarokról meg ne is beszéljünk, nekik semmi köze ehez az egészhez. Ha meg az utcán találkozunk, szerintem inkább te félj! Habár én nem verekszem, de olyan csicskáktól mint te, nem vagyok besz@rva! Én befejeztem ezzel...

2013. jún. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Sértődött tinilány stílusában írsz..


Én is eszem d-vitamit, c-vitamint pont mivel én vagyok a 'pro-science', nem az 'anti-science'.


Én a tejfogyasztás mániádat tartom nőklapjás kategóriának. Tejben lévő d-vitamin.. ugyan már, legközelebb a sza.rban lévő vitaminra fogsz érvelni?


Én nem sportolok, hát nekem úgy alakult hogy a taichi értelmesebb mozgás mint valami 'sport'. Úgy 18 évesen kinőttem a játékokból, na. És azért mert nem 'sportolok' hanem az egyik legjobb hatású harctechnikai alkalmazásra kifejlesztett mozgást gyakorlom én leszek beteg, ugye? Azt amit arra is használnak hogy a sportban lesérült embereket rehabilitálják. Vagy úgy gondoltuk hogy mert én nem sportolok, nem is edzek? Ez a tinilányos viselkedés.. szélsőséges. Én nem nevezem sportnak a saját edzésemet, de persze hogy edzem.


Lehet hogy az aszpartám összetevői megtalálhatók a természetben.. ez elmondható a ciánról és az aflatoxinról is. Ettől még nem fogom az élelmiszeripar minden mocskát megenni. És legyünk értelmesek: amiről valóban felmerül hogy káros /tej, szója, gabona, aszpartam/ azt miért nem lehet elkerülni? A józan ész nevében kerüli el az ember, mert nem függő hogy mindenképpen szóját/tejet egyen.. És nyilván amikor az emberek többsége elhízott, beteg akkor megpróbálod ezt te elkerülni.


Cukrot meg baktériumok, gombák esznek. Miért kellene a véredet cukorral bombázni, a hasnyálmirigyedet túldolgoztatni amikor gondolom tudod, hogy a sok inzulin kiválasztás idővel inzulinrezisztenciát okoz. Akkor indokold már meg, hogy milyen jó a cukor/keményítőfogyasztás.

1. nem esszenciálisak

2. potenciálisan megbetegítőek. Innentől nincs miről beszélni.. Te edd, de legalább írd le a többi ember számára, hogy nekik nem ajánlod az ilyen anyagok fogyasztását, mert értelmetlen.


"Mind a szója,mind a tej,mind a cukor belefér egy egészséges étrendbe,"


DE AKKOR MI A FENÉÉRT BETEG MINDEN 2. EMBER? Miért zsírsonka 12 éveseket látok ha véletlen látok egy csapat gyereket? Miért jönnek száz számra a fogyókúrás, refluxos, allergiás, ízületi betegséges (satöbbi) kérdések a gyakorikérdések adott témaköreibe?


Véletlen sem azért, mert a most tárgyalt élelmiszerek betegségek kialakulásával hozhatók összefüggésbe, és az emberekkel meg elhitették hogy ezek fogyasztható élelmiszerek?


Ne hidd el, hogy veszélyesek. A tudomány azt mondja, hogy veszélyes (mondjuk a tej), bizonyos helyeken már évszázadok-ezredek óta nem fogyasztják, mert ismerik hogy nemkívánatos a hatása, én jókat beszélgetek azokkal akik különböző problémákból gyógyultak ki végre a tejtermékek elhagyása után, DE TE ne hidd el, hogy káros lehet a tej az emberre. Csak azt nem tudom, honnan veszed akkor a forrásaidat. A magyar tejszövetség honlapjáról? :D

2013. jún. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 snack16 ***** válasza:

Ha én tinilány stílusban írok, te értelmi fogyatékos vagy:(

Azért mert már rohadtul elegem van a sok ilyen emberből mint te. Sok, fárasztó, nekem az fontosabb hogy ne húzzam fel magam... Nem pro, max bro... ha már itt tartunk. Sok kamu kutatás volt, és ez nem csak a hatásossági oldalon volt, sok ellenkampány van akcióban. Ha tudnád a tej-szója pl rohadtul egymás ellen érvelget. De engem nem érdekel te mit eszel, szarsz ki,mit csinálsz. Te higgyél amiben akarsz, de legalább ne győzködj másokat a marhaságokról. A tej akkor is erő egészség, különben egy fejletlen,immunrendszer nélküli állatból nem csinálna felnőttet. Erősen elgondolkodtató, és nem a zöldég meg a fű teszi ugyanezt. A tej mellett sok jó van, és a kalcium alapból a savas közeget szereti, amit se szezámmagból, se mittudomén miből nem kap meg. És nem a szarban nincs semmi, hacsak nem a selejt emésztésre alkalmatlan emberek közé tartozol, mert akkor sajnos a szarodat is megehetnéd. Amúgy az állatok is megisszák a tejet... pl farmon, pedíg már nem kismacskák hamár a macskára is gondoltam. A növekési faktorok, és az inzulin elég fontos szerepet játszik az izomzat növekedésében. A laktóz is segíti a kalcium beépülését, ha benned csökken a laktáz enzim aktivitása az sem a tej hibája, a korodé vagy a genetikádé. Mind a tej-mind a tejermékek hasznos részei a táplálkozásnak. Mégegyszer,a tej nem okoz csontritkulást.

Miért mindíg a beteg emberekre lyukadunk, ki? Attól hogy sok az elhízott és beteg ember az nem feltétlen ezeknek az életlmiszereknek a hibája...Hanem a sok reklámé,társadalomé, "okos" szülőké, akik nem akarnak főzni, foglalkozi a kölykükkel. Mégegyszer a szóját kivéve rohadt régóta isznak tejet,esznek kenyeret, kolbászt, túrót sajtot,sonkát... amik ellen most megy a "boszorkányüldözés"/ugyanez ázsiában csak a szójával. Nem volt bajuk. De most a helytelen életvitelt/globalizációs problémák, minőségi éhezés miatt támadsz/nak élelmiszereket. Ott a fegyencedzés cimű könyv, nem követem az elveit, de le van benne írva ha keményen edzel még a süti is belefér. És börtönben nem azt eszel amit akarsz, mégis izmosak. A csontritkulás, cukorbetegség,reflux(a kevés étkezés,de egyszeri sok zabálás miatt van nem a tejtől) mint az ülő életmód, egész éjszakás buligatás(alváshiány),mértéktelen alkohol fogy.,dohányzás már fiatal korban, állandó mekizés, fogamzásgátlók szedése,tv-számítógép... Hiánybetegég miatt dagadtak! minőségi éhezés! Eszenciális zsír,vitamin hiány, és ezért spájzol ezerrel a szervezetük. Ezen gondolkodj el, a thai chi meg a halandzsa (egyik legjobb, na ne röhögtess) harcművészet is jó, de nem felsőbbrendű ... Mert sérült sportolók, koxos sportolók, akik erre áldozták fel az egészségüket hogy célt érjenek el. Te meg?? Arra véded ilyen komolyan az egészséged hogy itt bu zulhass?! Ezért kár, inkább gyorsan kezdj el füvezni és betudjuk annak...

Én sajnos ismerem a forrásaidat, egyik nagyobb marhaság mint a másik, beírod gugliba egyből vagy 30 jön ki belőle, szinte copy-paste az egész okosság, biztos valami unatkozó anyuka írhatta, de tudományos bizonyítékok már kevésbé, BRO-science mint hogy a szójától leszel nő. Ez nem igaz, és erre kezdenek rájönni az emberek. Régen a tojás is potenciális veszélyforrás volt, mint a koleszterin. Mindennek a MÉRTÉK a hangsúly. A víz létfontosságú de igyál meg 10 L vizet egyszerre! Ugyanúgy megöl. Ne legyél ostoba, mert te sem gondolkodsz, csak elhiszed amit azok mondanak akik csak feszültséget kelltenek, VAK-LÁRMÁT! Később úgyis rájön mindenki hogy "ez" hülyeség volt, de egyből jön a következő áldozat! Mint a középkorban a keresztény egyház, ez a te "tudományod"... És tényleg ne folytassuk. Nem érdekel mit szólsz a dolgokhoz, téged se én mit... Annyi tévhitet csináltak a tudósok, és a kutatásokat manipuláló emberek mint ti.

UI: nem, a te szervezeted is glükózon él, sajnos... csak a különbség a felszívódási idő között van. Ha jól tudom a keményítő egy poli-szacharid ami sok cukor molekulából áll és ezt tördeli a szervezet sok apróra. Energiára szüksége van a szervezetnek, és ha ezt nem szénhidrátból fedezed akkor azt vagy zsírból(ez lényegesen lassabb, hormonok előanyaga a koleszterin) vagy fehérjéből teszed(ezzel nem jársz olyan jól) legrosszabb esetben alkoholból teszed. Ha nem viszel be elég kalóriát az izmaidat fogod lebontani(katabolikus állapot), habár ez neked sokat nem számít.

2013. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nincsenek érveid..


A tej egészség, EGY BORJÚNAK! Te borjú vagy?


Nem vagy buta (ezennel lezárnám a gyermeteg sértegetős, lenézős stílust.. semmi értelme jó móka volt, de túlhaladtuk) nem akarom hogy felhúzd magad a témán. Egyszerűen rögeszmésen ragaszkodsz a megszokott dolgokhoz.


Hogy nem veszed észre, hogy egy szarvasmarha tejét meginni abszolút nem természetes? Ezen nincs mit cáfolni, ez perverz.


Az is logikus (kutatások nélkül is) hogy egy csecsmő/borjú igényei mások mint egy felnőtté. A borjúnak növekedési hormon kell - neked nem.

A borjúnak x fehérje jó, benned az autoimmun reakciót vált ki. Most ez van... nézzünk szembe vele.


Látom te pozitívan ítéled meg az inzulint, növekedési faktorokat. Az izomzat fejlődésében, mégis hova akarod fejleszteni az izomzatot? FELNŐTT emberek vagyunk. Ami az izmod fejlődését stimulálja az a rákodét is!


A laktóz ugyan mit segít.. az emberek 70% lebontani sem tudja felnőtt korában.. kalcium.. ha a kalcium felszívódna/beépülne a csontokba tejből, nem lenne népbetegség itt tejivóéknál a csontritkulás. Szerintem logikus..


Indokold már meg a tej miért hasznos.. nem iszom, és nem érzem a haszon hiányát. Hogy csontritkulást okoz-e, ki kell egyeznünk abban hogy nem tudhatjuk meg mert Te is hiszel egyes tanulmányoknak, én pedig másoknak. A lényeg tanulmányok nélkül is egyértelmű: a tejivás nem segít a csontritkulás elkerülésében. Akkor meg minek? Nem jobb az aki issza, de a kockázatokat ismerjük.. nedvesítő hatású élelmiszer, benyákosodik tőle a test, vizenyős lesz, narancsbőrös (nők). Egyszerűen.. hogy lehet mellette érvelni..


A beteg emberek miért az élelmiszerektől betegek? Mert elhagyják a tejet és a kenyeret, és rendbe jönnek. Nem írtam ezt korábban?


A fegyencedzés és a börtön.. a fegyencedzés táplálkozástudományi/egészségügyi tartalma a nulla. Edzéselméleti értéke van. A börtönökbe úgy áramlik be a kox mint inzulin hatására a cukor a sejtekbe.. Izmosak? Hát úgy nem nehéz.


Hiánybetegségek miatt dagadtak (én ezért akarok normális stílusban vitázni, mert vannak ám közös pontjaink) persze hogy amiatt. És mitől lesz hiánybeteg valaki? Hát a tápanyagszegény gabonákat, tejet eszik. Húsok és zöldségek helyett.


Hogy a taichit nem ismered, számodra nem képvisel értéket, ehhez nem szólok semmit. Ha kapcsolatba kerülnél vele, úgy gondolom máshogy vélekednél. De mivel taichival ritkán fogsz találkozni (az edzések döntő többsége kamu) így igazából mindegy is a téma. Nekem jó, én többre tartom másnál - de van aki meg a teniszt tartja többre más edzésnél. Na bumm. Kinek mi, nekem azok a képességek fontosak, amiket a taichi segít fejleszteni. Másnak pedig más fontos, így eltérő lesz a preferenciája..



Intelligensnek látlak, tehát a záró soromban kell hogy láss rációt.


BRO-scienc-et emlegetsz.. és kevered a valóban kamu cikkeket (nőklapjás koleszterin cikkek, káros hús káros tojás) és a valódi tudományt.

Persze hogy a tojásos, koleszterines mítoszok kamuk. Dehát sohasem volt alapjuk. A tojás, koleszterin természetes táplálékok, sosem lesznek megbetegítőek.

Mérték? Nem tudsz annyi vizet inni, annyi tojást enni, hogy megbetegedj. Jelez a tested hogy tele a gyomrod. Az igazi étel nem mérgező mértéktelenül sem, mert korlátozott a gyomor kapacitása. A MEGBETEGÍTŐ étel viszont már kis mennyiségben is autoimmun folyamatokat indít be, károsítja a bélhámot (ÁBSZ) stb. Na ez a nem mindegy. Nem tudom túladagolni a koleszterint hiába eszem, de nekem is kiütéses lesz a karom a tejtől, fo.sok a tejcukortól, felmegy az inzulinszintem - nő az inzulinrezisztenciám.


Ezek felett te szemet hunysz. De nem értem egészen miért.. miért tartod összeesküvésnek, kamunak. Hogy nem kapcsolod össze a cukor-lisztevést -> magas vércukor - inzulinszinted az inzulinrezisztenciával, cukorevéssel. Ha nem eszik cukrot, a 2. típusú cukorbeteg meggyógyul! Mert helyrejön az inzulinrezisztenciája, ehhez mit szólsz? Ez tény, erre is van válaszod? Vagy ez is vak lárma, inkább szedjen gyógyszert aki cukorbeteg? Betegségre terelem a szót, mert egészségügyi vonatkozású a téma.

2013. jún. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!