Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha 2 edzés közt várok 1 vagy...

Ha 2 edzés közt várok 1 vagy 2 napot, de még mindig izomlázam van, akkor már lehet újból edzeni vagy várnom kell még?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm

2012. nov. 20. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Arra az izomra, ahol nagy izomláz van, ne eddz még. Nem regenerálódott teljesen.
2012. nov. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Unknown525 válasza:
Nekem amikor izomlázam volt (eddig 100%-ban bevált) mindig ráedzettem és az azt követő napon jelentősen csökkent az izomlázam.Az tény,hogy fájni fog,de nem kell megijedni.Nálam a bemelegítés és 1 széria után már enyhülni szokott a fájdalom és egyszer sem sérültem meg,vagy hasonló.Ha csak vársz,hogy elmúljon,akkor az 2x annyi időbe telik,mint ha ráedzenél.
2012. nov. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha súlyzós edzésről van szó és cél az izomnövekedés, akkor baromság ráedzeni!
2012. nov. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Unknown525 válasza:
én magam is súlyzós edzést csinálok és sosem volt gondom abból,hogy ráedzettem az izomlázra,sőt,utána még ugyan azt a súlyt könnyebben tudtam mozgatni,de nem akarok meggyőzni senkit,nekem bevált az a lényeg,nem is egyszer.13 éves koromban is bevált,és most 18 éves koromban is.(sokszor abbahagytam és elkezdtem az edzést,szóval volt egy pár alkalom,amikor izomlázam volt (és mindig súlyzókkal edzettem)).Én arra esküszök,hogy az izomlázra rá kell edzeni.
2012. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én meg nem. Az izmoknak kell regenerálódási időt hagyni. 27 éve edzem, nem hiszem, hogy több tapasztalatod van.
2012. nov. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Unknown525 válasza:
Nem a te tapasztalatod vitatom,csak a saját tapasztalataim írtam le,hogy soha nem volt abból gondom,hogy ráedzettem az izomlázra,sőt előnyömre vált.De itt gyk-en is olvasgattam az izomláz után és a többség a ráedzés mellett voksolt.De majd a kérdező eldönti,mit fog csinálni.Mindenesetre nem írok ide többet,fölösleges lenne vitatkozni,hiszen te azt vallod,én ezt.
2012. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja, de dobjál már képet, hogy mennyire lettél izmos a módszereddel.
2012. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig ha annyira izomlázas vagy, hogy fáj, akkor több kárt csinálsz azzal, hogy ráedzel, mintha kihagynál egy edzést. Ezzel elcseszed a regenerációt. De mondom, ez az izomláz mértékétől függ. Ha csak olyan "érzem az izmom" dolog van, meg húzódik enyhén (nem fájdalmasan), akkor az még jó is. De egyébként ha szabályosan végzed a gyakorlatokat, akkor nem is nagyon tudsz ráedzeni egy héten 2x ugyan arra a testrészre. Legalábbis olyan intenzíven nem. Például vállazós nap után egy mellezős napon a fekvenyomásnál ugyan úgy dolgozik a vállad, de nem kéne, hogy fájjon. Most csak mondtam egy hülye példát.
2012. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Erről van szó. A testépítés az nem a "ki tud edzeni minél többször egy izmot egy hét alatt" sport!!
2012. nov. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy a kérdezőnek heti 4 mell+bicepsz napja van. Ez esetben gondolom papucsban jár edzeni :)
2012. nov. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!