Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjem el? Bővebben lent.

Hogyan kezdjem el? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kb 4-5 hónapja járok kézilabda edzésre utána viszont bemegyek kondizni. Mostmár szeretném komolyabban elkezdeni hogy csinálok magamnak egy étrendet/diétát + edzéstervet. Milyen étrendet/diétát ajánlotok nekem? Ha tudtok akkor valami teljes testes edzéstervet is linkelhettek! Mit gondoltok erről az étrendről?

[link]


Márciusba leszek 15 éves, 175 cm vok kb, és 60-65 kg.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. jan. 11. 21:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg azt is írjátok már le hogy milyen főtkajákat lehet enni! Bocs ebben nem nagyon vagyok még szakértő
2013. jan. 11. 21:17
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, hogy 15 évesen már van rá eszed, hogy odafigyelj a kajára, mert hát ugye ezen áll vagy bukik az egész fejlődésed, de ezzel Te nyilván tisztában vagy. A korodból adódóan én még nem ajánlanék durva súlyzós edzéseket, saját súlyos gyakorlatok legyenek leginkább.


A belinkelt étrend egész jó, az egyetlen baj a túróval van, hogy azt reggel nem igazán javallott, mert lassan felszívódó fehérje (kazein) van benne, az meg estére ideális, reggel gyorsan vissza kell lökni a vér aminosav szintjét olyan magasra amennyire csak tudod, ezért én reggelire inkább 50-100g zabpelyhet javasolnék egy adag fehérje turmixszal. Viszont edzés után is menjen le egy turmix, csak akkor tegyél még hozzá 40-50g szőlőcukrot (lehet kapni por formában rossmannban például). Egyébként jó az étrend, csak a tonhal nagyon drága. Jobban járnál, ha sült csirkemellet vinnél teljes kiőrlésű kenyérrel, de akár a pufirizs is mehet.

2013. jan. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Okés, köszi szépen a választ! :D
2013. jan. 12. 11:40
 4/4 A kérdező kommentje:
És amúgy mi a helyzet a hétvégékkel? Ott milyen főtkajákat lehet enni?
2013. jan. 12. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!