Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aminosav vagy tömegnövelő...

Aminosav vagy tömegnövelő vagy esetleg tesztoszteronszint növelő?

Figyelt kérdés
Célom az izomtömeg növelés, tudom hogy a legfontosabb a diéta és a pihenés ezek megvannak. Heti háromszor edzek és fehérje turmixot is rendszeresen iszok.Nem azt mondom hogy sovány vagyok de nincs rajtam túl sok "gyúrni való". De olvastam hogy mind 3 három jó erre a célra szerintetek melyik a leghatásosabb ?? (173cm vagyok és 61kg)

2013. febr. 19. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Elsősorban tömegnövelő étrend legyen. + kell multivitamin, edzés után vagy tömegnövelő vagy tejsavóprotein + 40-50g gyors ch (pl dextróz).

A tesztoszteron-optimalizáló fiatal korban nem ér semmit, utána sem sokat. Ha ezek megvannak, akkor majd költhetsz pl kreatinra is.

2013. febr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Célom az izomtömeg növelés,tudom hogy fontos a diéta,, -itt valami nem jó!Neked tömegnövelő étrend kell,nem diéta ,ha izomtömeget szeretnél magadra pakolni!

Ne tömegnövelőt vegyél,hanem protein + gyors ch (pl.vitargo,dextróz...),majd mellé mehet valamilyen vitamin csomag (pl.multi pro)!

Ezek a legfontosabba,tehát : Étrend +protein+gyors ch + vitamin !

Ha ezek megvannak,jöhetnek :kreatin,aminosav!

De a tesztófokozóknak semmi értelme 30 alatt... :)

2013. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Izomtömeg növelő étrend alatt azt érted hogy figyeljek arra hogy sok fehérjét és szénhidrátot egyek?? Mert eddigazt csináltam.
2013. febr. 19. 17:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2013. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezekből ált az étrendem csak talán nem volt meg az elegendő szén hidrát de azért köszönöm . Még két kérdésem lenne 1. Oliva olajjal mi a helyzet?? 2.Itt lehet én vagyok a hülye de olyat olvastam már nemtudom hol hogy reggel a fehérje turmixba is lehet a zabpelyhet enni.Mármint úgy értve hogy a tej helyett fehérjeturmix tejjel plussz a zabpehely. Nos ez így lehetséges???
2013. febr. 19. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:

oliva is mehet, de fontosabb a lenmagolaj és a halolaj.

Reggel protein+zabpehely a legjobb, de nem tejjel, hanem vízzel. A tejet hanyagold! Nem kell a tejcukor és tejzsír.

2013. febr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De akkor mehet bele a turmixba a zabpehely ?? És még egy kérdés: Erről a "Vita Complex" nevű készítményről van valami vélemény ?
2013. febr. 19. 18:47
 8/9 anonim ***** válasza:
mehet persze, a vitamin Complex elég gyengus, inkább vitabolic legyen, amiben már van elég B-vitamin is.
2013. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok a gyors és tartalmas válaszaidért. Köszönöm:)
2013. febr. 19. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!