Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes-e konditermes és ún....

Lolac12 kérdése:

Érdemes-e konditermes és ún. street workoutot együtt csinálni?

Figyelt kérdés

Mivel van most elég sok szabadidőm, én arra gondoltam hogy mindennap fél - 1 órára kiteszem magam a húzódzkodó és tolockodó rudakra, vasárnap kivételével, és emellett még 3x lejárni konditerembe. Még annyira nem vagyok erős, hogy teljesen tudjak a saját testsulyomnál tartani, jelenleg kb. 10 felhuzás megy hátból/mellből, 8 bicepszből. fekvőből 70-et tudok egyhuzamban lenyomni.

Nagyon bejön nekem ez a szabadsúlyos edzés, de mivel szeretnék izmost is növelni, ezért szeretném még a súlyzos, konditermes edzést is mellé, mert ahogy olvastam az hatásosabb. a street workoutot még úgyis eltudnám képzelni kondi mellé, hogy csak pár sorozat/gyakorlat, de a nyújtást az izmoknak szerintem elég jól elvégezné.



2013. máj. 23. 23:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ebből túledzettség lesz.

Izomnöveléshez kell a pihenőnap.

El kell dönteni mit akarsz.

2013. máj. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Vagy valamelyiket komolyan,vagy mindkettőt komolytalanul...remélem érted mit akarok kinyögni.
2013. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 poiu ***** válasza:
Amit tudsz, óriási! Szerintem ideje konditeremre váltanod. A 70 fekvőt hiába fejleszted fel 80-ra...
2013. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
Mi úgy csináljuk (edzőpartneremmel), hogy 3napos osztott + 1 nap köredzés, amiben több a saját súlyos gyakorlat melléjük még C&J és felhúzás
2013. máj. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
kérdező ez így sok lesz. Heti 6 nap húzódzkodás-tolódzkodás + 3 súlyzós edzés?? Így nem lesz izomnövekedés, ez bőven túledzés.
2013. máj. 24. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Abban nme vagyok biztos hogy ilyen könnyen kilehet jelenteni hogy mindenkinek egyaránt reagál a szervezete bizonyos edzésekre és abból rögtön túledzés lesz. A 70 fekvő jó, kezdhetsz gyakorolni az egykezes fekvőkre (kezdetben széles láb, talán kis is fordulhatsz), nem éri meg ilyen sok ismétlést csinálni attól nem leszel erős. A konditerembe meg minek járnál le 3X bohóckodni? Fáraszd ki magad rendesen az egyik edzésden és akkor nem kell lemenned. Nyújtást a súlyzós edzés nem végez el, nyújtani tudsz sajáttestsúlyos edzés után is. Dönsd el mit akarsz és csináld azt, sajáttestsúllyal is lehet izmot növelni csak lassabban, azt ajánlom azt csináld amit jobban élvezel.
2013. máj. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért ne jelenteném ki, ha én így gondolom? Nem te szabod meg, hogy mi mit írjon.:) Szerintem túledzés a 3 kondi + 6 saját testsúlyos edzés. De valahogy te is így érzed, mert javaslod neki a kondi elhagyását. :)
2013. máj. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Dogmatix91 ***** válasza:
Azért mondta, hogy nem lesz belőle túledzés, mert sok olyan street workoutos van akik minden nap edzenek és bírják. Más edzésforma, nem terheli le annyira a szervezetüket, nem egy izomcsoportot bombáznak, hanem a teljes testüket (ez nem egyenlő egy konditermes teljes testedzéssel). Viszont a 6sajátsúlyos és a 3 konditermi edzés egyenes út a túledzéshez. Feltéve, ha nem beszélgetni jár a terembe az illető.
2013. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Csak azt mondom hogy van olyan ember aki heti 10 edzéstől sem lesz semmi baja és van akinek heti 5 is sok, mindenkinek máshol van a határ túledzés szempontjából. + lehet hogy ő megteheti hogy napi 10 órát aludjon és pihenjen regenerálodjon rendesen, ezt nem tudhatod.
2013. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Senki nem bír 10 edzést naturálban. Vagy akkor az nem edzés, hanem pinalegyezés!
2013. máj. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!