Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A súlyzókkal való edzés...

A súlyzókkal való edzés tényleg olyan rossz, mint ahogy a Fegyencedzés c. könyv beállítja?

Figyelt kérdés

Mert ott rendesen lehúzzák. Persz minden ártalmas ha ész nélkül csinálják,de ha valaki nem versenyszerűen űzi csak mondjuk az egészsége érdekébenakkor is tönkreteszi az izületeket? Még ha fokozatosan, szép lassan erősödik hozzá valaki akkor is?

Szteroidok és minden egyéb nélkül?

Különben is miért nem erősek azok aki súlyokat emelgetnek?

Másképp erősek szerintem.Nem tudnak zászlót csinálni meg egykezes húzodzkodást,de olyan súlyokat emelgetnek amit a zászlócsinálók nem tudnak.

Úgy van beállítva a könyvben,mint ha teljesn természetellene lenne súlyokat megemelni.

Természetesebb a kézenállás? Az talán közelebb áll az ember anatómiájához?



2013. jún. 20. 18:43
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
Bármilyen testtel és genetikával befeküdhetsz 300 kiló alá, csak nagy valószínűséggel lesérülsz, esetleg meghalsz.
2013. jún. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
Tehát mint mondtam, ott csak a józan ész szab határt.
2013. jún. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 *Glissade* ***** válasza:
64%

"Bármilyen testtel és genetikával befeküdhetsz 300 kiló alá, csak nagy valószínűséggel lesérülsz, esetleg meghalsz."


Ezt a lehetőséget én kizárnám, alapból a fegyenceseknek és kondizoknak is az a céljuk, hogy életben maradjanak és lehetőleg izmosak, erősek legyenek még ebben az életükben;)

2013. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 *Glissade* ***** válasza:
60%
Megpróbálkozhatnék én is kézenálásban a fekvőzésel (esetleg egy kézzel), de valószínűleg fejre esnék:)
2013. jún. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

A 300 kiló egy extrém példa volt, hogy megértsd a lényeget, de úgy néz ki nem sikerült.

Mint már mondtam, kondiban folyamatosan növeled a terhelést, ameddig bírod, saját testsúlynál pedig folyamatosan csökken, mivel ugyanazt a súlyt használod, de erősödsz.

2013. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 *Glissade* ***** válasza:
100%

"Mint már mondtam, kondiban folyamatosan növeled a terhelést, ameddig bírod"


Ez naggyából igaz.


"saját testsúlynál pedig folyamatosan csökken, mivel ugyanazt a súlyt használod, de erősödsz."


Ez így nem igaz... egy könnyített gyakorlatnál a testsúlyos kevesebb % emeled, míg egy nehezítettnél már nő a terhelés is.

Gondolj csak bele, ha ez nem így lenne nem fejlődnél erőben, max csak erő állóképességben.

Az erő fejlesztésének alap feltétele a terhelés növelése.

2013. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
Ezért írta, hogy egy pontig nő, kondinál meg bármeddig nőhet, ne legyél már ilyen értetlen.
2013. jún. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 *Glissade* ***** válasza:
60%

Már teljesen bele gabajodtatok a sok érvelésbe:))))

Az utolsó mondatod naggyából igaz, de nem jelenti azt, hogy kevésbé lenne káros az ízűletekre bálymelyik edzés fajta is.

2013. jún. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 *Glissade* ***** válasza:
Szerintem me gkéne vitatnunk azt az esetet is, amikor valaki a konditermet és a fegyencedzést kombinálja;)
2013. jún. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

A súlyzós edzés tényleg ártalmas tud lenni az ízületekre, de a saját testsúllyal edzés is ha már erről van szó. Ezért fontos, hogy előre megszerkesztett és egy nálad hozzá jobban értő ember által leellenörzött koncepció szerint építsd fel az edzést.


Mindazonáltal az amit a fegyencedzésben olvastál tényleg marketingfogás. A súlyzós edzés nem rossz, a fegyencedzés sem, szerintem az az ideális ha kettőt kombinálod.

2013. jún. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!