Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A súlyzókkal való edzés...

A súlyzókkal való edzés tényleg olyan rossz, mint ahogy a Fegyencedzés c. könyv beállítja?

Figyelt kérdés

Mert ott rendesen lehúzzák. Persz minden ártalmas ha ész nélkül csinálják,de ha valaki nem versenyszerűen űzi csak mondjuk az egészsége érdekébenakkor is tönkreteszi az izületeket? Még ha fokozatosan, szép lassan erősödik hozzá valaki akkor is?

Szteroidok és minden egyéb nélkül?

Különben is miért nem erősek azok aki súlyokat emelgetnek?

Másképp erősek szerintem.Nem tudnak zászlót csinálni meg egykezes húzodzkodást,de olyan súlyokat emelgetnek amit a zászlócsinálók nem tudnak.

Úgy van beállítva a könyvben,mint ha teljesn természetellene lenne súlyokat megemelni.

Természetesebb a kézenállás? Az talán közelebb áll az ember anatómiájához?



2013. jún. 20. 18:43
1 2 3 4 5
 31/46 *Glissade* ***** válasza:
Ên mondtam, hogy nekem van igazam:) Csak a két kisfiú nem hitte el:)
2013. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
36%

Olvass már vissza te szerencsétlen. Nem azt mondtuk, hogy a saját testsúlyos nem lehet rossz hatással az ízületekre.

Te állítottad, hogy a saját testsúlyos edzés UGYANOLYAN ártalmas, mint a súlyzós.

Idézem mégegyszer: "A sajáttestsúlyos edzés igyanúgy nyírja az ízületeket mint a súlyzózás."

Erre írtam: "#4, ez mondjuk nem igaz, közel sem nyírja annyira az ízületeket, mint a súlyzózás."


Ennyire nehéz legyen a felfogása valakinek, hihetetlen.

2013. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
21%
Ne foglalkozz vele, az ilyen csak hajtja a saját hülyeségét, hagyd rá, legyen neki igaza.
2013. jún. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 Szergej55 ***** válasza:
Szerintem kérdezzünk meg egy profi tornászt arról, hogy milyen jó az ízületeknek a szabad testsúllyal végzett edzés (NEM Béci vagy Józsi délutáni programjára gondolok, hanem a túlzott megerőltetésre, ami viszont ugyanúgy bekövetkezhet bárkinél).
2013. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Szerintem is fejezzétek be és ne vitatkozzatok.

Reméltem kapok érdemi választ. Van esetleg itt olyan aki érti ia a témához.Aki szakami szemmel is tud véleményt alkotni?

Vagy a kérdésem is felesleges hiszenmindkettővel lehet egészségesen edzeniéletünk végéig?

2013. jún. 21. 19:01
 36/46 *Glissade* ***** válasza:

Kérdező, szerintem már elég jól kiveséztük a dolgot. Természetesen lehet mind a kettővel úgy edzeni, hogy egészséges maradj:)

Ez nagyban függ a genetikádtól és attól, hogy, hogyan edzel, milyen intenzitással, a gondolkodás-módodtól, céltól stb.

Ennél pontosabb választ így látatlanban, senki nem fog tudni adni neked!

Próbáld ki, és majd kiderül, hogy bírod-e.

2013. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 *Glissade* ***** válasza:

Szergej55-nél a pont, a "híresen ízűlet terhelő" mozgások nagy része sajáttestsúlyos edzés:)


Pl. RSG, Balett és különböző balett alapú táncok, szertorna, akrobatika, break tánc, step-tánc, modertánc stb.

Persze a kondi is.

2013. jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 *Glissade* ***** válasza:
Hivatásos táncos vagyok! Csak tudom, hogy miről beszélek:)))
2013. jún. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

"kondiban folyamatosan növeled a terhelést, ameddig bírod, saját testsúlynál pedig folyamatosan csökken, mivel ugyanazt a súlyt használod, de erősödsz."


Saját testsúlynál csökken? Lehet hogy azóta már leírta valaki hogy miért nincs igazad, de dióhéjban: ugyanakkora súllyal (jelen esetben saját testsúllyal) dolgozva is sok módja van annak hogy nehezebbé tegyél egy gyakorlatot.

Pl. fekvőtámasznál: ha neked már nem elég a normál fekvőtámasz nehezítsd azzal hogy a lábadat felrakod pl. egy téglára, így a felsőtested (amelynek edzése a cél jelen esetben) a saját súlyod még nagyobb hányadát lesz kénytelen emelni. E logika mentén még tovább nehezítve ezt a teljesen alap gyakorlatot szép lassan eljuthatsz a kézenállásos fekvőtámaszig is, sőt tovább:


http://www.youtube.com/watch?v=PpN98L1XL50&hd=1


http://www.youtube.com/watch?v=95fApjT8J8c&hd=1

2013. jún. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
Ja és arra hogy a súlyzózás vagy a fegyenc nyírja e az ízületeket jobban nekem az a válaszom hogy mindkettő ki fogja nyírni őket ha hülye fejjel, türelmetlenül kezd bele valaki. Így aztán csak gratulálni tudok azoknak akik képesek ilyenen vitázni. Felültetek a korábban már említett "gyűlöletmarketingnek" amelynek célja összeugrasztani a kondisokat a calisthenics-esekkel (fegyenc, street workout stb.). Írom ezt úgy hogy én magam a saját testsúlyos gyakorlatokat választottam (a gyakorlatokon kívül mást nem is veszek komolyan a Fegyencedzés c. könyvből).
2013. jún. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!