Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A súlyzókkal való edzés...

A súlyzókkal való edzés tényleg olyan rossz, mint ahogy a Fegyencedzés c. könyv beállítja?

Figyelt kérdés

Mert ott rendesen lehúzzák. Persz minden ártalmas ha ész nélkül csinálják,de ha valaki nem versenyszerűen űzi csak mondjuk az egészsége érdekébenakkor is tönkreteszi az izületeket? Még ha fokozatosan, szép lassan erősödik hozzá valaki akkor is?

Szteroidok és minden egyéb nélkül?

Különben is miért nem erősek azok aki súlyokat emelgetnek?

Másképp erősek szerintem.Nem tudnak zászlót csinálni meg egykezes húzodzkodást,de olyan súlyokat emelgetnek amit a zászlócsinálók nem tudnak.

Úgy van beállítva a könyvben,mint ha teljesn természetellene lenne súlyokat megemelni.

Természetesebb a kézenállás? Az talán közelebb áll az ember anatómiájához?



2013. jún. 20. 18:43
1 2 3 4 5
 41/46 *Glissade* ***** válasza:

"Felültetek a korábban már említett "gyűlöletmarketingnek" amelynek célja összeugrasztani a kondisokat a calisthenics-esekkel (fegyenc, street workout stb.)."


Én nem vagyok kondis, a fegyencedzés könyv pedig nem köt le:)))

Vagyis nem tartozom egyik táborába sem:)

2013. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Erő szempontjából megkülönböztetjük a saját testsúly mozgatását, meg a saját statikus testtel külső súlyok mozgatását. Az izmok és az erő szempontjából más a kettő, az ízületek szempontjából nem. Sőt,bármilyen hihetetlen létezik húzódzkodás súllyal, láttam már zászlót is súllyel de láttam már fekvenyomni embereket 40-50 kilóval...


Egyébként meg ki venne meg egy olyan könyvet aminek a címe: "Paul Wade: Edzés a játszótéren"??

2013. jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
A Street Workoutosok.
2013. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 poiu ***** válasza:
Szergej55: szerintem is. A tornászok és a kondisok gyakorlataiban vannak olyanok, amik nyírják az izületeket, pl. amikor nyak mögé dolgoznak. A kondisok ezeket nyugodtan elhagyhatják, a tornásznak azonban nincs ebben választása. A fegyenceknek van.
2013. jún. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Hát figyu,ha a súlyzós edzés tönkreteszi,akkor a fegyencedzés is.Merthogy mi is a lényegi különbség? semmi.Fegyencedzés=terhelés,súlyzós edzés=terhelés.A test nem fog különbséget tenni.Egyik sem rosszabb vagy jobb a másiknál,egyiket sem kell túlzásba vinni,ez a megoldás.
2013. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Csak marketingpszcihológia.Az emberek szeretik a merész,újszerű dolhokat és szeretik magukat jobbnak érezni másoknál.A könyv ezt mind megadja nekik: szakít a súlyzózással és egy latszólag könnyebb edzést mutat,macsó hangnemben és bemeséli nekik hogy mennyivel jobbak mint a kondisok.A sok laikus meg elhiszi.

Szerintem szánalmas amikor valamit mas derogálásaval próbalnak felemelni.


És a súlyzós edzés normálisan végezve semennyire nem káros.

A test csak a terhelést érzi,nem tufja hogy az mitől keletkezik.

2013. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!