Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Formásodás, feszesedés diéta...

Formásodás, feszesedés diéta nélkül, cardióval és súlyzózással?

Figyelt kérdés

155 cm vagyok és 54 kg.( lány,20)

Mindenki azt mondja ,hogy ez az ideális testsúly, de engem nagyon zavar ,hogy nem izmosan csinos vagyok ,mert van rajtam háj. (főleg combon)


A kérdés a következő :


Sikerülhet-e átalakítanom a testem az alábbi edzés programmal diéta nélkül?


napi 30-60 perc kardió ( kocogás és insanity edzésprogram)

nap 40-80 perc súlyzózás, guggolás, hasprés és ehhez hasonló testformáló gyakorlatok.


Általában min 50 percet tornázok naponta, ha kedvem van összejön a 2 óra is.


Ételek, Italok: Csak vizet és angol teát szoktam inni, semmi mást.


Ebéd mindig az amit anyum főz, a kedvemért nem akarom és nem is várom el ,hogy diétásat főzzön.


Amivel bajban vagyok.. IBS betegségem van és úgymond diétán vagyok ,aminek a lényege: csak fehér lisztből készült kenyeret ,tésztát stb-t ehetek.


zöldség: répa, meg krumpli ami jöhet.. a többit majd próbálgatnom kell egyesével ,hogy jó -e.


Gyümölcs: alma, banán amit ehetek.


a húsfélékkel nincs baj, tejtermékekkel sem , csak a tej ivása okoz gondot.


Sajnos így elég szegényes a választék.. tehát a diétát nem nagyon tudom összehozni.


Mit gondoltok? A fent leírt edzéssel elérhetem a kívánt alakot? feszes formás testet szeretnék nem pedig hájasat. :)


Csak azok véleményét kérném ,akik segítenek szívesen és értenek is hozzá.


Köszönöm.



2013. jún. 25. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy szálkásító diéta nélkül nehéz szálkásodni.
2013. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szálkásító diétával leszállkásíthatsz, majd tömegnövelő étrend mellett növelheted az izomtömegedet, vagy kezdhetsz tömegnövelő étrend mellett edzeni, majd pár kiló múlva leszálkásíthatsz, így lehetsz izmosan csinos, de a hájból nem lesz izom soha, ha pedig 50kg alá fogysz, akkor nem izmosan csinos leszel, hanem gebe...
2013. jún. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 poiu ***** válasza:
100%

Hát, a 155/54 20 évesen határeset. Ha már belevágsz egy programba, érdemes 10 percet rászánnod a testzsír% mérésre. [link]

IBS-re meglep a fehér kenyér... Gluténre vizsgáltak már? Akárhogy, IBS esetén le kellene szűkítened a kajaválasztékot pár hétre (pl. zöldség, banán, hús és semmi más) és utána próbálgatni egyenként, hogy mi okoz gondot (lehet glutén, lehetnek a k betűs zöldségek, ha tejérzékeny vagy, akkor bármilyen tejtermék, amit amúgy is kerülni kellene).

Mozgás: ez túl sok. Kevesebbet kéne intenzíven csinálni. Pl. 3 nap x 40 perc súlyzós edzés, közötte 2 nap insanity, két nap pihenő (ha van energiád, laza kocogás). Ne edzd túl magad. Ez egy hosszú távú program, figyeld a tested és ne add fel. Az IBS miatt is kell a mozgás, úgyhogy hajrá!

2013. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Kedves Utolsó:


Néztek mindenre , én is meglepődtem a fehér lisztes dolgokon, de be is jött, mert ha barna kenyeret v bármi ilyesmit eszek, attól rosszul érzem magam.


Meg ami egyáltalán nem jó még az a müzli és társai. Attól nagyon rosszul leszek.


Tejtermékekkel sincs gondom.


Ami nagyon rossz az a kávé , hagyma, müzlifélék .. eddig ezeket tapasztaltam ki.


A testzsír %-omat lemértem , de nem pontos mert nincs mérőm hozzá, a mérőszalagosat csináltam, elméletileg: 32%

2013. jún. 26. 13:13
 5/10 A kérdező kommentje:

Közben rátaláltam a számomra megfelelő diétára is.


Atkins diéta. Mit gondoltok?

2013. jún. 26. 13:59
 6/10 poiu ***** válasza:

Atkins, vagy még inkább paleo-Atkins. Magyarán a ketózissal gyorsan fogysz az elején, de olyan Atkins kellene, amiben kizárod a gabonát is.

Tényleg kell fogynod a testzsír% alapján.

2013. jún. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
atkins-t csak akkor ajánlom, ha nem kell szellemi munkát végezned, mert az ag elsõdleges tápanyaga a szénhidrát, udõbe tellik neki, amég atállítja magát zsirra, de addig csokkennek a képességeid, fáradékonyabb leszel.
2013. jún. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Annyira nem fogom véresen komolyan venni ezt a diétát.

Elég sok negatív vélemény van róla ,de sajnos nekem ez az egyetlen ami megfelelő. Majd kialakítom magamnak szépen lassan. Aztán majd az eredményből kiderül mennyire jó.


Tanulok ,tehát jó lenne ha az agyam úgy működne mint eddig:))) Köszönöm a választ.

2013. jún. 27. 14:33
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

azért ezt még lesd meg, én ezzel fogyok.

2013. jún. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 poiu ***** válasza:
Ha az Atkinst nem veszed komolyan, akkor az nem Atkins. A diéta lényege a ketózis, ehhez erősen orlátozni kell a ch bevitelt. Ha ezt túlléped, nincs ketózis. Kis komolyságot, asszonyom.
2013. jún. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!